338 Shares 2618 views

Ciasto „Praga” przez gości: przepis ze wszystkimi niuansami


Słynny tort „Praga”, zgodnie z GOST, przepis, którego omówimy w tym artykule, było w ZSRR prawie popularne ciasto „Ptasie mleko”. długie kolejki ustawiły się za nim. Gospodyni, którzy mogą ugotować coś jak tort „Praga”, zgodnie z GOST (przepis zawarty jakieś tajne składniki), cieszących się wykwalifikowani pracownicy. Spróbujmy odtworzyć to arcydzieło smaku w domu.

Ciasto „Praga” przez gości: przepis o najdrobniejsze szczegóły,

produkcja standaryzowanych domniemanych tego kremu skondensowanego mleka dodaje się wszędzie. Oczywiście, można to zrobić bez niego, ale klasyczne ciasto „Praga”, zgodnie z GOST, przepis, który chcemy grać nadal jest nie do pomyślenia bez mleka skondensowanego. To daje niezbędną odcień smaku. Standardowy rozmiar herbatniki można uzyskać z sześciu jaj, filiżanki cukru, pięć łyżek mąki, łyżkę kakao i ćwierć paczkę masła. Najpierw pokazał żółtka, a następnie białka. W celu właściwego białka pianki miała doskonałą gęstość ubij i miski musi być całkowicie czysty i suchy. Cukier jest podzielony na dwie równe części i dodać żółtka i białka. Po obu mas będzie bita, trzeba je wymieszać. Następnie podawano przesianej mąki z kakao delikatnie zakłócającego łyżką gotowania lub łopatką, aż mieszanina nabiera jednorodności. Mikser na to jest niemożliwe, ponieważ zostaną zniszczone tak niezbędne dla podniesienia pęcherzyki ciasta. Mieszanie ruch jest kierowany z brzegu do środka formy. Przygotowanie wszystkich tych składników, wlać stopione masło ostuzhennoy i równie mieszać łagodnie. Gotowa masa piec przez pół godziny. Po ciasto musi ochłodzenia i odstania w postaci siatki, w temperaturze pokojowej. Kratka jest niezbędna, że dno nie stać mokrą gąbką i ciasto „Praga” GOST prowadzonego lekkość.

Teraz robimy krem

Przygotujemy ją na dwie części. Po pierwsze – syrop jaja i mleko skondensowane, a drugi – mieszanina oleju. Będzie to klasyczny krem, który zwykle zrobić ciasto „Praga”. Zdjęcie pokazuje nam, że jest lżejszy niż ciastko czekoladowe. Daje torcie charakterystyczny wygląd. Wymieszać żółtka z jego równe pod względem ilości wody (najprawdopodobniej będzie potrzebował nie więcej niż łyżka). Następnie dodać 6 łyżek. l. skondensowane mleko i dobrze wymieszać. Uvar mieszaniny w bardzo niskiej temperaturze. Należy stopniowo gęstnieć. Można również korzystać z kąpieli wodnej – to zagwarantowane, aby wyeliminować możliwość spalania słodkie mieszanki. Schłodzić syrop i połączyć z bitą masła (trzeba będzie jeden pakiet, nie trzeba też dodać paczkę cukru waniliowego). Mieszać w łyżeczce kakao łyżką. Sandwich pocięty na trzy kawałki gotowe herbatniki krem poza obmazhte dżem, dżem lub marmolada (najlepszy morelowy, to lepiej, aby zagęścić, ale można wziąć dowolny). Wlać na szczycie z polewą czekoladową lub pomada pół czekolady i łyżkę masła. Spłaszczyć go nożem. Należy zauważyć, że część glazury do ścieku, zanim ostygnie.