211 Shares 3276 views

Jak sprawić, by deflektor do komina własnymi rękami?

Normalna praca dowolna jednostka cieplna zakłada potrzebę komina. Ważne jest, aby zapewnić dobrą przyczepność, co zapewni, że pieca, kotła lub kominka. Wielu właścicieli domów prywatnych mają do czynienia z problemem, który jest w słabej przyczepności, może to być spowodowane na przykład silny wiatr. W celu rozwiązania tego rodzaju problemu dzisiaj jest akceptowana w użyciu deflektor do komina.

Konieczność stosowania deflektor

Opisana część komina jest urządzeniem, który znajduje się na samym wierzchu konstrukcji. Może ona również być umieszczona na końcu przewodu wentylacyjnego. Jeśli wybrać odpowiedni rodzaj i rozmiar tego urządzenia możliwe jest zwiększenie efektywności kursu sprzętu w wysokości 20%. Między innymi, deflektor w kominie służy jako ochrona przed deszczem, ptaki, małe zwierzęta, gruz, kurz i śnieg. Instalacja ta część jednostki cieplnej jest szczególnie skuteczny w przypadku, gdy nie ma możliwości, aby zorganizować tak, że kanał spalin, tak, że jest to oczywiste.

urządzenie odchylające

Opisane elementy komin różnych typów zwykle mają taką samą strukturę. Dodatkowe części składowe można było odróżnić otworu wlotowego, parasolem, z których ta ostatnia ma kształt stożka. Nie przegrodę na kominie bez wsporników do mocowania osłony i górnego walca zewnętrznego, który jest nazywany dyfuzor. Jako materiał do wytwarzania najbardziej powszechnie stosowanych tkaniny ocynkowanej. Ostatnio stwierdzono dość powszechne wyroby wykonane z metalu pokrytego warstwą ochronną z tworzywa sztucznego lub z emalii. Do montażu na przewodach wentylacyjnych bez wylotu powietrza o wysokiej temperaturze, to jest dopuszcza się stosowanie deflektory tworzywa sztucznego.

Definiowanie parametrów

Przed przystąpieniem do pracy, trzeba obliczyć. Jako podstawę należy wziąć wewnętrzną średnicę komina, który określi szerokość i wysokość przegrody dyfuzora. Tak więc, gdy dyfuzor szerokość 240 mm i wysokość deflektor średnica wewnętrzna 144 mm wynosiła 120 mm. Wraz ze wzrostem pierwszej wartości do 1000 mm, a drugi – do pożądanej wartości 600 staje się równy 500 mm. Stosunek, który może pomóc w podjęciu prawidłowych obliczeń mogą być wykorzystane jako alternatywne rozwiązanie. Tym samym, wysokość deflektora jest 1,6-1,7d szerokość filtru rozpraszającego powinny dotrzeć 1,2-1,3d. Szerokość parasola 1,7-1,9d odpowiednik. Gdzie „E” – to wewnętrzna średnica komina.

Przygotowanie materiałów i narzędzi

Jeśli zostanie wykonana na deflektor komina, to nic nie zrobi bez ruletka, spawarki, wiertarki elektryczne, ostrza ze stali ocynkowanej i nożyce do metalu. Każdy mistrz pewne nie będzie bułgarski, zestaw kluczy otwartych, jak również śrub i nakrętek. Potrzebują i taśma metalowa.

technologia produkcji

Jeśli zdecydujesz się zrobić przewodu wentylacyjnego, a następnie po rozliczeniu można rozpocząć produkcję kompozytowych elementów konstrukcyjnych. Za pomocą ołówka, master musi przedstawiać odpowiednie części, a mianowicie zakrętki, przy czym zewnętrzny cylinder i dyfuzora.

Eksperci zalecają, aby krzywej naturalnej wielkości, przy użyciu tektury. Następnie przedmiot obrabiany musi być przeniesiona na powierzchnię metalu. Za pomocą nożyc metalowych trzeba wyciąć wszystkie części składowe, które zostały wymienione powyżej, jak również odwrócony stożek. Nity i urządzenie spawalnicze, które mogą być zastąpione w małych śrub pozwala połączyć wszystkie części razem. Ponieważ taśma jest konieczne przygotowanie uchwytu do mocowania osłony. W celu zaoszczędzenia materiału, taśma metalowa należy pociąć na cienkie paski wzdłuż.

Cechy dzieła

Kiedy zostanie wykonany na rurze odchylających wsporniki do mocowania pokrywy powinna być zwiększona do zewnętrznej powierzchni dyfuzora, która ma kształt stożka. Pod maską będzie konieczne wzmocnienie odwrócony stożek. Gdy wszystkie szczegóły zostały zakończone, można rozpocząć mistrz manipulacji montaż, przeprowadzenie prac na kominie.

zespół utrzymujący

Poniżej zostanie opisany przykład, w którym obejmuje montaż deflektora na średnicy wewnętrznej metalowej komina w zakresie 120 mm. Dolny siłownik musi być zamontowany na przewodzie strumienia dymu za pomocą połączenia śrubowego. Na dolnym cylindrze muszą zostać wzmocnione górne jarzmo. Wsporniki umożliwiają mocowanie CAP-parasola i do tyłu obudowy razem. Gdy deflektor zostanie zainstalowany na kominie własnymi rękami, ważne jest, aby zamontować odwróconego stożka pod maską. To zapewnia efektywne działanie nawet w warunkach, które charakteryzują oddolne wiatru. W obecności nakładające średnicy komina jest konieczne, aby zapewnić blokadę o wysokiej jakości. W tym celu postanowił użyć dodatkowych rozszerzeń, które są wykonane z drutu metalowego.

Dodatkowe zalecenia

Jeśli będzie self-made komin wentylacyjny, rysunek będzie gwarancją sukcesu. Jak to określa cechy konstrukcyjne i wymiary przyszłego produktu. Caps mogą produkty spalania, ale ważne jest nie tylko, aby prawidłowo wykonać i zamontować takie urządzenie, ale również w celu ustalenia technologii. Właściwa organizacja usuwanie sadzy i dymu – to nie jest tylko kwestia dbania o środowisko i urządzeń grzewczych, ale również bardzo ważnym czynnikiem bezpieczeństwa lokatorów. Deflektor na kotle gazów spalinowych nie jest zainstalowany. Ale we wszystkich innych przypadkach ważne jest, aby wiedzieć o niektórych przepisach. Na konstrukcji mocującej, który ma okrągły przekrój, nie jest konieczne stosowanie łącznika przejściowego. To jest prawdziwe dla przewodów gazowych kotłów, które mają kwadratowy lub prostokątny kształt. W obecności komin kominka lub kotła jest zbyt imponujące części deflektora ustalenia specjalne nogi. Stanowią one podobieństwa rekwizyty wykonane ze stali. Przejście z cegły komina kotła lub piecu z kołowym przekrojem poprzecznym deflektora jest wykonywane tylko po docieraniu cegły. Zabrania instalację przegród w kominach, które są częścią kotła gazowego. Zakaz ten stosuje się do instalacji deflektora w kanałach zbiórki kocioł dymów, które pracują przez gaz i jest wycinek regulowany 4.2.05.

wniosek

Kanał Deflektor urządzenia grzewczego służy jako istotny element systemu jest wystarczające. Jeżeli istnieje potrzeba zwiększenia przyczepność w kanale, który jest częścią pieca i kotła, to konstrukcja ta jest całkowicie nie do zastąpienia. Skuteczne urządzenie zaprojektowane w celu usprawnienia działania nagrzewnicy, to jest do zaakceptowania nie tylko produkować, ale również w celu dalszego ustalenia, bez pomocy specjalistów. Ważne jest, aby pamiętać, zakazów, a także, że nie mają wystarczająco dużo doświadczenia, zaleca się przeprowadzenie akwizycji urządzenia opisanego w odpowiednim katalogu produktów.