392 Shares 8056 views

Fern Thai – doskonała roślina do akwarium

Fern Thai, należący do mnogonozhkovyh rodziny jest całkiem interesująca i popularna roślina, składający się z długich kłączy i lancetowate, jasnozielone liście, które osiągają wysokość trzydziestu centymetrów. Nerw on białawy u podstawy i lekko wypukła. On jest często postrzegana w amatorskich akwariach, gdzie silnie krzewy, trzymając się ścian bocznych lub rozłożenie środka.

Kolebką tej rośliny jest Azji Południowo-Wschodniej, gdzie rośnie w dużych ilościach w zbiornikach wodnych. Interesujące jest to, że nie mogą rosnąć na ziemi. Wynika to w dużej liczbie sezonowe deszcze, które są okresowo zalewanych niziny rzek.

Thai paproć rozwija się przez cały rok. Minimalna temperatura dla prawidłowego rozwoju jego – dwudziestu czterech stopni. W przeciwnym razie, jego wzrost spowalnia lub zatrzymuje się całkowicie.

W przypadku tej instalacji jest bardzo ważne, aby woda znajdująca się w zbiorniku był miękki, o współczynniku twardości nie więcej niż sześć. Powinien on być lekko kwaśny (pH w zakresie pięciu). Wskaźniki te są charakterystyczne dla starego wody, co oznacza, że część jego zakładzie nie zmieni korzyści.

Fern Thai złe ruchy i silny i umiarkowany zasięg. Długość dnia nie powinien być krótszy niż dwanaście godzin. Dlatego też idealny lampy fluorescencyjne, w przypadku problemów z światła.

Gleba, roślina ta nie jest konieczna, ponieważ odnosi się do systemu korzeniowego słabo rozwiniętych. Fern rozmnaża się wegetatywnie przez Thai. Jego kłącza można podzielić na dwie lub trzy części, tak aby każdy z nich byłby liście. Niektóre gatunki roślin, takie jak paprocie Thai wąskolistnej, należy pomnożyć przez nerki, obraz na starszych liściach. Spośród nich, młode rośliny rosną. Jednocześnie zabił arkusza i nowy kiełkować na powierzchnię, gdzie jest tak długo, jak nie będzie rozwijać normalne kłącza. Po tym, ze względu na jego ciężkości idzie w dół i rośnie na ziemię.

Inny rodzaj tej rośliny – Thai skrzydło paproci – nie tolerować obecność cząstek zawieszonych w wodzie. Ponadto źle reaguje na przeszczep. I na dole ryby są kopanie ziemi, spowolnić ich wzrost.

Thai paproci różni się od innych roślin wodnych. Ponadto, jest bardzo skromny, jest on również bardzo przystojny. Jego dość łatwe w uprawie nawet w akwarium nie jest zbyt silne światło. Ponadto, ten układ nie musi stałych nawozów karmienia i zawartość dwutlenku węgla w wodnym środowisku.

Fern Thai jest idealny do projektowania akwariów, w których roślinnego pływanie ryby. Nigdy nie powodować mu zaszkodzić. Ponadto nie wymaga ukorzenienie gleb: wystarczy go naprawić na skałach lub rozdarcia, pozostawiając korzenie darmo. W przyszłości, sama roślina ma swoje optymalne miejsce do korzenia.

Wielu właścicieli akwariów utworzyć gruby bok zarośla paproci lub interesującego centralnej kompozycji.