676 Shares 6299 views

Meh „bóbr”: co to jest? Nie należy mylić z futra bobra!

W ostatnich latach coraz częściej sprzedaży zaczęły pojawiać się oryginalne produkty Fur – „Bobryk” futra, kożuchy, kurtki futrzane Ale jakiego rodzaju zwierząt futerkowych , że szyć interesujący produkt? Może to dziecko bóbr czy nowy rozwój nowoczesnych hodowców?

futro mistyfikacja

Zwierzę, które nazywa się „Bóbr” w naturze nie istnieje. Gryzoń z cennego futra – bobra. Ostatnio przyniósł w Czerwonej Księdze. Płaszcze z futra zwierzęcia są dość drogie. Cały szereg powodów:

– jest bardzo rzadki zwierząt, które są zagrożone ekstynkcji;

– w Beaver nie są hodowane w niewoli;

– Półprodukty są co najmniej 15 lat.

Łatwowierność naszych nabywców grał z wieloma z nich okrutny żart. Małe firmy i niektóre duże sieci detaliczne dla futra bobra dać zupełnie inny futro zwierzęcia.

Meh „bóbr” – co to jest?

Winę za cały ten bałagan futra – Królik Rex. „Bobrik” – specjalnie hodowane rasy specjalne z królika z Royal krótkim gęstym futrem. Ma delikatny i gładki drzemkę, położony prostopadle do skóry. Kolorami wydają się być połączony – w ciemności tyłu i bocznych białego.

Istnieje błędne wersja królika-Rex – to udana hybryda szynszyli i królików. Pierwszy z tych zwierząt pojawił się w 1919 roku we Francji. Nazywano ich „Castor Rex” (król bobrów) z powodu swych niezwykłych skórek czerwono-brązowy kolor. Jakość tego futra jest podobna do szynszyli jednak membraną i polarową rex nieco większej i grubszej. Produkcja „Bobryk” koncentruje się głównie w Hiszpanii, jednak i Chiny nie mają możliwość zająć swoje miejsce na rynku międzynarodowym w futra. 95% wszystkich sprzedanych wyrobów gotowych pod przykrywką ściętego bobra na rynku rosyjskim, to płaszcze z królika Rex Chinach.

cechy futro

„Bobrik” – futra mający zasadniczo równej długości w dół i straży włosków. Ale on jest dwa razy krótszy niż normalnych królików. Ma znacznie cieńszą membranę niż bóbr, ale nieco grubsze niż szynszyli. Piękny ciepły płaszcz lub płaszcz z „Bobryk” stosowane są zwykle 4-5 sezony. Futro łatwo toleruje mokry śnieg, idealnie czyste, dobrze zatrzymuje ciepło nawet w bardzo niskich temperaturach. Ten płaszcz chroni przed wiatrem przebijanie zimowym.

„Bobrik” – to dobry wybór dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na drogie norki czy szynszyle, ale sny słodkie i wytrzymałego futrze.

Jak odróżnić produkt od Beaver i królików

Rozpoznać futro jest proste – trzeba tylko zobaczyć gotowy produkt starannie.

Płaszcz składa się z kilku Beaver dość dużych prostokątnych płytek o wymiarach 30 do 50 lub od 40 do 60 centymetrów. Królik skóra jest znacznie mniej – od 20 do 35 centymetrów. Wystarczy przekręcić płaszcz na lewą stronę, a zobaczysz, talerze, z którego produkt jest zebrane. Po spędzeniu rękę na futra królika w różnych kierunkach, nie będzie czuć żadnej różnicy. Futro pozostaje miękka i jedwabista.

Z futra bobra nie jest to przypadek. Jeśli spędzasz rękę na futra, skóry, zbyt, wydaje się bardzo miękka i gładka. W innych dziedzinach, poczujesz lekkie kosmków oporu. Jest różnica i Mezdra. Jeśli wcierać w skórę rąk „Bobryk”, będziesz czuć się jak to chrupie. W bobra ona zawsze pozostaje miękka.

Płaszcze z futra „Bobryk” w wyglądzie bardzo podobnym ściętego norek, ale w dotyku może być mylone z szynszyli. W ich zdolność do zatrzymywania ciepła, to futro nie jest gorsza bobra. Jest bardzo lekki, co jest niewątpliwie zaletą. Ostatnio, w Rosji, też zaczął hodować zwierzę jak „Bóbr”. Możliwe jest zorganizowanie produkcji odzieży, tak dzisiaj jak futro jest już szeroko reprezentowane na naszym rynku.