785 Shares 8836 views

Automatyczne podajniki do akwarium: co to jest i jak wybrać

ryb akwariowych są przytulne w domu. Uważa się zwierząt, dla których najłatwiejszy w utrzymaniu. Dlatego zazwyczaj ryby rodzić dla tych, którzy nie jest w domu przez cały dzień i często idzie na długo. Użytkownicy uważają, że ryby nie będą cierpieć z powodu braku właściciela. Ale w rzeczywistości, te zwierzaki wymagają takiej samej uwagi i opieki, jak każdy inny. A ponadto do utrzymania pożądanej atmosfery dla nich w akwarium, ważne jest, że ich jedzenie było regularne. Dlatego kibice podróżują do czynienia z problemem: jak karmić ryby w przypadku ich braku? Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku byłoby automaty dla akwarium. Można ją kupić w sklepie zoologicznym lub na rynku, to będzie dostarczać normalnej diety zwierzęta przez długi czas. Jeśli właściciel pozostawia rybę na długo, takie urządzenie może być najbardziej.

Co to jest automatyczne podajniki akwarium

Aby ryby czują się dobrze, być aktywny i piękne, muszą być regularnie karmione. Ale co, jeśli czasami nie jest to możliwe? Dzieje się tak wówczas, gdy właściciel wyjeżdża na kilka dni – na wakacjach lub w letniej rezydencji, biur i organizacji są zamknięte w weekendy i święta. W takich przypadkach można użyć automatycznych karmników dla ryb w akwarium. Są to urządzenia, które są dozowane wlać część pokarmu w specjalnie wyznaczonego czasu. Są one przeznaczone do karmienia dorosłych ryb suchej karmy. Przewody te są montowane na ścianie lub pokrywie zbiornika, i są zasilane przez baterie AA lub sieci.

Avtokormushek urządzenie

Wszystkie takie urządzenia do akwarium mają tę samą zasadę działania. polega na tym, że w niektórych okresach pewna ilość paszy jest wylana z pojemnika do zbiornika. Różne automatyczne dozowniki mogą zmieniać różne funkcje opcjonalne, takie jak wyświetlacz cyfrowy lub wentylatora.

1. najczęściej używane dozowniki z obracającego się pojemnika. Zasada działania jest taka, że, podczas obrotu bębna poprzez otwór w zbiorniku, przelewa się z pewnej ilości paszy.

2. prostsze urządzenie posiada okrągłe koryta. Że zbiornik podzielony na pewną liczbę przedziałów, które są opróżniane kolejno, podczas obracania dysku.

3. Najdroższe – elektroniczne automaty dla akwariów. Do niego za pomocą z góry ustalonego programu w określonym czasie otwiera wtyk i część kanału wylewa się.

Wady tych urządzeń

1. Są one przeznaczone do zasilania wyłącznie suchej karmy. Poprzez takie urządzenia nie mogą karmić ryby żyją lub mrożonki. Tak długo, karmienie w ten sposób może prowadzić do braku substancji odżywczych i choroby zwierząt.

2. Użyj avtokormushek niemożliwe do karmienia narybku. Dla nich trzeba specjalnej diety i żywienia.

3. Inną wadą – jest to coś, co jest bardzo drogie automaty dla akwariów. Jej cena waha się od 1,5 do 7000 rubli.

Najczęstszymi automaty

1. Jeden z najbardziej popularnych obecnie firmy Hydor. Wśród jego zalety to wygodny wyświetlacz cyfrowy 10 różnych wariantów części zasilających oraz dwa tryb lub trzech posiłków.

2. Spółka produkuje również Eheim popularnych modeli avtokormushek. Charakteryzują się one dogodnej obracającego się zbiornika do paszy wbudowanym wentylatorem, aby uniknąć zanieczyszczenia paszy i podawania różnorodnych trybów.

3. Jeden z najtańszych – spółka podajnik Juwel. Jej cechą jest łatwość użycia, możliwość instalacji w dowolnym miejscu akwarium i podwójnego księgowania dostaw pasz.

4. Hagen – jest najmniejsze automaty do akwariów. RSS możliwe jest użycie nawet bardzo małe, choć pasuje tylko 14 gramów.

Jak korzystać z automatycznych podajników

Ich mechanizm działania jest prosta. Podajnik do pracy, trzeba:

– napełnić zbiornik suchej karmy, w postaci granulek, płatków lub tabletki;

– Program menedżerem jedno- lub dwu-podawaniem dziennie;

– regulację ilości wytrącanie paszy;

– wzmocnienie podajnik na akwarium i włącz go.

Zazwyczaj te urządzenia mają wygodne dopasowanie i zasilany bateriami AA. Jeśli akwarium automaty włączone do sieci, to może być niewygodne po długotrwałym użytkowaniu ewentualne wahania napięcia mogą zapukać ustawienia. Dlatego też, w tym przypadku, to musi być podłączone do akumulatora. Karmniki automatyczne służyć długo i prawidłowo, trzeba je regularnie czyścić i nie zapomnij, aby zmienić baterie.

Automatyczne podajniki do akwarium własnymi rękami

Urządzenie tego typu urządzeń jest bardzo prosta, ale ceny są dość wysokie. Ponieważ wielu akwarystów zrobić je samodzielnie. Wady to domowej niezdolność avtokormushek regulowania porcji żywności i reżimu karmienia.

1. najtrudniejszy projekt jest dostępny tylko rączka, biegły w elektronice. Do jego produkcji potrzebuje silnik ze skrzynią biegów. Wał musi obracać się z małą prędkością. Można wziąć rzeczy od zabawek lub użyć dwóch timerów. Na wale jest zamocowany plastikowy pojemnik z pokrywką. Z jednej obliczu konieczności cięcia długą wąską szczelinę. Przelotowo będą spać część zbiornika zasilającego podczas pokonywania zakrętów.

2. Proste urządzenie może zrobić każdy. Do tego trzeba budzik z dużym godzinnym strony i mały lekki plastikowy pojemnik z nakrętką. To szczelinowy otwór paszy wytrącania. Okno zamontowane w godzinach godzinna. I dwa razy dziennie pojawia się w dolnej części otworu. Więc to nie wysypał dużo jedzenia na raz, można wkleić do partycji lub brakuje mu trochę rurę.

3. Najciekawsze pojedyncze automaty jest dość prosta. Musimy podjąć plastivokuyu butelki, odciąć spód szyi i przymocować dół nad otkruchennoy pokrywy nad akwarium tak, że całość żywności na raz nie rozlać. W butelce bezpośrednio do żywności, aby umieścić telefon komórkowy, umieścić na tryb wibracji. I co pewien czas, aby zadzwonić na tym telefonie. Jak długo będzie zadzwonić, jak wiele vysypetsya pasz. W ten sposób można użyć, jeśli trzeba nagle wyjechać na jakiś czas.