264 Shares 4677 views

Park "Delfin" (Woroneż) – Past and Present

W Woroneżu, na lewym brzegu lokalnego zbiornika, znajduje się duży park z drzew sosnowych. Raz to było bardzo popularne wśród mieszkańców. Dziś park opuszczony. Jego historia i stan obecny opisano w artykule.


opis

Pine Park „Delfin” Woroneż ma powierzchnię 5,7 ha. On podzielony szeroką drogę na dwie części – północnej i południowej. Droga zstępuje do Woroneża zbiornika. Park otoczony jest spaceru ścieżką, która zimą zamienia się w tor narciarski. Między zbiornikiem a park jest plaża, której szerokość wynosi nieco ponad 100 metrów.

historia

Historia parku zaczyna się w latach 40. ubiegłego wieku. Potem rozległy obszar na lewym brzegu rzeki Woroneż był porośnięty sosnami. W 1959 roku obszar w pobliżu sosnowego zagajnika zaczęły być budowane budynki mieszkalne tutaj, zakład został zbudowany. Mieszkańcy dzielnicy lubił zieloną wyspę w 1970 roku. Władze miasta zdecydowały się wyposażyć to miejsce.

Prace trwały od kilku lat. W efekcie został wypełniony Woroneż Reservoir, wybudowane wały, domator plaża, wybudowany kompleks sportowy „Crystal” ze stadionu i nadmuchiwane areny, centrum kultury, „Elektronika”, złożona kaskada baseny. W parku jest utwardzona droga, wzdłuż której powstała skulputury bohaterów bajek, ławki, na terenie placu zabaw, a Velodrome i strzelnicy. Umieszczony w pobliżu atrakcji turystycznych, wśród których najbardziej popularne są „samolot rakietowy”, „Caravan” i „Swing-boats”.

Park „Delfin” (Woroneż) ze strukturą kompleksu oddano na bilans zakładu „Electronics”.

stan aktualny

Spadek parku rozpoczęto w 1992 roku, kiedy roślina jest zatrzymany. PKiO stracił wsparcie finansowe i robociznę, obszar zaczął popadać w ruinę. Dziś to zielona oaza jest całkowicie opuszczony. To nie działa, wiele przejażdżki ławki są złamane, złamane utworów. Muszle na placu zabaw zardzewiałe, zdemontowane lub złamane. W 2012 roku został rozebrany obszar scenie, a teraz w Pine Grove spokojnie: żadnych koncertów i konkursów, a nie muzyka, a nie głośny śmiech.

. W 2011 roku na terenie parku wodnego Fishka został zbudowany. Ale w 2014 roku zatonął 4-letniego chłopca, a kompleks był zamknięty.

W parku działa letnią kawiarnię „El Dorado”.

Warto zauważyć, że park sosnowy „Delfin” w Woroneżu – miejsce samotności, więc wieczorem nie zaleca się chodzić, mogą wystąpić z łobuzami.

Opinie, nadzieje i rzeczywistość

Mieszkańcy miast kochać parku „Dolphin” (Woroneż). I to pomimo faktu, że w okolicy na długi czas nikt nie dba. Tutaj można spotkać wielu turystów, którzy kochają spokój i świeże powietrze. Sądząc po opiniach, mieszkańcy nadal nadzieję, że rząd będzie nadal parkować w celu przywrócenia stanu pierwotnego. W 2015 roku mieszkańcy zaapelował do władz lokalnych z petycją do przywrócenia „Dolphin”, ale nie podjęto żadnych działań. Ponadto, obszar jest stopniowo sprzedawane osobom prywatnym, drzewa zostały wycięte, park jest zbudowany. Co czeka w przyszłości, to zielony rogu, nie wiadomo.

Jak się tam dostać

Gdzie jest park „Delfin” w mieście? Woroneż – duże miasto, gdzie wiele skwerów, parków i ogrodów. Każdy ma swój własny smak, nawet opuszczony „Delfin”. Ludzie przychodzą tu odpocząć i dojść do tych, którzy są zmęczeni miejskiego hałasu, kurzu i hałasu. sosny, zapach igliwia, bliskość stawu, cisza – to wszystko przyciąga mieszkańców w parku, który znajduje się w pobliżu Mostu Północnego w obszarze kolejowym, przy ulicy Ostuzhev, 2. Aby dostać się na miejsce autobusem (trasy №№ 10a, 16b , 26a, 34, 66, 96, 120) lub przez taksówki (№№ 3c, 18, 47, 88, 313B). Wyjdź na przystanku „DK Electronics”.

Teraz już wiesz, co to park „Delfin” (Woroneż), jak dostać się do niego, a czego oczekiwać od wizyty.