92 Shares 9606 views

LLC „Dyatkovo fabryka kryształ”: Historia, produkcja, produkty

LLC „Dyatkovo Kryształ Fabryka” – słynna firma szkło o bogatej historii. Założona pod koniec XVIII wieku, pierwotnie Maltsov, stało się trendy w produkcji i cięcia elementów wysoce artystycznych wykonanych z kryształu. Wazony, naczynia, wyposażenie domu Dyatkovo mistrzów można znaleźć w wielu muzeach i zbiorach, są one wykorzystywane w uroczystych wydarzeń, w tym na Kremlu.

opis

Zakład znajduje się w północnej części regionu Dyatkovo Briańsk. Z kapitału rozdzielone przez 376 km. Jest łatwo dojechać samochodem lub pociągiem. Dziś DCP przeżywa trudne czasy. Stary produkcja ogłoszono upadłości, stały się podstawą dla nowego – LLC „Dyatkovo krystalicznie zakładu plus”. Zaktualizowane produkty sprzedawane są pod marką „Maltsev”, nazwany na cześć założyciela dynastii przedsiębiorstwa.

Okres przedrewolucyjnej

W 1790 roku, przedstawiciel rodziny szlacheckiej Maltsova Maria kupił kawałek ziemi i opiera się na produkcji szkła. Cechą charakterystyczną rośliny przez wiele lat były wytworem kolorowego szkła i kryształu, ozdobione delikatnymi wzorami dobrze zaokrąglone krawędzie.

W 1847 roku, kryształ roślin Dyatkovo włączony Siergieja Maltsova. Dzięki świadomości biznesowej, stworzył imperium Glass – największy klaster przemysłowy w Rosji. Fan utopijnych idei Roberta Ouena starał się stworzyć komfortowe warunki dla pracowników, w tym zamku. Otwarto szkoły, szpitale, piekarnie i sklepy odzieżowe.

W 1849 roku firma zatrudnia 606 pracowników. Funkcjonowało piec 3, który pozwala na wykonanie 1,697,000 wyroby kryształowe rocznie. Warsztaty artystyczne malowane stołowe (do 47.000 sztuk rocznie). Produkty wysyłane są do głównych miast w czasie: Moskwa, Odessa, Warszawa, Petersburgu, Kijowie, Rydze i innych.

Później produkcja została drastycznie zmodernizowane: z zagranicy przyniósł nowoczesnego sprzętu, zaprosiliśmy artystów do pracy w innych krajach. W 1877 roku, pierwszy rosyjski prywatny kolejowy został oddany do eksploatacji, który łączył wszystkie fabryki przemysłowej dzielnicy S. Maltsova. Później miał swoją Poczt i Telegrafów.

Pod koniec XIX wieku DCP stało się ośrodkiem, z którego pochodzi stylu narodowego w dziedzinie sztuki szkła. W fabryce, unikalny dmuchaczy szkła szkolne. Szczególnie cenione stworzony na podstawie szkiców artysty Elizavety Bom.

era Soviet

Nowe władze są traktowane ostrożnie do dziedzictwa Royal – fabryka nadal działa. Kiedy ZSRR Dyatkovo produkty roślinne kryształ pod marką „kryształ Dyatkovo” były powszechnie znane w kraju i za granicą. Nowe życie tchnął artysta ludowy produkcja Szuwałow. Jego praca rozpoczęła się na początku lat 50-tych 20 wieku, są pożądane przez kolekcjonerów przedmiotów, są wystawione na aukcji w największych na świecie. Do tej pory, szkice Yevgraf Siergiejewicz wykorzystywane w produkcji kryształowych wazonów, naczyń i innych wewnętrznych elementów.

osiągnięcia zbiorowe wielokrotnie zachęcani przez państwo. 23/07/1966 DCP roku został odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru Pracy. W 60-70 lat, linie produkcyjne zostały znacznie zmodernizowane. W 1972 roku fabryka została zbudowana oddział, gdzie produkcja wyrobów przenośnika użyto. W latach 80. było opanowane zaawansowaną technologię – kryształ ogień podlewanie, gdy stoi po cięciu wzory ledwo topiony, powodując nienagannym połysku.

nowy czas

Po rozpadzie ZSRR, firma nieustannie przeżywa trudności ze sprzedażą. Moda na kryształ przeszły że drastycznie zmniejszone przychody Spółki. Stary produkcja została ogłoszona upadłość. Zdjęcia Dyatkovo Kryształowej fabryki z pustych sklepów nie jest optymistyczna. W 2012 roku podjęto próbę reorganizacji produkcji wraz z pojawieniem się nowych udziałowców. Dziś marka „Maltsov” jest ustawiony jako premię. Utworzono sieć butików, w których klienci są bardzo wysokiej jakości produktów oferowanych wykonane z kryształu. Nie zapomnieli i garnków segmentu masowego.

magia

Kryształowe czasów starożytnych była miarą bogactwa i uosobieniem luksusu. Jego produkcja i obróbka to dość skomplikowany proces. Aby zwykłe szkło było jasne i mocne, lśniące szczęśliwy szlachetny lekki i melodyjny dzwonek, jest on dodawany do wytopu tlenku ołowiu.

Dyatkovo fabryka kryształ wytwarza produkty, w których tlenek ołowiu zawiera do 24%. Każdy z tworami dmuchaczy szkła – dzieło sztuki stworzone przez strony.

technologia produkcji

Wytwarzanie wyrobów kryształowych rozpoczyna się od przygotowania mieszanki surowców. Wszystkie składniki dokładnie wysuszeniu przesiewa się i rozdrabnia się grzywny. Następnie surowy materiał jest przesyłany do dozowania – jest najważniejszym etapem. Jest to konieczne, aby dokładnie dopasować procentowy każdego składnika do topienia szkła. Ponadto, mieszacz się niejednorodną masę wsadu.

Wsad zawiera 7-10 części. substancje wiążące są:

 • saletra (azotan potasu) stosuje się jako utleniacz;
 • minia ołowiana (tlenek ołowiu) rozjaśnia się stopione szkło, i daje żądane właściwości optyczne;
 • potażu (węglanu potasu) zwiększa jakość szkła;
 • Piasek kwarcowy – głównym składnikiem mieszanki.

Dyatkovo kryształ rośliny trzymane w tajemnicy dokładny skład wsadu i procent surowców. Po zakończeniu mikser partia wchodzi do pieca. Proces topienia szkła przechodzi zegara. Dmuchaczy szkła ze stopionej masy blow wyrobów kryształowych.

produkty

LLC „Dyatkovo kryształ roślin plus” dzisiaj oferuje najszerszą gamę produktów:

 • wazony;
 • wazony tabeli;
 • zestawy;
 • zestawy naczyń;
 • karafki;
 • okulary;
 • popielniczki;
 • dla owoców;
 • posiłki;
 • kosze.

Wykonać master i indywidualne zamówienia.