399 Shares 5269 views

Jak przykleić tapetę winylową. Instrukcja dla początkujących

Przy wyborze tapety do naprawy, należy zwrócić uwagę na winylu – bardzo popularne, wygodne, piękne i praktyczne. Tapety te dwie warstwy, z góry – spienionego polichlorku winylu, a dolna – papieru lub włókniny. Bardzo przydatny winylowych tapet na sali w nowych domach, jako elastyczne, lekko wyciągając strukturę tapety wykonywane również w czasie skurczu domu, one nie pękają, nie są zdeformowane i nie pochodzą powieść. Istnieje ogromna ilość tapety winylowe: do malowania, z wytłoczonym wzorem, różnych efektów dekoracyjnych. Zakup tapety, porównaj numer partii, które muszą być takie same na wszystkich rolkach. Jak zastosować tapetę? Na rolce znajduje się instrukcja, która pokazuje w szczegółach co do używania kleju do klejenia im, jak przykleić tapety winylowe, znaków podane są ich właściwości technicznych.

Wstępne przygotowanie powierzchni ścian

W przypadku etykiet wysokiej jakości najpierw trzeba przygotować ściany powierzchniowych. Mocno konstrukcja pozwala górna warstwa kleju do tapet je w niezbyt gładkich ścian z drobnych wad. Jednakże, powierzchnia musi być suche i zagruntowane. Przed zarówno zagruntować ściany, konieczne jest, aby zamknąć wszystkie pęknięcia i defekty widoczne poprzez wypełnień. Zaimpregnowaniu ściany ze szczególnym startera, rozcieńczony wodą lub tapet. Po zaimpregnowaniu suszenia ścian można rozpocząć tapet. Tak, zaleca się, aby usunąć listwy przypodłogowe, najlepsze panele przełączników i gniazd.

przyklejania tapety

Jak przykleić tapety winylowe? Faktycznie, nie ma specjalnych trudności w tej pracy tam. Zmierzyć wysokość ściany z rolki i cięte na paski o pożądanej długości tapety (+ 10 cm). Jeżeli materiał ma wzór, a następnie pocięte na paski, najpierw muszą być połączone. Nawiasem mówiąc, wzór z dużą wzór z wpisowym „marginesu” niezbędne do dostosowania wzorca.

Odcięty pasek jest nakładany na płaskiej powierzchni gładkiej spodniej ku górze, przemieszczając co 10-15 cm. Wstępnie rozcieńczone zgodnie z instrukcją Klej do tego rodzaju tapety.

Teraz przyjrzymy się bliżej z instrukcją w nim, na nim nie ma wskazówek, jak prawidłowo klejem tapety winylowe. Istnieją trzy rodzaje tapet: gdy jedna etykieta, klej nakłada się tylko na tapecie, drugi typ polega na zastosowaniu kleju do tapet i ściany. Trzeci rodzaj kleju, powodując kleju tylko na ścianie. W tym przypadku, cięcie tapety na taśmie nie jest to konieczne, są one przyklejone bezpośrednio na walcu, a odcięte już na ścianie. Żałować klej nie jest to konieczne, stosuje się go gęsto i dokładnie, że nie było obszary nie klejone.

Tapet lepiej z asystentem. Jeden znajduje się na górze, pod sufitem, a drugi od dołu zasila pas tapety. Lepiej zacząć od drzwi lub okna. Po pierwsze, za pomocą płaskiego poziomu określonego jako pionowa granica wyjścia dla rozpoczęcia pracy. Paski tapety klejem tyłek Szczelne je razem. Na ścianie wyprostowanego specjalną szpatułką tapety lub sztywnym pędzlem i wałkiem gumowym walcowane stawów. Jest to niemożliwe z siłą wyciągnąć pas, mocno przetarł szmatką lub szczotką, która może odkształcać ich obliczu warstwę. Mokry tapety dość podatne w tym względzie. Ponadto, w przypadku silnego przyciągania podczas klejenia po suszeniu będą kurczyć, a szczelina jest utworzona pomiędzy paskami.

Jak przykleić tapetę winylową w kącie. Aby to zrobić, istnieją standardowe zasady. Pasek kleju do tapet w rogu pokoju, więc to, że jest trochę znak na pobliskiej ścianie, nie więcej niż kilka centymetrów. Kąt jest bardzo dobra i starannie wyprasowane szpatułka, tapety powinny być przestrzegane szczególnie mocno rogu. Następna taśma jest przyklejona do sąsiedniej ściany, od kącie płaskim pionowym (pion jest określona).

Górna krawędź, jeżeli nie są przyklejone do sufitu określić wstępną stosuje się linię poziomą. Wszystkie możliwe nierówności utworzonych w wystaje cięte po wysuszeniu noża do tapet.

Tapeta dolna krawędź cięcia także po wysuszeniu w ciągu jednego lub dwóch centymetrów poniżej górnej granicy cokołu. Jeżeli cokół nie może być usunięty, wówczas dolna krawędź ścianki papieru zagina się 1 cm pod cokołem i dobrze prasować łopatki.

W miejscach, gdzie znajdują się przełączniki i gniazda, tapety podczas pracy nie jest cięty. Jest to również zrobić po wysuszeniu, ostrym nożem. Następnie cięcia krawędzi paneli dociskane gniazd i wyłączników, które są przykręcone.

Staraliśmy się dać najbardziej ogólne zalecenia, jak przykleić tapetę winylową. Jednak proces ten jest prosty, zupełnie początkujący poradzi.