369 Shares 4878 views

Jak czyścić złoto w domu: przepisy na kompozycji i sposobów czyszczenia

Jeśli lubisz biżuterię złotą i często je nosić, prędzej czy później napotkasz problem niż czystego złota. Kiedy noszone wiele ozdoby są zanieczyszczone, mogą pojawić się płytki nazębnej, tracą również swój blask i ostatecznie może być nawet szkodliwe dla zdrowia (zwłaszcza kolczyki).


Oferujemy Państwu mały wybór końcówek, co można czyścić złoto.

Większość zanieczyszczeń nie zawsze jest umyć mydłem i wodą, trzeba będzie użyć bardziej zaawansowanych narzędzi. Najczęściej jest to konsekwencją tlenków metali, które są częścią dekoracji (sto procent złota, jak wiemy, nie istnieje). Najczęściej te metale (cynk, nikiel, miedź) utlenia się zielonkawy złoto lub czarną barwę, z powodu tego złota wygląda niechlujny i więcej procent tych metali w stopie, tym większe prawdopodobieństwo utlenienia.

Takie obszary myć raz nie zadziała, więc pytanie, co do czyszczenia złota powinien być podzielony na kilka etapów:

1) do prania.

Trzeba gorącej wody, w którym do rozpuszczania detergentu do prania lub innego detergentu. Rozwiązaniem jest umieścić wszystkie przedmioty złote i trzymać tam przez 2 godziny. Gdy brud jak miękną, to będzie łatwe do usunięcia (za pomocą miękkiej szczotki). W jaki sposób można dokładnie oczyścić odwrotna obręcze boczne rowki, wszystkie ozdobne szwy i spoiny – czyli gdzie często gromadzą się wszystkie niepotrzebne tlenku. Jeżeli po pierwszym moczenie produkt nie jest wyczyszczone, konieczne jest, aby ponownie powtórzyć procedurę. Po oczyszczeniu, produkt przemywa się zimną wodą i pozostawić do wyschnięcia. Jeżeli po kilku wizyt pozycje nadal pozostają niejasne, konieczne jest zastosowanie „ciężką artylerię” – chemikalia.

2) Oczyszczanie za pomocą środków chemicznych.

Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem, aby usunąć tlenki ze złota – jest użycie roztworu amoniaku (ma w każdej apteczce, to jest – banalne amoniaku). Dla skutecznego oczyszczania złota jest lepiej się bardziej niezawodne rozwiązanie 25% i wlać do spodka do produktu przez co najmniej 2 godziny. Następnie złoto jest usuwany i spłukać czystą wodą.

Jeżeli produkt nadal pozostaje w błocie, zaleca się zastosowanie leczenia chemicznego. Jak czyścić złoto z chemikaliami złom? Najlepiej jest wziąć miękkiej pasty ścierne do czyszczenia złota (grubsze materiały po prostu usunąć wierzchnią warstwę złota i zarysować powierzchnię). Po oczyszczeniu, jest konieczne w celu usunięcia pozostałości z tkaniny, a następnie wytarcie produktu z alkoholu. Można też użyć zwykłej pasty do zębów (nie wybielacz).

W kwestii sposobu czyszczenia złota nie jest konieczne również ignorować porady babci – często środki te mogą być znacznie bardziej skuteczne niż znane nam chemia.

Jak czyścić złoto: receptur ludowych:

  1. Przetrzyj złota z mieszaniny białka jaja i naturalnego piwa;
  2. Wycierania produkt z octem lub zwykłym Kolonii;
  3. Moczyć biżuterię złotą w infuzji cebuli, a następnie przetrzeć wszystkie brudne części;
  4. Czysty biżuteria szminki, a następnie wytrzeć.
  5. Innym dość interesujące i skuteczne oczyszczenie złoto receptury: mieszaninę wapna się z wody i soli kuchennej (w stosunku 9: 2) i zmielić razem w naczyniu porcelanowym. Dodaj dużą ilością wody, wymieszać i pozostawić do zaparzenia na kilka dni. Następnie, mieszaninę wlać złota elementy do kilku godzin, a następnie płucze się w alkoholu i wysuszono na trociny.
  6. Bardzo zabrudzone powierzchnie mogą być czyszczone roztworem boraksu i wody i wytrzeć zwilża ją wełnianej tkaniny. Ponadto, produkt opłukać i ruszt.

Jak widać, sposoby i odmiany niż do czyszczenia złota jest więcej niż wystarczająco, to pozostaje tylko wybrać ten, który jest właśnie dla Ciebie.