135 Shares 5571 views

Co pić słodkie wino? Co za słodkie wino wybrać?

Wino – to nektar bogów, napój, który towarzyszy nam przez całe życie. W niektórych krajach – jest elementem kultury. Nawet w dawnych czasach ludzie wierzyli, że wino z winogron – jest słonecznie napój. Po wszystkich winogron, z których jest wykonany, zbiera i pochłania promienie słoneczne, magazynuje energię w swoich jagód, a następnie przekazywane do ludzi. Jest zatem absolutnie prawo myśleć, że wszystko jest jasne i wspaniały napój ten dał natury złe i ciemne (ten sam alkohol) – ludzie.


Dowiedz się więcej na temat wina

Dziś można znaleźć czerwone, białe i różowe Wina. Ich kolor zależy od odmiany winogron, z którego zostały one wykonane. Tak więc, dla win czerwonych przy użyciu winogron ciemnych odcieni. I dłuższy napój stoiska, tym ciemniejszy staje. Najlepsze roczniki win mają jasny, bogaty, rubinowy kolor. Z kolei białe wino uzyskane z winogron świetlnych. Napój ten ma żółty lub złoty-zielony kolor. Bursztynowy odcień i można powiedzieć, że wino jest silny i bardzo stare.

Smak wina zależy nie tylko od odmiany winogron, z których jest wykonany, ile z gleby, w której hodowano winorośl, warunków klimatycznych regionu. Dlatego wino o tej samej nazwie, produkowane w różnych krajach różnią się znacznie w smaku. Nawet napój, który został wyprodukowany w tym samym miejscu, ale w różnym czasie, zostanie przydzielony inny smak, ponieważ rasa była inna.

Jakie wina?

Wszystkie Wino – a biały i czerwony i różowy – zgodnie z jego przeznaczeniem być podzielone na następujące kategorie. Łyżki wina (suchy, pół-słodkie i półsuche) są używane jako dodatki smakowe do tabeli. Również deser (wzmacniane, likier): są one wykorzystywane jako deserów. Jak uporządkować jaki rodzaj słodkiego wina i suchym? Patrz na części cukru i alkoholu, oznaczony na etykiecie.

Tak więc, wino tabeli są podzielone za suchy, jeżeli zawartość cukru na 100 ml 1 do 2,5 gramów. E. fermentacji cukru prawie całkowicie. Smak tych win są lekkie i kwaśny. Zawartość alkoholu – od 6 do 14%.

Półsłodkie wino, to półwytrawne, zawiera od 3 do 8% cukru, i posiada cienką specyficzny smak. Niestety, takie wina mniej stabilne niż suche. Faktem jest, że nawet po wycieku w butelkach do napojów kontynuuje proces biochemiczny ze względu na obecność w niej cukru. Zatem, wino, a potem nadal dojrzewają, starzeją się i rozpad. Najszybszy cykl dezintegracja ma półsłodkie wino.

W celu spowolnienia te procesy alkohol dodaje. W ten sposób uzyskuje się wzbogacone win i alkoholi zawierających do 30% cukru i 20% alkoholu, odpowiednio.

Na produkcji półsłodkie

A teraz pomówmy o tym, jak zrobić słodkie wino. Co do zasady, do przygotowania napoju z wykorzystaniem różnych (czasem kilka odmian winogron). Istnieje niewielka różnica w produkcji, w zależności od koloru. Na przykład, różowe i białe wina słodkie są wynikiem nie w pełni mieszadła soku winogronowego bez miąższu (z nasion jagodowych i skórek). Z kolei na czerwono – z nasion i skórek. W produkcji półsłodkie wino używane najlepszą brzeczki (pierwsze ciśnienie i dryf).

Proces tworzenia polega na fermentację brzeczki: gdy zawartość cukru w nim spadnie do poziomu wymaganego dla gotowego wina, gotowe pasteryzowane Mieszaninę ochłodzono, a następnie przesączono w celu wyodrębnienia osadu. Tak wytworzony surowy wino wymagane, która powinna pozostać w ciągu dwóch miesięcy w specjalnych komór chłodzenia w temperaturze 2 °. Następnie wino jest filtrowane i butelkowane.

Jak wybrać?

Każde wino, krajowa produkcja i import, a importowane z krajów, gdzie wino – starożytnego rzemiosła, a część kultury mogą być zarówno dobre, a najbardziej powszechne, a czasami nawet straszne. Płacą dużo pieniędzy za najlepszą półsłodkie wino pochodzi z Francji, która nigdy wcześniej nie próbował, można być jednocześnie fascynuje i vice versa. Chodzi o to, że każdy ma swój gust i swoją koncepcję, jak być „prawdziwe francuskie wino.” I nie bój się popełnić błąd, trzeba spróbować.

Zorganizować degustacja, przynajmniej od czasu do czasu. Trzeba wypróbować wiele odmian, aby określić dla siebie, który jest idealny napój smak i cenę. Nie jest konieczne, aby mieszkać tylko na klasycznym francuskim i wybrać inne odmiany. Dobrze traktowane i włoski i hiszpański, a portugalskie wina. Uwaga gruzińskich i mołdawskich półsłodkie (Opinie niektórych z nich są po prostu entuzjastycznie). Na uwagę zasługuje również pije z Niemiec i Ameryki Południowej.

Liczby na etykietach

Uważnie przeczytać co jest napisane na etykietach. A jeśli nie możemy być pewni, że poprawna wymowa nazwy wina napisany w języku obcym, to na pewno w liczbach będzie dokładnie zrozumieć. Korzystają oni we wszystkich językach samo napisane. Tak, patrząc na rok produkcji napoju. Zgodnie z nim, można łatwo zrozumieć, to rocznik wina lub zwykły. Tak więc, półsłodkie wino rocznik powinien być opóźniony o co najmniej 1,5 roku. Zwyczajne spożywane w następnym roku po premierze, to nie może się ostać, odpowiednio, jest o wiele tańszy.

Następnie na co należy zwrócić uwagę – to jest procent zawartości alkoholu, to dalej alk. Cukier jest również określana jako wartość procentową. Tak więc, nie wiedząc nawet, imię, zawsze można zobaczyć, jak słodkie wino kupić i jak to połączyć z naczyniami. Dobrze, kolor jest łatwo rozpoznawalne przez butelkę.

Najlepsze słodkie wina Gruzja

Francja słynie z białych i czerwonych win wytrawnych, jak i, półsłodkie, wszystko dostaje laury Gruzji. Tak więc, najbardziej popularne marki:

„Ahansheni” – doskonała półsłodkie czerwone wino o silnym i przyjemnym smaku czekoladowym. Napój ma ciemny kolor rubinowy i rzadką harmonię smaku.

„Kindzmarauli” – czerwone półsłodkie wino, kolor dojrzałych wiśni. Jest uprawiana w dolinach Kachetii i słynie harmonijnego, aksamitny smak.

„Diamond Valley” – białe i czerwone półsłodkie wino o świeżym bukiecie i delikatnym aromacie odmian.

„Hvanchkara” – prawdziwy klejnot półsłodkie. Dzięki inteligentnej kolorze ciemno-rubinowym, mocny aromat i aksamitny smak z nutą maliny zostały laureatem międzynarodowych degustacji wina.

konkurenci

Z Gruzją z powodzeniem konkurować z Niemcami, Włochów i Amerykanów.

«Tokai» (Tokai) – słynny półsłodkie i słodkie wina, produkowane w Stanach Zjednoczonych. Nic wspólnego z węgierskich markowych produktów, z których większość – suchych.

„Rheinhessen» (Rheinhessen) i „Reynpfalts» (Rheinpfalz) – piękny biały i półsłodkie napój o gęstej fakturze. Niektóre z najlepszych niemieckiego wina, produkowane z winogron uprawianych na Renie.

„Asti» (Asti) – najlepsze wina produkowane w północnej prowincji Włoch.

Wybór jakości

Jak wynika z nazwy, to dobry półsłodkie wino powinno mieć pewną słodycz w smaku. Tanie odmiany różnią się smakiem i dać niezrównoważony kwasowości, coś w rodzaju suche. Niektórzy producenci w przypadku braku niezbędnych technologii starają się rozwiązać ten defekt, dodając jeszcze więcej cukru. Jednak z tego winiarza nie jest wymagane. Głównym zadaniem – aby utworzyć bukiet. Dlatego, aby odróżnić wina niskiej jakości wystarczy po prostu – nie ma bukiet: nuty śliwki, jagody, kwiaty, słodkiej papryki i suszonych owoców.

Nadal można zwrócić uwagę na poniższych rysunkach. Jakościowa słodki wino zawiera od 9 do 12% alkoholu i 30-80 gramów cukru na litr. Jeśli numery nie sumują się – zanim fałszywy.

kombinacje

I ostatni, nie mniej ważnym punktem – kombinacja. Co pić słodkie wino? Rygorystyczne przepisy ustawowe i wykonawcze nie jest tutaj. Jeśli wcześniej nie było na receptę: czerwone wino – tylko do mięsa, a biały – ryby, teraz najważniejsze – to twoja fantazja. Nie bój się eksperymentować! Ale pamiętam jedną złotą regułę na sukces: bardziej skomplikowanych potraw, tym łatwiej jest napój, i vice versa.

Można użyć wstępnie testowane kombinacje. Tak więc, półsłodkie wino dobrze stosuje się do owoców morza (kraby, ostrygi, kraby), a także różne dania z warzyw (kalafior, zielony groszek, i in.). Na ogół, białe półsłodkie się dobrze z sosem pikantny w przypadku ryb, drobiu i mięsa białego cielęcego, sery, pasztety i kiełbasy. Ciekawy mix – potrawy z sosem śmietanowym. Białe wino doskonale uzupełnia jej kremowy smak. Najważniejszą rzeczą przy wyborze przekąskę do białego wina półsłodkie – nie przyćmić jego delikatny smak. Unikać ostrych i pikantnych ziół o charakterystycznym zapachu.

Czerwone półsłodkie wino – to wspaniały dodatek do deserów, które są następujące posiłki: non-ostre sery, słodycze, ciastka, lody i owoce. Świetnym rozwiązaniem – aby złożyć wino z ciasto czekoladowe, które podkreślają jego bogaty smak.