826 Shares 2700 views

Smetannikov ciasto: przepis nostalgicznej

Pie Smetannikov, przepis , którego jest nostalgiczny dla wielu z nas, często przygotowane przez naszych matek i babć w czasach sowieckich. A następnie traktuje o podobnej nazwie można było kupić w każdej kawiarni. Obecnie popularne serniki i babeczki, ale pamiętajmy, stary dobry pie Smetannikov – przepis Pomoże Ci dostarczyć siebie i swoich bliskich przyjemne chwile. Poza tym jego Niewątpliwą zaletą jest niski koszt składników.


Smetannikov pie. klasyczny przepis

Włącz piekarnik. Dopóki nie nagrzewa się do stu osiemdziesięciu stopni Celsjusza, sprawdźmy, czy wszystkie składniki masz w sklepie. Potrzebny jest dobry bank mleka skondensowanego, sto gramów masła, dwie duże jajka, osiem łyżek mąki i jedną łyżeczkę kakao sto gramów masła, proszek do pieczenia, siedemset gramów kwaśnej śmietany (zawartość tłuszczu według własnego uznania) i jeden sto gramów cukru pudru. Trzepaczka mikserów lub mieszalników jaj i masła do temperatury pokojowej, dodanie uzyskanej mieszaniny mleka skondensowanego i dalej do pokonania na średniej szybkości. Dodać proszek do pieczenia, trzepaczka ponownie na około czterdzieści sekund. Mąkę przesiać bezpośrednio na ciasto równomiernie vymeshivaya łopatę. Gdy wszystko jest gotowe, podzielić się mieszaninę na dwie części, z których jedna chcesz dodać przesiane kakao. Wymieszać i wlać do formy nasmarowane. Jeśli pozwolisz wielkości piekarnika, pieczemy ciasta razem, muszą piekarniku przez około dwadzieścia minut po kolei. Zamiast tego można użyć patelni formularza, lub jeśli chcesz zrobić kwadratowy tort – pieczenia. Kontynuuj gotować ciasto Smetannikov – przepis jest nie do pomyślenia bez kwaśną śmietaną. Dla niego może być podjęta i cukier. Ale proszek jest bardziej rozpuszczalny i nie piszczą na zębach. Ubij śmietanę z nią. W międzyczasie, twoje ciasta wypiekane są na pewno. Schłodzić je, przycinać krawędzie (nie wyrzucać, że się przyda), starannie podzielone na pół. ciasta cięcia pokruszyć w misce z palcami. Są one przydatne do posypania. Złożyć połówki ciasta na siebie, na przemian biały i brązowy, bogato peremazyvaya śmietanę. Jeśli są one szczelne, można nakłuć je widelcem lub wykałaczką. W tym przypadku są one znacznie lepiej nasączone. Przykryć pozostałym tort, posypać Okruchy przygotowane, w którym można dodać startą czekoladę i orzechy ziemne. Umieścić w lodówce do impregnacji. I można spróbować ciasto Smetannikov następnego dnia. Przepis zaleca się dostać smakołyk z lodówki na pół godziny przed karmieniem.

Śmietana ciasto z wypełnieniem

Jest to bardzo prosty przepis. Jeśli nie jest trudno odpowiedzieć na pytanie do was: „Jak gotować Smetannikov” Filled Pie wydają się jeszcze bardziej proste. Ciasto jest ona różna od mielonego puff kilku niuansów gotowania, ale smak jest bardzo do niego podobny. To skrzyżowanie tort i ciasto piasku. Zmieszać 110 g masła niesoloną masła i czterdzieści g sproszkowanego cukru. Rozgnieść widelcem. Dodać dwa białka (muszą być w temperaturze pokojowej), dodaje się mąki. Następnie wyślij do lodówki na kilka godzin. Piec podstawy bez wypełnienia 15 minut, a w międzyczasie przygotowuje się nadzienie. Trzepaczka we wspaniałej mikser łyżka skrobi ziemniaczanej masy trzysta gramów śmietaną siedemdziesiąt gramów cukru i trzy żółtka. Wlać do podstawy, piec przez czterdzieści pięć minut.