686 Shares 2938 views

Ekran dla teatru lalek z ich własnymi rękami: takie udogodnienia

Ekran dla teatru lalkowego – jest istotnym elementem, który pozwala zachować pewną aurę tajemniczości, magii. Bez niego nie mogą być tworzone przez efekt zaskoczenia. Ekran, można kupić w sklepie, można zbudować swój własny. Chodzi o robótek domowych, dowiesz się dzisiaj.


Mini teatr jako sposób rozwoju i edukacji dzieci

Należy zauważyć, że pokazany element może mieć różne wymiary, zainstalowanych na podłodze lub na stole. Funkcja ekranu jest to, że może on być stosowany w domu i w instytucjach edukacyjnych. Z tego pierwiastka mamy możliwość nie tylko opowiedzieć dzieciom historię, ale aby pokazać. Psychologowie już dawno wykazały, że niemowlęta przeważa twórczego myślenia.

Należy zauważyć, że sztuka ma wiele zalet:

– czyniąc znaki pozwala kultywować wytrwałości, ciężkiej pracy;

– struktura montaż promuje spójność rodziny;

– ekran dla teatru lalek wykonane wykorzystanie wyobraźni i wyobraźni dzieci i dorosłych;

– Dzięki tym elemencie można stworzyć bajkowy, magiczny klimat każdej uroczystości.

Jakie cechy powinien mieć produkt?

Zanim zaczniesz go zaprojektować, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę to, że musi on spełniać określone wymagania. Po pierwsze, produkt musi być łatwy do przypadkowo przewrócił się, że nie zaszkodzi nikomu. Ponadto waga pozwoli przenieść strukturę wokół domu, a do tego może się dzieciom.

Po drugie, ekran trzeba zrobić stały. W związku z tym, stosowanie jest bardzo wytrzymałe materiały: drewno o wysokiej jakości z tworzywa sztucznego lub metalu lekkiego. Który będzie używany w dekoracji elewacji – to zależy od ciebie, ale wszystkie materiały muszą być czyste, bezpieczne, nie mają żadnych wad.

Z tego, co możemy zaprojektować produkt?

Tak więc, w swojej pracy, można stosować następujące materiały:

– cienkie drewniane deski, lekka i trwała metalowe rury o małej średnicy;

– MDF

– tkanina (dla produktów dekoracji, a to może być dowolna, najważniejsze – powinien być naturalny i nie jest zbyt lekki);

– w odniesieniu do klap przegubowych (wariant podłogi);

– kartony od urządzenia gospodarstwa domowego;

– parę nożyc lub noża;

– silne nici (korzystnie nylon);

– maszyna do szycia lub igła ręka;

– pianka wyściółki pod tkaniną;

– śrubokręt za pomocą śrub lub gwoździ młotkiem.

Ekran dla teatru lalek z ich własnymi rękami jest wystarczająco szybki, wystarczy ostrożnie myśleć o każdym kroku.

Zwłaszcza produkcji ekranów odkryte

Budowa takiej konstrukcji jest łatwe, ale może to zająć dużo czasu. Rozważmy wszystko w porządku:

1. Wprowadzenie do wytwarzania ramy. Take kawałki drewna. Należy pamiętać, że muszą być gładkie, bez pęknięć i wad. Oczywiście wcześniej należy określić rozmiar produktu. Zwykle konstrukcja nie przekracza wysokości 130 cm, szerokości elewacji – 80 cm, szerokość od liści. – 40 cm Wymiary otworu, które będą wyświetlane lalki, można wprowadzić do oka.

2. Ekran dla teatru lalek z ich własnymi rękami zbudowanych wystarczająco szybko. Prętów trzeba zbudować oddzielną część środkową i skrzydła. Ostatnie elementy są przymocowane do elewacji za pomocą małych, prostych pętli. Jeżeli ekran jest wykonany bez skrzydeł, a potem dbać o jego stabilności. W tym celu, dolna część konstrukcji muszą być wykonane stojaki, które nie pozwoli na upadek produktu. Ekran na podłodze teatru lalek wymaga znacznie więcej materiału niż w wersji dla komputerów.

3. Teraz przejdź do konstrukcji liniowej. Aby to zrobić, użycia gwoździ, śrub lub zszywki powinny być przymocowane do podstawy płyty pilśniowej. W celu odcięcia kawałka z materiału o wymaganej wielkości użyć zwykłego noża. Należy pamiętać, że w momencie mocowania płyt pilśniowych arkuszy powinny już być pokryta tkaniną.

4. W celu zapewnienia fasada mógł dołączyć dodatkowe elementy sytuacji, pożądane jest, aby umieścić szmatkę pod pianki lub piany. Napraw to możliwe dzięki wysokiej jakości kleju.

5. Ostatnią rzeczą, którą trzeba rozwiązać małą ciemną, który może zamknąć „etap” na zmianę sceny. W tym celu tkaniny i nici włókna elementarnego (drutu).

Jak zrobić wersję na pulpicie?

Ekran do teatru lalek, wykonany własnymi rękami – to nie tylko bardzo niezbędnym elementem do tego rodzaju sztuki, ale również możliwość zrealizować wszystkie ich wyobraźnię w jednym produkcie. Niewielkich rozmiarów konstrukcja sprawia, że bardzo proste. Ekran czytania dla teatru lalek jest zwykle wykonane z tektury lub pudełko cukierków. Oczywiście, należy również koncentruje się w celu pozostają stabilne.

Najprostszym sposobem, aby ubiegać się o pudełko spod urządzeń. Wystarczy zginać go w kilku miejscach, i wyciąć otwór na „scenie”. Do dekoracji można użyć kolorowego lub brązowy papier. Przynajmniej jest to konieczne, aby dołączyć małą zasłonę na górze ekranu. To wszystko.

Teraz wiesz, co się ekran dla teatru lalek z ich własnymi rękami jest bardzo szybkie i łatwe. Powodzenia!