363 Shares 9942 views

Jak zrobić książkę z własnymi rękami – instrukcja dla początkujących

Nawet w dobie technologii informacyjnych książka nie przestanie mieszać w umysłach wielu ludzi. Wydaje się w mediach drukowanych i elektronicznych, może to być świadczone bezpłatnie lub sprzedany za kwotę zupełnie niewyobrażalnego. Jednak wraz z wejściem zasobów internetowych w rewolucji konsumenckiej jest coraz częściej pytanie, jak zrobić książkę z własnymi rękami?


Ta książka może być zbiorem ulubionych wierszy lub streszczeń i może zawierać zbiór oryginalnych receptur. Jest on wykonany jako dar, albo dać mu rozwijające się kierunki – cały szereg opcji zależy od potrzeb danej osoby, poprosić powyższe pytanie.

Podstawowa technika tworzenia

Uczynić książkę własnymi rękami jest stosunkowo łatwe. Potrzebne będą:

  1. tekst w jednym z następujących formatów: .doc, .pdf i .djvu. Głównym warunkiem – liczba stron musi być podzielna przez cztery;
  2. Papier – lepiej zastosować specjalistyczny. Jednak można także używać normalny;
  3. Zszywacz lub grubości nici i igły, piła, budynek (!) kleju PVA, bawełna stały kolor tkaniny;
  4. grubość (ponad 2 mm) i tekturowe, błyszczący papier lub skóra segmentu

Instrukcje jak zrobić książkę własnymi rękami, ma dwa główne etapy: przygotowanie zawartości oraz utworzenie pokrywie.

Pierwszym krokiem jest, aby wydrukować żądany tekst. Aby to zrobić, należy utworzyć broszury czterdziestu stron każdy. Ponadto, każdy z ulotkami szyć lub naprawić zszywacz w środku. Po tym, dodać wynikowy mini-book w płaskiej stosie, wysłać je do prasy. Taka prasa może być wykonane przy użyciu dostępnych narzędzi, takich jak deski do krojenia i audio wagi hantle dziesięciu kilogramów. W takim stanie przyszłej książki powinna wynosić około godzinę.

Ponadto w stos broszur wykonane cięć od końca utworzonego przez książki. W tym etapie a piłka ręczna pomocą dwóch centymetrów nadpilivayutsya głębokość wgłębienia trzech milimetrów parzystą liczbę razy. Następnie koniec książki obficie nasmarowane i klej w segmencie nosi grubą tkaninę wzdłuż długości równe parametry broszury i szerokość – przejęcie władzy po twarzach około trzech centymetrów. Wewnętrzne Zawartość książki jest gotowy.

Dokonaj książka własnymi rękami jest niemożliwe, jeśli nie ubierać ją w przyzwoitym „stroju”. W tym przejść do drugiego etapu. Z grubego kartonu tworząc dwa prostokąty. Parametry mogą przekroczyć ich długości i szerokości broszury 0,7 cm. Cienki karton również cięcia długości co zbiegło się z długość pustego kartonu i szerokości – z czołowej utworzonej przez stos ulotek. Ponadto, z gęstym cięcia tkanki cięcia dwa: pierwszy długość cienkiej tektury i jego szerokość + 6 cm, różni się od wyżej drugiej długości do siedmiu centymetrów.

Przygotować elementy, możemy przystąpić do tworzenia pokrywy. Aby to zrobić, możemy zorganizować trzy prostokąty blisko siebie, tak aby ograniczyć w środku udowodnione. Pierwszy kawałek tkaniny z klejem w miejsce pól tak, że przestał równomiernie w szerokich kawałków krawędzi tektury. Następny, drugi kawałek tkaniny obficie smaruje klejem i rozporządzania pierwszej szerokości tak, że długość doszedł równomiernie na drugiej stronie przedmiotu. Kiedy klej wyschnie i ozdobić przód tak, jak chcesz.

Ostatnie instrukcje krok na jak zrobić książkę własnymi rękami, to zawartość połączenia i pokrywy. W tym celu broszur plam obficie klejem i „obsadzone” pokrywę. Po tym, pierwsza i ostatnia strona broszury i okładki książki wklejony nad arkuszami papieru, podobnej do tej, w jakiej zostały drukowanych stron. Książka jest gotowy.

Jak zrobić podkładkę z rąk?

W zależności od typu notebook jest konieczne jest zbudowany i proces jego tworzenia. Jeśli chcesz utworzyć go jako mini-książki, w tym przypadku być wykonywane tylko instrukcję, w jaki sposób uczynić książkę własnymi rękami, usuwanie paragraf na drukowanie stron.

Ale są też inne sposoby dokonywania takiego użytecznego elementu. Jest to bardzo prosta metoda, jak robić notatki własnymi rękami. Potrzebny będzie kawałek wielkości papieru czterdziestu do czterdziestu centymetrów, gruby karton, klej, nożyczki, taśmy, ołówek i linijka.

Kawałek papieru wyłożone na kwadraty dziesięciu centymetrów. Następnie wyciąć wzdłuż równoległych linii w następujący sposób: pierwszy wiersz – trzy kwadraty, druga linia zaczyna się od placu, które nie zostały pocięte i cięcia ponownie tylko trzy kwadraty, trzeci powielać pierwszy, a czwarty – drugi. składany „harmonijkowe” Następnie z przygotowanym arkusza. Z tektury wyciąć kwadrat o boku 13 cm i przyklejona do pierwszej i ostatniej akordeon arkuszy. Notatnik gotowy. Do dekoracji z przodu taśmy dołączyć i krawaty formie.

Obecne metody produkcji książek i zeszytów to tylko podstawa. Kiedy pewien procent od wyobraźni i umiejętności, można tworzyć wspaniałe wyjątkowe wydruki.