744 Shares 1903 views

A. A. Prokofev "Alenka": analiza wiersz

Poeci są różne źródła inspiracji. Na przykład, otaczającej rzeczywistości, obrazy cudzym, rany i tak dalej. Wśród inspirujących przedmiotów i zjawisk należy również zauważyć, i dzieła sztuki.


W tym artykule przyjrzymy się, co napisał w swojej pracy Prokofiewa „Alenka”. analiza wiersz pokaże nam źródło inspiracji poety. Dowiadujemy się, że opisany w jego lirycznej pisarza.

Co jest napisane w wierszu „Alenka” Prokofiewa? Prace tematyczne

Rozważmy treść poematu. Opisuje staw, w którym zielona Lemna kołysanie trzciny i hałasu. Na jego brzegu siedzi cute girl Alenka. Na nim, choć prosty, ale piękny wieniec z goździków i lilie.

Dziewczynka niebieska sukienka, w której puch topoli. Na brzegu martwej wody trawa rośnie i kwiaty Datura. Kukułka Kukułka, tęsknota. Przy brzegu jest droga, a słońce na wodzie umieszcza swoje złote obręcze.

W tym opisie swojej pracy wypełniony Prokofiewa ( „Alenka”). analiza wiersz pokaże nam intencję autora. On wskazuje na źródła, które spodvig poetę do napisania tej pracy.

Prokofiewa, „Alenka”: analiza wiersz

Poeta w swojej pracy, choć opisana przez słynnego obrazu przez Vasnetsov. Jednak dodał nowe szczegóły. Na zdjęciu znajduje się wieniec Vasnetsov, który obrazowo opisane Prokofiewa. Ubierz dziewczynę z niebieskim topolowego puchu, natomiast Vasnetsov bohaterkę w innym stroju.

Czytając dzieło Prokofiewa, prezentujemy ładną dziewczynę, która siedzi na brzegu stawu. Oczywiście, że krajobraz jest wyciągnąć nieco ponury. Niemniej jednak, poeta opisane Alenka nie wydaje się tak smutny, jak to jest przedstawione na obrazie Viktora Vasnetsova.

Rosyjski obraz kobiety wypełnionej prawdziwej rosyjskiej smutku, tęsknoty i samotności.

Środki wyrazu w pracy

Wiele różnych technik stosowanych teksty literackie w jego Prokofiewa. „Alyonushka” (wiersz analiza pokazała nam, że poeta próbuje opisać obraz Vasnetsov i uzupełnienie) opisuje sytuację mniej ponury niż na płótnie artysty. W tym celu epitety „zielona rzęsa”, „słodki Alenka”, „puch topoli”; metafora „złote obręcze”; personifikacji: „staw utknęły”, „szeleści trzciny”, „droga prowadzi”, „The Sun” stawia.

Autor wykorzystał tsvetopis. Namalował czerwony i biały wieniec, niebieską sukienkę, złote obręcze ze słońca. Poprzez ten wiersz stał się bardziej żywy.

Prokofiew był inspirowany przez malowanie przez Vasnetsov „Alenka”. On stworzył tytułowego liryczny pracy. Opisał swoją ojczyznę, obraz rosyjskich kobiet. Jednak nie był przedstawiany wszystkie udręki, samotność i smutek, który jest odczuwany w malarstwie Vasnetsov.