611 Shares 6539 views

Plaża stolicy Myanmaru. Lub jak zorganizować luksusową morską kolację tropikalną na wybrzeżu za 120 rubli

Myanmar (stara Birma) jest krajem tysiąca złotych pagód i kamieni szlachetnych, tutaj szafiry i rubiny są wydobywane w niewyobrażalnych ilościach. Dla ciekawskiego podróżnika, odkrywa prawdziwe cuda. Neypido – obecna stolica Myanmaru, do 2005 r. Było miastem w Rangonie. Dla całej historii kapitał wielokrotnie przesuwał się z powodu niekorzystnych prognoz astrologów, ale ostatni transfer został dokonany w celu zapewnienia bezpieczeństwa strategicznego.


Burma nazywana jest krajem złotego pagody, ich liczba zbliża się do dwóch i pół tysiąca. Najbardziej znaną pagodą jest Shwe-Dagon, jej wysokość wynosi 100 metrów. Oprócz pagód, kraj ma wiele innych atrakcji.

W mieście Amarapura (starożytna stolica Myanmaru) znajduje się największy drewniany most na ziemi (długość 1,2 km). Został on zbudowany w drewnie tekowym w XVIII wieku. Na wysokości 3 metrów nad wodą, jest podparta przez 1086 pala.

Burma zachowała echa odległej przeszłości, ruiny całych miast, zarośnięte dżunglami. I jest wiele muzeów rozproszonych po całym kraju, jest coś do zobaczenia. Ale zwykły turysta przyciąga przede wszystkim okazję do wypoczynku w ciepłym oceanie.

Na brzegu Zatoki Bengalskiej, w pobliżu miejscowości Ngapali, znajduje się główny ośrodek mody. Przed zakończeniem prac jest jeszcze daleko, tutejsi rybacy żyją tu w normalnym życiu. Ale zatoka zachowała dziewiczy wygląd z czystym piaskiem i czystą wodą. Woda zatoki jest ciepła (25-30 stopni). W nadmorskiej zieleni są ukryte hotele w postaci domków typu bungalow z wszystkimi udogodnieniami, a wzdłuż zatoki na trzy kilometry rozciąga się taśmę na wyposażonej plaży.

Hotel oferuje wspaniały widok z balkonu pokoju. Pieszcząc wiatr z oceanu. Światło słoneczne, pod którymi jasne błyszczały morze. Kokosowe palmy przechyla się nad oślepiającymi oczami białego piasku plaży . Dzika roślinność zbliża się do samej wody. Przed balkonem są czerwone kwiaty na krzakach hibiskusa. I w pobliżu nikogo, w milczeniu, można usłyszeć tylko rozbryk fal oceanicznych. Fizyczne uczucie raju na ziemi.

Z dala od przytulnych hotelowych wiosek dzieci gromadzą krabów, aw oddali widać łodzie rybackie z rozwidlonymi nosami. Na plaży są kobiety sprzedające drobne perły i pamiątki. Przeważnie tutaj spoczywa kilka Europejczyków i Amerykanów, którzy mają skłonność do odosobnienia. Rosjanie jeszcze nie wybrali tego żyznego rogu.

Wykraczając poza terytorium hotelu, odnajdziesz się w centrum naturalnego życia prowincjalnej Birmy. Po obu stronach drogi znajdują się pola, które chłopi oroszą za pomocą bawołów. Pomiędzy chatami z dachami trzciny chodzą kobiety, niosąc ładunki na głowie. Wóz dwugiełowy, opanowany przez buffalo, rolki. Na starym rowerze rybak prowadzi nocny połów do klientów. Zatłoczona ciężarówka brzęczy.

W ślepej części jest rynek wiejski. Nie ma obfitości, ponieważ nie jest to stolicą Myanmaru, ale jest to, co jest konieczne dla mieszkańców wioski. Na półkach – warzywa i owoce, ryż, ogromne kawałki mydła, żelazka, które są podgrzewane przez węgle, naftę, ubrania, a nawet kwiaty. Towary ważone są na wadze, zamiast ciężarów, baterie są najczęściej używane.

Myanmar jest krajem buddyzmu, dlatego niespodzianka otwiera handel lekkimi lekami. Na rynku są sprzedawane ładnie ułożone w kosze liści betelu – lokalnej oszałamiającej rośliny. Palenie opium jest powszechne. Ale buddyzm zabrania narkotyków.

Birmańska jest niezwykle przyjazna i spokojna. Gdziekolwiek jesteś, niezależnie od tego, czy jest to dalekie wioski, czy stolica Myanmaru, wszędzie znajdziesz uprzejmą postawę tubylczych ludzi, którzy chętnie pomogą. Obcokrajowcy czują się delikatnym, dyskretnym zainteresowaniem, ludzie chętnie popierają rozmowę, a uśmiech się nie zgina. W popularnych miejscach turystycznych można wyjaśnić w języku angielskim.

Specjalna opowieść wymaga restauracji na plaży. O poranku mogą Państwo delektować się śniadaniem, europejskimi lub lokalnymi tradycjami. W obfitości owoców i soków. I wieczór jest smakowity czas. Osiadając przy stole na otwartym tarasie, zamówisz coś luksusowo Marine. Oczekiwanie na danie, obejrzyj zachód słońca, wraz z dźwiękiem morza. Zaczyna się ciemno. Na stole kelner zapala świece, przynosi zimne piwo. Wraz z początkiem ciemności na brzegu zasadza ognisko, które iskierą się na gwiaździste niebo. A gdy obiad się kończy, masz przyjemną niespodziankę – tylko 4-7 dolarów.

Co roku dla około stu turystów z Rosji, Myanmar staje się miejscem wakacyjnym, opinie o odpoczynku są pozytywne, wielu wraca tu znowu. Kraj ma swoją reprezentację w Rosji, ambasada Myanmaru znajduje się w historycznej dwupiętrowej rezydencji moskiewskiej w Bolshaya Nikitskaya 41.