109 Shares 4054 views

Pachniał wędkarstwo – wszystkie tajemnice dotyczące ryby zapachu świeżych ogórków

Ludzie, którzy nigdy nie byli do krajów bałtyckich, to ryba prawdopodobnie niewiele wiedzą. Z tego średniej wielkości, bardzo ładne gamy niezwykłych charakterystyczny silny zapach świeżych ogórków. Ale podczas gotowania niemal całkowicie znika.

Od dłuższego czasu połowu pachniał przynętę z wielu wędkarzy wędkarz nie wydaje się kusząca, dlatego traktuje ją dość lekceważąco, ale czasy się zmieniają.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że pomimo małej wielkości ryby, jego długości – nie więcej niż 20 cm, to najlepiej, aby złapać pachniał №8 na hakach. Przynęta – mięso lub eelpout. Ostatnia opcja jest bardziej popularna przynęta, jak ryba tego rodzaju są często złapany na haczyk. Mięso eelpout – gęsty, szorstki, woda nie moczyć się, przylega do haka. Pachniał bardzo szybko gryźć przynętę.

Przynęty mięsa powinna być tak, że ostra krawędź haka – ukłucie pozostały otwarte. Tylko w tym przypadku będzie skutecznie wymiata. Kawałek przynęty nie powinna być większa niż 4 mm. Pachniał rybacki nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać.

Musimy uderzyć w pokleva czasu. Pachniał – energiczny kęs ryby i ma bardzo silny i szybki, więc ważne jest, aby być czujnym i zaczepić się w momencie, gdy ryba ciągnie hak w dół i koniec. Trudności w łapaniu pachniał polega na tym, że żyje w głębokiej wodzie – do 20 metrów. Oznacza to, że linia będzie musiała podnieść dawna. I to nie jest w interesie rybaków. Dlatego konieczne jest dostosowanie i szybko wyciągnąć rybę, ale płynnie, unikając gwałtownych ruchów Biorąc pod uwagę kierunek wiatru i prowadzenia żyłki do wiatru.

Pachniał wędkarstwo wymaga dobrej odpowiedzi, ponieważ zachowuje się ryby energicznie, aż do ostatniej chwili ryba próbuje oderwać się, pozbyć się haka. Ona jest żywy, aktywny, a wędkarz musi działać ostrożnie, szybko i starannie. Wędkarski płynnego żużla wyróżnia koloru. Jest szaro i czarno powrotem. My backed kolor Shad prawie czarne, a boki jasne, błyszczące srebrem i fioletowym paskiem wzór znika z ryb śpi. Najlepiej jest uważany być poparte Shad, osiągając duże rozmiary. Złap w jeden dzień 20 – 40 ryb nie jest łatwe. Nawet doświadczeni wędkarze złapać nie więcej niż dziesięć stynka. Specjalna wiedza i umiejętności wymagane od pachniał wędkowania w zimie.

Rybak musi mieć specjalny sprzęt do połowu pachniał. Najlepszy bieg, co następuje: krótki pręt z ciężkim uchwytem. Jeśli tam jest cewka, to jest dobre.

Lepiej jest wybrać linię do 0,25 mm z 0,15 mm povodochkom. Gruzilok należy wadze około '25 tak znacznego obciążenia może szybko obniżyć bieg na dole, która zapewnia minimalny prąd rozbiórki. To nie boli, aby spędzić krojenie w dół podczas gryzienia, ponieważ daje dośrodkowaniu czuć ryby na haku lub nie. Kiedy ciężkie ciężary, to uczucie jest stracone.

Tuż nad obciążnikami (około 15 cm), najpierw mocuje smycz długości około 3 cm. Po co 30 cm zakotwiczone parę przewodów o tej samej długości. Teraz pręt jest wyposażony w trzy haki. Można zwiększyć liczbę haków do czterech lub ograniczyć do dwóch. Jednak doświadczenie pokazuje, że trzy haczyki – normę. Na jeden hak na ospały gryzienie może być dołączony łyżkę, pachniał często gryzie. Ale rozwiązania mogą się mylić podczas odtwarzania.

Jeśli zgryz jest silny, przynęta jest prawie zawsze przeszkadza. Można do połowu pachniał wędkę wyposażona w pływak, ale można zastąpić go z prostym skinieniem smoczka gumowego. Liczba prętów, jest również ciekawe pytanie. Pachniał rybackiej cztery pręty – najlepszym rozwiązaniem. Umieszczenie więcej – o pięć lub sześć, nie warto. Studzienki robią do połowu pachniał powinny znajdować się w odległości dwóch metrów. W przypadku dużej liczby otworów jest trudne do zaobserwowania. Można trafić w punkt kęs i nie reaguje, jest obarczona strat w produkcji. Ponieważ pachniał ryby aktywny, to jego rybacki się, najważniejsze – hak w czasie. Powodzenia z wędkowania.