290 Shares 4487 views

Gdzie uprawy tulipanów w Rosji. Gdzie istnieją dzikie tulipany

Wśród wielu różnych ozdobnych roślin żarówki są najbardziej powszechne.


Należą do nich takie kwiaty jak lilie, żonkile i innych, ale tulipany są poza konkurencją w niemal wszystkich krajach.

I nie na próżno pasji do tej niesamowitej rośliny o nazwie „TULIPOMANIA”.

A gdzie są tulipany w przyrodzie? W jaki sposób rozprzestrzenia? Wszystko to jest krótkie spojrzenie na art.

Dzikie tulipany stepowe

Według klasyfikacji międzynarodowej, dzikie tulipany są w klasie i ma tytuł „botanicznych”.

Ta klasa skupia wszystkie rodzaje dzikich tulipanów, z których większość jest już na skraju wyginięcia, a należały do rzadkich roślin chronionych.
Co do zasady, dzikich tulipanów niewymiarowych, które kwitną bardzo wczesną wiosną. Kolor są najbardziej zróżnicowane.

Zewnętrznie wyglądają bardzo imponująco. Charakterystykę zimowym odporne i mało wymagające. Naturalne Tulipany są bardzo dobre dla dekoracji w ogrodzie. Wyglądają świetnie na tle naturalnych kamieni w zjeżdżalni alpejskich i skalnych.

Gdzie istnieją dzikie tulipany? W naturze, wiemy z 140 gatunków tych kwiatów rosnących w górach i równinach Morza Śródziemnego, Azji Środkowej i Azji Mniejszej, na Kaukazie, a nawet w Zachodniej Syberii.

Trochę historii o tulipanów

Od czasów starożytnych, tulipan zawsze cieszył się dużą popularnością wśród różnych narodów. Najwcześniejsze informacje o nim są związane z Persji. Wielu poetów śpiewane w swoich pracach ten wspaniały kwiat. Jeden z nich, Hafiz, napisał, że z pierwszego tłoczenia piękno tulipana nie można porównać nawet wzrosła.

Gdy tulipany były w Turcji, rozpoczął aktywny rozwój nowych odmian. Przez 14 wieku, ich liczba osiągnęła 300.

W Turcji, to wspaniały kwiat stosowany nawet więcej współczucia i miłości. Bajeczne ogrody sułtanów sami organizowane na cześć wielkich festiwalach tulipana.

Gdzie to wszystko się zaczęło i gdzie rosną tulipany w Europie, przede wszystkim?

W XVI wieku pierwsze tulipany pochodzi z Konstantynopola do Europy Zachodniej, więc były one nazywane tureckim.

W 1554 roku na bardzo pierwsi członkowie rodziny były w Niemczech, gdzie stał się niezbędny w dekoracji ogrodów bogatych ludzi. Następnie stopniowo rozprzestrzenił się na wiele innych krajów europejskich. Większość bogaci amatorzy tulipany zbierane duże zbiory. W tym czasie liczba gatunków osiągnie 500.

I tak samo silna pasja tulipanów były w Holandii, gdzie było prawie obłąkany, dotyczy wszystkich sektorów społeczeństwa.

Po prostu przyszedł do tego stopnia, że dla żarówek nowych odmian kolekcjonerów byli skłonni dać ich własności: żywiec, grunty orne, domów.

I zatrzymać ten szalony proces może tylko rząd, jak pasja jest naprawdę piękna roślina nie wlewa się do spekulacji na dużą skalę. I ostatni zagroził całą gospodarkę kraju.

Holland i teraz bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju, zaangażowanych w uprawie tulipanów.

Gdzie uprawy tulipanów w Rosji?

Nawet w czasach Piotra Wielkiego były tulipany, podobnie jak wiele innych zakładów w Rosji. Zostały one przywiezione z samej Holandii.

Kto nie znaleźć ani jednego człowieka, który nie wiedziałby, to niesamowite piękno i elegancję kwiat.

Tulipan kochany przez wielu Rosjan. Oprócz gatunków uprawianych w ogrodach przydomowych, w kilku regionach Rosji mają wielki step, pachnący wiosną przez rozkwitu tych wspaniałych roślin.

Legenda kwiatu szczęścia

Tulip – kwiat szczęścia, miłości i dumy. Istnieje wiele legend i opowieści o nim.

Jedna z nich mówi, że raz róża tulipan ze złotą szczęścia zamkniętego w nim. Jednakże, kwiat pączek dawno nie ujawniono.

I raz na tej łące, gdzie dorastał tego dumnego uporczywe tulipana była mała kobieta z dzieckiem. Po otworzyła ramiona, śmiejąc się wesoło, dziecko pobiegł do kwiatu. Od jego beztroski śmiech dzieci tulipan otworzył i dał całe szczęście.

Tulipany w Wołgograd

Gdzie uprawy tulipanów w Wołgograd, wiele już wiemy. Region Wołgograd ma wiele atrakcji przyrodniczych, w tym stepie z dzikich tulipanów w pobliżu soli jeziora Elton. Tutaj można obejrzeć niekończące dywan z kolorowych roślin na wiosnę.

Rosną tu głównie tulipany Schrenk i Gesner, wymienione w Czerwonej Księdze. Również na pustyni, można zobaczyć inne gatunki (Bieberstein), rozprzestrzenia się w kwietniu, pięknymi żółtymi i białymi łąk.

Dość duże różowe, żółte i czerwone tulipany Schrenk szczególnie atrakcyjne. Wszystkie te gatunki kwitną z rzędu od początku kwietnia i maja. Wysokość stepowe tulipany – 40 cm, a kwiaty mają bardzo ładny delikatny smak.

W okresie obfitych rozkwicie region ten zamienia się w bajce.

Rostov Reserve – siedliskiem pięknych kolorach stepie

Gdzie tulipan jeszcze? Rezerwowy – jeden z najpiękniejszych zabytków regionu Rostov. Znajduje się na terenie regionu Oryol.

Rezerwa z siedzibą w roku 1995 w celu konserwacji i badania zagrożonych gatunków zwierząt i roślin z Donem. Jego całkowita powierzchnia – 9532 ha.

Niezwykle piękny rezerwat przyrody strefa, gdzie rosnące tulipany. W rejonie Rostowa jest jednym z najpiękniejszych miejsc. Trzy tygodnie w kwietniu, można zaobserwować niesamowite, niesamowite, stworzony przez piękno natury.

Lepiej niż ktokolwiek tutaj przyzwyczaili dziki tulipan Schrenk, ma inną nazwę – „Azure Flower”. Ponadto, istnieje tulipany Bieberstein które wyglądają jak żółtymi gwiazdami.

Tulipany step regionu Saratov

Jest przestronny step, gdzie tulipany rosną w regionie Saratowa. Mieszkańcy tych miejscach może pohvastatsyaunikalnoy naturalnych rzadkich flory. Tulipany osiadł tu od czasu okresu polodowcowego, od formacji stepów.

Są 4 rodzaje wspólnych dzikich tulipanów: Bieberstein, dvutsvetkovy, opadanie i Schrenk.

Najczęstsze z nich, a najmniejsze w rozmiarze – złoto-żółty tulipan Bieberstein, który występuje także w innych częściach Rosji.

Niestety, tulipany stepowe na dziś jest niska ze względu na fakt, że ich odtworzenia przez nasiona (nie bulwy). I zaczynają kwitnąć, siedem lat po kiełkowania nasion. Dlatego tulipany stepowe są wymienione jako zagrożone.