201 Shares 4906 views

Drażliwy – roślina, która jest zdolna do wielu rzeczy

Zachorowania, współczesny człowiek natychmiast pobiegł do apteki i kupić niezbędne leki dla niego. Ludzie zapomnieli, że natura jest hojna z bogactwa sama tworzy leki, aby pomóc w każdej chorobie, jeden z tych naturalnych pomocników będzie drażliwy. Zakład posiada również kilka innych nazw, takich jak balsam lub skoczka.

wygląd

Jest to coroczne, roślin zielnych, z dość atrakcyjny i nietypowy wygląd. Wysokość sięga od 30 do 80 centymetrów. Stem wyprostowany, wiązane, a korzenie są włókniste kształty i różny silnie rozgałęzione, więc jeśli chcesz się rozwijać w ogrodzie drażliwy koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ten czynnik i obliczyć odległość między kwiatami. Liście są ułożone naprzemiennie, a nie z zamiarem blisko siebie, owalny kształt i strukturę inną zębatej krawędzi. Ma jasny, nasycony zielony.

rozkwit

Niecierpka – roślina, ujawnienie, które mogą być zredukowane do najważniejszego czynnika, który nie jest toksyczny. Dlatego musimy uważać na to, szczególnie w okresie kwitnienia, który rozpoczyna się w czerwcu-sierpniu. Pąki są jasne cytrynowo-żółty i nieregularny kształt ugięcia. Jeden kwiat zazwyczaj zbierane pięć płatków, z których cztery są splecione razem.

reprodukcja

Noli – roślina, której nasiona propagacja odbywa się poprzez ich wyładowania z płodu. On z kolei, ma kształt podłużny polu, a jeśli dotykać ją w procesie dojrzewania, to zacznie pękać i strzały siły. Na tym polega główne Impatiens niebezpieczeństwo.

siedlisko

Europejskiej części Rosji, Europie, Azji, regionu śródziemnomorskiego – we wszystkich tych częściach świata rośnie impatiens. Roślina lubi wilgotne gleby torfu, bagna, brzegi rzek, mokradła i wąwozy, a przede wszystkim kocha klimat zimny i wilgotny. Można stwierdzić, że można je znaleźć po prostu chodząc po lesie, i trzeba być czujnym i ostrożnym przy zbieraniu tych kwiatów. Jest też trudno dostać się łatwiej było wykryć, możliwe jest, aby pamiętać, jedna zasada malekoe: obok niego stale rośnie dużo pokrzyw, a większość przypadków roślina kryje się w gęstej kolczastym.

Przydatne właściwości

Ma doskonały środek dezynfekujący i właściwości leczące rany, dlatego liście Impatiens często zgniecione i stosowane na rany, stłuczenia, wstrząsami i innymi ropnie, które wymagają szybkiego powrotu do zdrowia. Również za pomocą roślin można łatwo pozbyć się odcisków lub brodawek.

Biorąc pod uwagę, że drażliwy – trująca roślina, jej stosowanie wymaga szczególnej opieki w środku. Istnieje szereg przeciwwskazań, które obejmują zakaz wykorzystywania kobiet w ciąży i dzieci poniżej 3 lat, ponieważ te kategorie mają najniższy stopień odporności na różnych elementów stanowiących część kwiatu. Również przed jej używać z pewnością odpowiednio przygotować wszystkie składniki, aby chronić siebie jak najwięcej.

Ale jeśli są spełnione wszystkie zasady, zakład może prowadzić do uzdrowienia dla tych chorób i warunków:

  • Wymioty.
  • Drgawki.
  • Przeziębienia.
  • Problemy z układu moczowo-płciowego lub nerek.
  • Choroby stawów.
  • Jest to doskonałe narzędzie do zwalczania robaków.
  • Wyświetla dodatkowe toksyn w przypadku zatrucia lub ukąszenia jadowitych węży.

recepty

Liście, kwiaty, łodygi i korzenie – nawet wszystkie te elementy zawierają użytecznych minerałów, dzięki której słynie Impatiens. Roślina jest zwykle zbierane w czasie kwitnienia, które występuje w okresie letnim. Następnie muszą przygotować się do gotowania, które jest dokładnie suszone w cieniu, najlepiej pod okapem, do tego trzeba położyć warstwę trudno dostać około 3-5 centymetrów.

Zabarwienie: 10 gram zmielonych korzeni trawy i wlać 250 ml wrzącej wody, po czym brzeczkę musi siedzieć na jedną godzinę. 1-2 łyżki 3 razy dziennie przed jedzeniem dobrze może pomóc z obrzękiem, choroby nerek, jest także dobrym moczopędny. Kiedy używać tej nalewki w dużej ilości, będzie to mieć wpływ wymiotny. Można stosować jako środek przeciwzapalny do rany, otarcia są również odpowiednie do leczenia bólu stawów.

Wlew składający się z nasiona, liście, korzenie, kwiaty Impatiens, połączonymi w tych samych proporcjach, wypełnionych 150 ml wrzącej wody, konieczne jest filtrowanie i przyjmowany do odkażania ciała i wyciągania z niej toksyn. Pomaga również kęs jadowite węże lub owady.

Drażliwy – zakład, którego zdjęcia można zobaczyć Viseu, choć zawiera pewne niebezpieczeństwo, nadal jest to doskonały naturalny środek na wiele chorób. Tylko pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich zaleceń i zbierać go z wielką starannością, jeśli wszystkie kroki są wykonywane prawidłowo, można uzyskać uniwersalny i skuteczny lek.