210 Shares 2467 views

Odwrotna – diety produktów mlecznych. Przepis na domowy ser z mleka odtłuszczonego

Świeżego pełnego mleka produkowany jest wiele przydatnych i smacznych produktów. Niektórzy ludzie uważają, że im wyższa zawartość tłuszczu, więc jest lecznicze. Ale w diecie, a wręcz przeciwnie, to zaleca się stosowanie mleka i produktów wykonanych z niego, mają niską zawartość tłuszczu. W tym przypadku, odwrotna. To jest dla produktu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.


Proces odtłuszczania mleka

Świeże mleko, zazwyczaj ma zawartość tłuszczu 3-6%. Z niej za pomocą specjalnego przetwarzania (separacji) oddzieloną śmietanę. Ilość tłuszczu w nim wynosi od 8%. I odwrotna – oddzielona od cieczy do obróbki, to znaczy, mleko o niskiej zawartości tłuszczu. Ma biały półprzezroczysty wygląd. Ale nie można powiedzieć, że ten produkt nie jest bardzo gruby. On jest, ale w bardzo małych dawkach – do 0,5%.

Co jest wykonany z odtłuszczonym mlekiem?

W rolnictwie, odwrócony do karmienia młodych świń i bydła. On, oczywiście, niższej wartości odżywczej mleka pełnego, ale dzięki niskiej zawartości białek w jej składzie, łatwiej trawione i przyswajane.

I odwrotnie – produkt, który był stosowany w produkcji suchych i mleka skondensowanego. Jest on również stosowany do wytwarzania jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu i kefir. Lekkie i przewiewne nich uzyskane twarogu. Jak zrobić to w domu, omówione w następnym rozdziale.

Twaróg z mleka odtłuszczonego: przepis

3 litrów mleka, przepuszcza się przez separator, wlać do rondla i umieścić na ogień. Po zagotowaniu gotować dla swojego kwadrans. Kolejnego chłodny mleka w zimnej kąpieli wodnej (30 °). Po produkt jest umieścić w ciepłym miejscu i pozostawić do skwaśnieć w sposób naturalny, bez użycia jakichkolwiek przystawek. Kiedy przedmiotu z góry wydaje się gęsty „cap”, a pod nim serum, to jest czas, aby ser. Aby to zrobić, wlać cieczy w gazie wisi na pot. Niech spuścić serwatki i twarogu worek umieścić pod jarzmem godzinę. Po umieścić produkt w zestaw kółek z pokrywką. Smaczne i zdrowe twaróg przygotowane. W tym produkcie zawartość tłuszczu wynosi około 4%. Przechowywać go w lodówce przez 2-3 dni.

Z tego domku można gotować różne potrawy: budynie, kremy, nadzienia do ciast, pierogów, naleśników. Jest to bardzo przydatne do jedzenia to świeże. Dywersyfikację smaku, można dodać trochę miodu lub dżemu domowej roboty.

Jak widać, płacić – jest również cennym produktem mleczarskim. Dla ludzi, którzy zalecają dietę, to jest po prostu niezastąpiony w wytwarzaniu półwyrobów beztłuszczowych.