888 Shares 5915 views

Schrenk poślizg (poślizg amurski)

biegacz Amur lub inaczej Schrenk – Colubridae rodzina wąż, to jest powszechne na Dalekim Wschodzie. Ten gadów jest doskonale przystosowane do warunków środowiskowych w wielu naturalnych stron: ze stepów do lasów iglastych. w Federacja Rosyjska, Amur biegacz jest najbardziej powszechne w Primorye i Chabarowskim. Oraz jego miejsce zamieszkania może się znacznie różnić: obszar suchy las, tereny podmokłe w pobliżu stawów, łąk, poddasze kamienicy lub ogród rolnika. Gatunek ten występuje nawet w górach na wysokości 1 km nad poziomem morza.

Dorosły Amur biegacz może rosnąć nieco więcej niż 2 metry. Samiec jest zwykle znacznie większe niż samice. Z tyłu wąż może mieć wszystkie kolory – od ciemnobrązowego do czarnego. Opierając się poprzeczne paski mogą być nieobecne takiego jak wąż, z prowadnicą Amurskiego. Zdjęcie pokazuje, że żołądek jest zawsze światło na gada – różne odcienie. Schrenk ma dwa podgatunki. Rosyjski zawodnik i chiński lekkoatleta. Podgatunki różnią się przede wszystkim wielkością – drugi, jako okupanta z cieplejszych stref klimatycznych – większe. Amur biegacz prowadzi dzienny tryb życia. Śpi w nocy, wspinaczka do schroniska, które mogą być dziupli, stogu siana dziura zwierzęta, szczeliny w skałach. W zimnych porach roku Schrenk biegnie w stan hibernacji w październiku, a budzi się w kwietniu. W tym czasie ludzie zbierają się w grupach, czasami nawet do 35 sztuk.

Amur biegacz wielkie wspina się na drzewa. To może osiągnąć wysokość 10 metrów. Pokwitania gady tego gatunku dotrzeć do trzeciego roku życia. Na wiosnę, po zimie, dorośli zbierają się w określonym miejscu, które pozostaje taka sama z roku na rok. Mężczyźni wybrać partnerkę i osiągnąć swoje położenie za pomocą głaszcząc głowę kobiecego ciała. Podczas godów kończy, węże czołgać się na ich terytorium, a kobiety jaj wylęgowych. Ciąża trwa nieco ponad miesiąc. W połowie lipca, kobiety leżały małe jaja mogą wynosić do 30 sztuk. Jack może służyć jako kryjówek z luźnymi i mokrej ściółki. Istnieje również gniazda zbiorowych. W jednym z tych gniazd ponad sto jaja zostały znalezione przez naukowców.

Schrenk Cubs rodzą się dość duże. Wiele z nich umiera w ciągu pierwszego zimie, jak odpowiednie schrony nie jest wiele. Amur wąż zjada małe ssaki i ich cielęta i piskląt, żaby i jaj. Mniejsze ofiary wąż połyka raz, Bole major – pierwotnie zadławienia, ściskając pierścienie wokół pnia lub naciskając na ziemię. Jeżeli zawodnik dostaje się do niebezpiecznej sytuacji, najpierw próbuje się wycofać. Ale jeśli jest to niemożliwe, aby uciec – syczy i ataki. Duże jednostki mogą poradzić sobie z małego królika lub szczura. Chińczycy utrzymać węże tego gatunku jako zwierzę domowe, zamiast kotów, ponieważ robią świetną robotę z niszczeniem szczurów i myszy.

Gadanina, że biegacz Amur trujące – ile raczej obraźliwe, ponieważ ludzie nie wahali się niszczyć te gady. Liczba biegacza stale spada.