594 Shares 2976 views

Krótka biografia Gorkiego, który jest kwestia szacunku

W 1869 roku, 14 marca w Niżnym Nowogrodzie urodził się pisarz, którego pseudonim – Maksyma Gorkiego. Obecnie jest to nazwa Aleksey Maksimovich Peshkov.


Gorky: biografia, krótka historia o życiu ciekawą osobę

Stracił rodziców bardzo wcześnie, więc całe moje dzieciństwo i młodość mieszkał z dziadkiem Kashirinym Vasiliem. Jego dziadek zmarł, gdy Alex był 19, po którym przyszły pisarz udał się do podróży do Rosji, chcąc znaleźć pomysły aby stworzyć ciekawe historie.

pisarz młodzież

Biografia Maksyma Gorkiego, a także życia, jest bardzo skomplikowane. Po zapisaniu się w szkole, po 2 latach, został zmuszony do porzucenia. Wynika to ze śmiercią matki i kompletnej ruinie swego dziadka. Po tym, przyszły pisarz stał się szewc pracuje w pracowni rysunku i zbadać ikonografii. W kolejnych latach, wszystkie próby, aby powrócić do szkoły był porażką. Ciągłe niepowodzenia w życiu niemal doprowadziły do tego, że prawie zabił. Biografia Maksyma Gorkiego w młodości i mówi o ciężkości jest nie do zniesienia. Z biegiem lat widział wiele podróży i pracy w bardzo różnych dziedzinach.

W latach tułaczki i wędrówki, był w stanie zapoznać się z pisarzem Korolenko, która przyczyniła się do poprawy pracy M. Gorkiego. Pierwsza historia Aleksieja ukazał się w gazecie „Kaukaz”, był nazywany „Makar Chudra”. Tak więc w 24 lat pisarz zaczął być znany ludziom pod pseudonimem Maxim Gorki.

Rola V. Korolenko w życiu pisarza

Od 1892 biografia Gorkiego zaczęła rozwijać się znacznie bardziej skuteczne. Od tego czasu jego główny asystent i mentorem był Korolenko. Pomógł w publikacji kolejnych opowiadań Maxim. Że Władimir Galaktionovich dał mu rady i powiedział pisarz w różnych wydawnictwach. Od 1893 do 1895 roku została opublikowana ponad siedem historie Gorkiego. Wszystkie z nich zostały po raz pierwszy wydrukowany w prasie Wołgi.

Po opublikowaniu biografii historie M. Gorkiego otrzymał nowy rozwój: udał się do regularnej pracy w „Samara gazety”, która ukazała się codziennie w kategorii „drogi”. Oto tylko pseudonim podpisał jehudiel chlamydia. Pierwsza książka ( „Szkice i opowiadania”), który został napisany w dwóch tomach, została opublikowana po Maxim był już 30 lat. I lubiła krytyków, więc Gorki zaczął pisać „Foma Gordiejew” powieści. W tym czasie stał się uznanym pisarzem: on obecnie uznawany za jeden z najlepszych i najbardziej znanych autorów czasie.

Następny Gorky poszedł do dramatu i napisał dwa z najbardziej znanych dramatów – „Filistynów” i „Niższe głębi”, który otrzymał niezwykle wielki sukces, ale jednocześnie spowodowało pojawienie się antyrządowe publiczności. Gorzki wielokrotnie aresztowany i wysłany do aresztu, był także jednym z najbardziej aktywnych uczestników ruchu rewolucyjnego. W 1905 roku pisarz został skazany na sześć miesięcy za to, że wezwał ludzi, aby obalić rząd. Ale został zwolniony z powodu presji ze strony społeczeństwa. Jednym z najbardziej „skandaliczny” Gorkiego jest powieść „Matka”, który został napisany w 1906 roku, w samym środku rewolucji.

Po opublikowaniu tej historii Maxim siedem lat żył w Europie. Potem, w 1913 roku powrócił do Rosji i napisał wiele ciekawych prac. Po rewolucji, jego kariera nabrała rozpędu. Od 1934 do 1936 roku Maxim Gorky czele Związku Pisarzy radzieckiego Unii. Pisarz zmarł w 68 lat, przeżywszy dość bogate i ciekawe życie.