381 Shares 6788 views

Jaki jest żuk Goliat

Ten chrząszcz o nazwie Goliath powodu jego ogromnych rozmiarów. Mieszkaniec Środkowej i Południowo-Wschodniej Afryce, beetle Goliath naprawdę gigantyczne rozmiary. Długość tors 100-110 mm, szerokość – 60 mm, a jeszcze bardziej wrażenie waga tego owada. Mężczyźni mogą ważyć do 100 gram, żeński znacznie mniejszy i lżejszy.

Ze względu na tak znacznej wagi żuk Goliat twierdzi, że jest najcięższym owad na świecie. Pomimo jego szalonej, żeruje na produktach roślinnych: drzewo SAP, ponad-dojrzałych owoców, soczyste liście. Żuk Goliat afrykański Bronzovok należący do rodziny i jest blisko spokrewniony z dobrze znanym Chrabąszcz. On nie jest agresywny, ale bardzo silny, trudno jest trzymać w ręku.

Przez cały czas spędza żuk goliat pod korą drzew. Sama wielkość często dają chrząszcza i nie są w ogóle godne dorosłych. Z jasnymi kolorami i ogromnymi skrzydłami Goliat staje się bardzo widoczne. Na szczycie tego wszystkiego, owad jest bardzo niezdarny, a do startu trwa długo.

Są to osoby o bardzo różnych kolorach. Natura obdarzyła wypróbowane i osobliwe piękno Goliata. Elytra zazwyczaj pomalowany na czarno-białe paski o różnych postaciach. Są one rzadko powtarzane, nawet przedstawicieli tego samego gatunku. Stosunek czarnych i białych obszarów jest bardzo zmienna i zależy od warunków temperatury i wilgotności w obszarze. Ponadto, ciemne pasma – aksamitny i biały – błyszczący. kosmki aksamitne pomóc chrząszcz łatwo stać ciepła, podczas gdy biały odzwierciedla bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Te wzory są unikalne obiekt pożądania kolekcjonerów.

Z drzewami beetle Goliata dół podczas kopulacji. Hornlike wypukłości na głowie owada służyć jako broń w walce o samice, a także prawo do obrony terytorium. U kobiet, te rogi mają inny kształt i są stosowane jako łopatę na budowie kołyski dla jaj. Po zapłodnieniu samica składa jaja w ziemi. Ona wykopuje się z ziemi specjalną osłonę znajdującą się na głowie. To pomaga jej się bezpiecznie ukryć przyszłe potomstwo. Natychmiast po powrocie z misji do żeńskiego drzewa.

Pod ziemią larwy chrząszcza pozostanie 6 miesięcy. Nie rosną, żywiąc się resztek roślinnych, humus, obornik, zgnilizny korzeni i innych larw jedzenia. Kanibalizm często pochodzi z brakiem zasilania podczas szybkiego wzrostu, jak i dla dorosłych Larwa osiąga duże rozmiary – do 150 mm.

Pupate larwy w ziemi i idź na zewnątrz już ukształtowane i gotowe do nowego życia w drzewach. Pomimo swojej wagi, chrząszcze aktywnie latać w lasach tropikalnych Afryki. W tym przypadku, hałas emitowany przez skrzydeł przypomina trzaski zabawka helikopter. Siedliska znajdują się w dżungli na Nowej Gwinei, równikowej i południowo-wschodniej Afryce. Człowiek nawet ogromne populacje bez uszczerbku. Ale jednak, chrząszcze aktywnie złapany i odsprzedawane kolekcjach prywatnych. Imponujące rozmiary, atrakcyjne kolory i egzotyczne gatunki owadów Goliatem wnieść cenny i pożądany wystawy do muzeów i osób prywatnych.