272 Shares 5179 views

Dyskusja na temat połączeń i co pić z „martini”

„Martini” to jedno z najbardziej popularnych napojów alkoholowych na świecie. Wielu ludzi z jakiegoś powodu myślę, że jest to jakiś rodzaj odrębnej alkoholu (whisky lub rumu, na przykład). W rzeczywistości, to tylko słynny włoski marka wermutu, nazwany na cześć właściciela zakładu do produkcji – Luigi Rossi i Alessandro Martini. Wytwarzają one kilka rodzajów tego napoju, dodając do ich różnym składzie różnych roślin i przypraw: kolendra, tysyacheletnik, rumianek, jałowiec, pomarańczy, mięty, imbiru i innych. Podstawą jest zawsze taka sama – wino jakość. Za pomocą tej wermut zarówno w czystej postaci lub z różnymi dodatkami. Zanim porozmawiamy o tym, co się pije „Martini”, trzeba radzić sobie z jego wariantów. Wśród nich są:

  • „Martini Bianco” biały wermut z nutami wanilii i przypraw na podniebieniu;
  • „Martini Rosso” – kolor karmelu i różowy, z charakterystycznym gorzkim smaku;
  • „Martini Rosato” – różowy wermut, jako część zawiera różne przyprawy, i opiera się na białego i czerwonego wina.

Wiele osób nie myśleć o tym, że napój z „Martini”, preferując wymieszać z sokiem. Nawiasem mówiąc, jest to bardzo dobre rozwiązanie do picia wermut. Szczególnie dobrze jest połączone z pomarańczy i ananasa, grejpfruta, granatu i soków wiśniowy. Oczywiście, musi być świeże, nie spakietowany napoje, słabo przypominające naturalnego soku owocowego. Proprotsii następujące: 2 części wermutowi i 1 część soku. Lub, w równych ilościach z sokiem i lodem.

Co pić z „Martini Bianco”? Jest to klasyczny rodzaj wermutu, więc dobre kombinacje z nim bardziej niż z innymi rodzajami napojów. Często używa swoich barmanów przygotować różnorodne koktajle. Oprócz wermutu i innych alkoholu (miesza gin, wódka, rum, likier) i słodki składnik (sok, tonik, syropy), jak również jak kawa, krem czekoladowy, cytryny, imbir, puree owocowe, i tak dalej.

A co lepiej pić „Martini” w najczystszej postaci? Nierozcieńczony wermut zazwyczaj podkreślają, oliwki, szaszłyki, które zanurzone bezpośrednio w szklance z napojem. Istnieje także nawleczone plasterek cytryny. Nawiasem mówiąc, do „Martini” lepiej ujawniać ich smak, pić nie trzeba ogrzać i nie zimno – idealna temperatura to 10-15 stopni. Przed podaniem można dodać kilka kostek lodu szkła.

Młodzież wykonane wermut zmieszane z napojów gazowanych – Coke lub Sprite, lemoniada. Gin z tonikiem – jest również bardzo popularnym rozwiązaniem. Ale duchy (brandy, whisky) jest uważany za nieodpowiedni dla firmy „Martini”.

Oferujemy dwa ciekawe przepisy kulinarne koktajl z wermutu. Pierwszy nazywa się „marionetką”. Aby ugotować potrzebne są następujące składniki:

  • 50 ml "Martini Bianco" i "Extra Dry";
  • 10 ml rum bananów likieru;
  • 30 ml sok pomarańczowy;
  • 5 kostek lodu.

Drugi koktajl – „Explosion”. Składa się z:

  • "Martini Bianco" i wódki – 20 ml;
  • "Irish cream" – 15 ml;
  • grenadina – 10 ml.

Co pić z „Martini” jest opcją tradycyjny, ale bardzo niezwykłe? Zdziwiłbyś się, ale jest to sok z cebuli. Kilka pierścienie umieścić na dnie szklanki (lub wycisnąć sok z nich) i wlej wermut. Napój należy nalegał kilka minut. Smak jest bardzo interesujące, że warto spróbować.

Opcje na co pić czerwoną „Martini” mniej. Z reguły jest to wódka i gin, wszystkie rodzaje soków. Również pić czystą plasterki cytryny.