654 Shares 8789 views

wzrost kryształów w domu

Jeśli korzystają z różnych eksperymentów w dziedzinie chemii, a następnie jako hobby, proponujemy spróbować hodowli kryształów w domu. To bardzo interesujące, kiedy z niczego przed sobą rosnąć inny, zaskakujący blask krystaliczną doskonałość formy i kolorystyki. Trzeba tylko wiedzieć, że hodowli kryształów w domu wymaga dużo czasu, proces tworzenia się kryształów nie zawsze jest szybki. Jednak wynikiem jest to, że wolna prędkość oznacza powstawanie dużych kryształów, i vice versa tym szybsze, im mniejsze są kryształy.

Rośnie kryształ w domu może być wiele sposobów. Wśród nich temperatury czynnika odparowanie nadmiaru roztworu ciekłego opuszczania. Nie być bezpodstawne, i daje praktyczne rady, jak rośnie kryształ w domu, zaczynają się bardzo prosta sprawa, z solą. Więc bierzemy szklankę, wlać do niego wodę i ustawić w naczyniu z wodą z kranu ogrzanej do około 50-60 stopni. Wlać do soli szkła i pozostawić na 5 minut do rozpuszczenia. Pomyśl o tym, jak będzie utrzymywać temperaturę wody w wannie, ponieważ konieczne jest, aby zawsze było ciepłe. Więc robisz kilka razy, aż sól zatrzymuje rozpuszczanie. 100 gramów wody wymaga co najmniej 35 g soli. W rezultacie, można uzyskać roztwór nasycony, który ma być wylana do innego przezroczystego misce, upewniając się, że nie dostać nadmiar osiadł i solanką. Teraz znaleźć jakieś bardziej lub mniej dużych kryształów soli, związać go i powiesić nitkę tak. nie dotykać ścian ze szkła. I wszyscy musieli poczekać kilka dni. Podczas gdy kryształ nie bierze wielkości można oczekiwać. Powtórz procedurę jeszcze raz, można zwiększyć wielkość kryształów do nieskończoności.

W ten sposób można hodowli kryształów w domu od jakichkolwiek soli. Z siarczanem miedzi można otrzymać, a niebieskie i czerwone kryształy. Podobnie jak w powyższym procesie, masz nasyconego roztworu tej soli. Tylko woda z kranu nie nadaje. Musimy martwić się, jak dostać się gdzieś destylowana bo nie roztwór siarczanu miedzi czystej inaczej dostać.

Czerwone kryształy w domu, wytworzono w następujący sposób. Trzeba będzie siarczan miedzi, chlorek sodu, bibuły, wycięty fragment pojemnika i zwykle przycisków. Taki wzrost kryształów w domu rozpoczyna się od tego, że wprowadzone trochę siarczanu miedzi równomiernie na dnie naczynia, wylano sól na wierzchu i mieszaninę pokryta kręgu bibuły, na której są umieszczone przyciski lub płytki stalowej. Dla wszystkich zawartości niezbędnych wlać brzegi nasyconego roztworu chlorku sodu, wcześniej przygotowanego, jak opisano powyżej. Umieścić miskę, w którym nie może poruszać się przez około tydzień. A następnie będzie można zobaczyć, jak rosną piękne czerwone kryształy iglougolnye.

wzrost kryształów w domu jest możliwe, a w wielobarwnej formy. Wymaga ałun, które wytwarza się z nasyconych roztworów, w której poszczególne kryształy rosną. A potem z kolei są przekazywane z jednego roztworu do drugiego. To już bardziej złożony proces, na którego wydajność trzeba mieć pewną wiedzę w dziedzinie nauk chemicznych. Po pierwsze, ałun rozpuszcza się w stosunkowo wysokiej temperaturze. Po drugie, przy przechowywaniu w atmosferze powietrza, może odparować. W związku z tym, w wyniku wzrost, kryształy mogą być ujemne. Tak, że takie doświadczenie powinno nastąpić jedynie w przypadku, gdy nie boją się rozczarowania.