266 Shares 8312 views

Jak przepłukać instalację grzewczą w prywatnym domu własnymi rękami?

Jak wiadomo, sprawność systemu ogrzewania jest zmniejszona nawet w momencie, gdy jest on podawany w użyciu. Według statystyk, w ciągu pierwszych kilku miesięcy stracił sprawność około 10% ciepła i pracy.

Przyczyny zatkania instalacji grzewczej

Podczas obiegu płynu chłodzącego i procesów chemicznych występują w rurach. Korozja zawiesiny i w końcu doprowadzić do wytrącenia związków w skali. Ona osadza się na wewnętrznych powierzchniach systemu i zmniejsza jego wydajność. Dobry masywny skali warstwa termoizolacyjna i utrudnia przepływ ciepła. Między innymi, warstwa skali powoduje zużycie elementów. W celu uniknięcia sytuacji awaryjnej, konieczne jest, aby spróbować zapobiec w czasie, ponieważ jest szczególnie nieprzyjemny w sezonie zimowym.

Objawy kamienia kotłowego na wewnętrznej powierzchni rur

Przed przepłukać instalację grzewczą w prywatnym domu, trzeba radzić sobie z tym, co znaki wskazują na pojawienie skalę. Jeżeli akumulator ciepła nierównomiernie, a ich dolna część jest zimno, jest pierwszą oznaką pojawienia się grubą warstwą skalę. Widać również, że pokój rozgrzewka zajmuje dużo więcej czasu niż wcześniej. W skali mogą wskazywać również charakterystyczny trzask, który występuje na kotłach grzewczych. Jest tak, ponieważ eksplozji pary wodnej podczas przenikania do warstwy osadu. W tym przypadku moc operacja urządzenie maleje.

Jeżeli rura jest dostarczana gorąca woda do skali na wewnętrznej powierzchni grzejnika może również wskazywać, że te ostatnie pozostają zimne. Zwiększone koszty, które nie mogą zadowolić konsumenta. Obecnie istnieją metody chemiczne i fizyczne czyszczenia systemu. Fizyczna powinna obejmować młoty hydrauliczne oraz hydrauliczne mycie tętna, które dotyczą specjalnego sprzętu – sprężarki. Chemiczna obejmuje stosowanie leków o składnika biologicznego lub chemicznego, które są zdolne do rozpuszczenia osadów szlamu i szumowin.

Oczyszczanie mieszaniny wodnej pulsacyjnego

Przed umyć systemu grzewczego w domu prywatnym z wodą, powinny lepiej zapoznał się z faktem, że jest to mieszanina wody i pulsujący. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu sprężonego powietrza i wody. System grzewczy jest dostarczany z powietrzem, który przepływa wraz z płynnym piaskiem podniesionej soli i tłuszczu, zanieczyszczenia i korozję. Kolejne wyjścia nawiewne z osadów systemu, nie pozwalając mu na osiedlenie się. Energii można zaoszczędzić dzięki pneumatycznym impulsu błoto spłukiwania, z przedłużenia żywotności wszystkich systemów do 20 lat lub więcej.

Koszty sprzątania w ten sposób tworzą maksymalnie 12% środków, które zostały wydane na prace w celu zastąpienia komponentów systemu bez zmian i ulepszeń. Metoda ta czyści sieci bez ograniczeń w porze roku, ponieważ nie ma potrzeby demontować baterii, jak również pionów. W rezultacie ciepło jest zwiększona do więcej niż 95%. Do prania w ten sposób system będzie nenobhodimo wynajem specjalistycznego sprzętu.

Zastosowanie leków biologicznych

Jeśli zdecydujesz się umyć instalacji grzewczej w domu prywatnym, można użyć biologicznych. Technologia ta jest przyjazna dla środowiska i bardzo wydajny. Opiera się ona na zastosowaniu preparatów mikrobiologicznych, które są wprowadzane do systemu. rozszczepiają one tłuste, błoto stałe zanieczyszczenia organiczne, a proces ten nie wymaga demontażu i wyłączania systemu.

Jako inny pozytywny aspekt tej metody wykonuje czyszczących bezpieczeństwa dla starszych systemów. Preparat ten jest wykonany na bazie wody i służy wyłącznie do oddzielenia zanieczyszczeń od ściany. Rezultat – całkowicie oczyszczania do bazy w ciągu zaledwie kilku dni.

Korzystanie z młotem pneumatycznym

Jeśli jesteś podnieść kwestię jak przepłukać instalację grzewczą w prywatnym domu z zamkniętej pętli, można zobaczyć sposób pneumatyczny młot. Ma ona zastosowanie do starych systemów, a czasami jest to jedyny prawdziwy sposób ożywić ciepło. W oparciu o metodę działania gidrovolny który rozchodzi się z prędkością 1200 metrów na sekundę. Siła ta łamie skalę i korek z błotem, a ściany nie są uszkodzone. Są one dotknięte przez moc fal uderzających o dwa procent. Podczas gdy pozostałe 98% wpływu na depozyty, które wywodzą się przez wąż do kanalizacji.

Zastosowanie tej metody pozwala obniżyć koszty naprawy budynku. Koszty operacyjne są ograniczone, a konieczność wymiany rur i baterii jest wyeliminowane. Jeśli myślisz o tym, co można opróżnić system ogrzewania domów prywatnych, widać to w ten sposób, że przez pewien czas może poradzić sobie z zanieczyszczeniem rurociągu o średnicy zaledwie 4 cali. O długości 60 m systemu może być oczyszczony przez co najmniej 5 minut, maksymalna – na godzinę, jest tańsze w porównaniu do remontu.

Systemy oczyszczania kwasu cytrynowego

Przed przepłukać instalację grzewczą w prywatnym domu z kwasu cytrynowego, warto bliżej przyjrzeć się tej metody. Niektóre rzemieślników zastrzeżenie, że system ma potrzeby dodać roztwór do przemywania i sproszkowanego kwasu cytrynowego. Otrzymana mieszanina jest prowadzony przez kilka dni, a następnie odsączono i system przepłukuje się czystą wodą.

Ponadto wypełniona wodą z dodatkiem „Calgon” zmiękczania wody lub innych pralek. Alternatywną metodą jest czasem używane, co wiąże się nabycie gotowej kompozycji dla systemów ogrzewania prania. Mieszaninę tę rozpuszcza się w wodzie i wlewa do istniejącego chłodzącego. Płukanie odbywa się powyżej technologii, po czym mieszaninę suszy się, a następnie napełnia się wodą poddaje się stacji uzdatniania wody.

Płukanie chłodnicy

Jeśli myślisz o tym, jak do mycia instalacji grzewczej w domu prywatnym, szczególną uwagę należy zwrócić na grzejnikach. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się uruchomienie systemu grzewczego.

Magazyn powinien kupić mycie spawane krany, ale jest uważane za najlepsze urządzenie, które jest montowane z prostego zaworu kulowego i dżemy gun. Jest to ustawione w zaawansowanych ogrzewania. Użyj go, aby usunąć osady od rodzaju baterii i piasku wkładki do nich. Przed przepłukać system ogrzewania w prywatnym domu własnymi rękami, konieczne jest, aby sprawdzić dostępność węża z dyszą. Jednak konieczne jest, aby wybrać średnicę gwintu w widoku: to musi być zgodne z podanym parametrem kurek spłukiwania. Zawór promyvochnika wkręca montażu, a wolny koniec rury znajduje się w otworze kanału ściekowego. Wąż Płukanie musi być otwarty i czekać 15 minut.

wniosek

Jeśli przed tobą nie było pytanie o tym, jak do mycia instalacji grzewczej w domu prywatnym, trzeba zadbać również kotła gazowego, który jest najczęściej używany do ogrzewania domów w tym samym komputerze. Przed tym ośrodku do zalecanej metody mechanicznej lub chemicznej, ale pożądane jest, aby zapobiec zaufania sztukę.

Przepłukać kocioł musi być oddzielona od systemu, więc w czasie trwania jego indywidualny i zamontowane tymczasowe obejście. Dla rocznego serwisu zaleca metodę płukanie czystą wodą. Jednocześnie osady na ścianach będą małe, a po wyjęciu urządzenia obiegowego i podłączyć zasilanie i opróżnić wąż do wniosku, że większość zanieczyszczeń zostaną usunięte. Jeśli jesteś podnieść kwestię jak przepłukać instalację grzewczą w prywatnym domu, woda powinna być dostarczana w kierunku przeciwnym do przepływu płynu chłodzącego.