875 Shares 7587 views

Jak wziąć dostawę krów?

Sakrament z pojawieniem się nowego życia jest zawsze ekscytujące i ważny moment. W hodowli zwierząt, gdy podstawa zysku – i mnóstwo zdrowych zwierząt, korzystny rozdzielczości ciężaru odgrywa ważną rolę. W hodowli bydła mlecznego krów pokoleń – jest nadzieją nie tylko dla remontu stada, ale także w ogóle do uzyskania mleka. Proces ten nie zawsze idzie gładko. pomoc w odpowiednim czasie może uratować życie, a cielę i macierzyństwo.

Dbanie o krowy

Urodzili krów – to apogeum ciężkiej i ciągłej pracy hodowcy. Jałówki przypadku, co 18 miesięcy, gdy masa ciała jest nie mniejsza niż 380 kg lub 75% wagowych krowy dorosłych. Okres ciąży trwa około 9 miesięcy. Wahania czasu ze względu na wiek zwierzęcia, jego kondycji fizycznej i rockowej akcesorium.

Przede wszystkim, zwierzę jest to konieczne w celu zapewnienia jakości żywności, w celu stworzenia warunków przetrzymywania, które są zgodne ze wszystkimi przepisami zoogigieny. Przyszłość łydka powinna być zdrowa matka. Podstawowe wymagania:

 • suche ciepło (zima), bez przeciągów przeciągnięcia;
 • Zawartość czystość (codzienne czyszczenie i zmiany ściółki dla zwierząt);
 • zbilansowana dieta;
 • codzienne ćwiczenia;
 • terminowe uruchomienie.

Dojenie stop (start) na dwa miesiące przed wycieleniu. Czy to stopniowo, najpierw iść do dojenia dwa razy, a potem raz. Wreszcie przestać dojenie w ogóle. Każdy etap trwa co najmniej tydzień. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na stan wymion, nie powinno mieć żadnego zaczerwienienie lub obrzęk.

Zmiana diety i żywienia. Cięcie do 1 kg na dzień, lub nie zawierają stężony paszy, czyste Juicy: kiszonki, upraw korzeniowych. Optymalna pasza dla krów podczas biegu – wysokiej jakości siana w lecie – pastwisko trawy. Regularne chodzenie pomogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrzęku wymion. W celu uniknięcia niechcianych urazy lepiej oddzielić ciężarnych krów z towarzyszami (jeśli nie była sama w gospodarstwie). Średnia dla suchym okresie krowy zyskuje 50-70 kg. Spowodowane jest to rozwojem łydki.

Przygotowanie do porodu

Tuż przed kanał rodny jest traktowany matek. Aby zastosować ten roztwór 2% kreolina Lysol lub 0,1%, lub 0,1% nadmanganianu potasu. Z zwierząt spłukać cały brud dokładnie mycia wymion i wytrzeć.

Urodzili krowy wymagają szkolenia i udogodnienia:

 • Obowiązkowe dezynfekcji (odpowiednie kreolina 2% roztwór lub sodu), ściany, podłogi, podajniki całkowita magazynowej;
 • zmienić miot, słoma warstwy szlak co najmniej 15 cm, lepsze od trocin odmówić, w skrajnych przypadkach podstelit je pod warstwą słomy.

Gotowy do ciepłej wody, sucha czystą szmatką. Statusu krowy sprawdzane co godzinę.

Oznaki zbliżającego się porodu

Po krycia krów rektalyat, testowanie dla ciąży. Znając datę inseminacji, obliczony czas przybliżoną wycieleniu. Dopuszczalne odmiany – w ciągu 8-10 dni. Według obserwacji, jeśli krowa perehazhivaet terminu, będzie musiał babka. Innym Prognoza obrzęk wymienia jeśli wylewa się na przedni płat – łydkach, plecach – Buli.

Doświadczeni rolnicy zauważyć oznaki narodzin krowy. Według stanu fizycznego i zachowania zwierzęcia można zrozumieć, że hotel wkrótce:

 • wymię wylewa mleko od krów z różnych okresów są różne: niektóre wydaje się na dzień przed wycieleniu, inni przez kilka tygodni ( „płaskie” sutki i podział tych siary wskazać podejście urodzenia);
 • wizualnie zauważalny obrzęk sromu oraz ich przezroczyste alokacji;
 • pominięty ogona (jak to przypada na zasady);
 • krowy często spogląda wstecz na brzuchu warknął głośno zachowywać się niespokojnie (spada, rośnie, nie wydaje się, aby znaleźć miejsce), stara się iść do rogu kojca lub przeciągnięcia;
 • znacząco obniżył żołądka.

Zazwyczaj krowy rodzić w nocy, do czasu martwego. Pasterze na pastwisku trzeba być ostrożnym nie przegapić moment matek samotności gdzieś w krzakach.

ocielenie

Większość właścicieli bydła Niejednokrotnie obecny przy narodzinach cieląt. Dla początkujących, ważne jest, aby wiedzieć, w teorii, jak do odbioru krowy, a wszystkie ewentualne niuanse położnictwie. Jednym z podstawowych warunków prawidłowego i terminowego pomocy dla zwierząt – bez paniki pobliżu „położnej”.

Normalnie, zwierzę jest w stanie urodzić dziecko bez interwencji człowieka. Krowa spada (lub stojących), próba do płodu wyjść z kanału rodnego. Poród krowy (obraz w tekście) są nieskomplikowane i tyle (nie więcej niż dwie godziny) szybko z prawej mózgu lub prezentacji tła. ścieki, owodniowego bańka pęka, cielę rodzi. Śluz dziecko usunięto z nosa, oczu, usta, uszy, jeśli sam przewód nie jest uszkodzona, to ciągnie wątek (wymagane wyleczony) w odległości około 10 cm od nacięcia brzucha i potraktowano jodem. Następnie wytrzeć i pozostawić jego matka lizać.

Kiedy narodziny krów skończy, trzeba kontrolować oddzielenie łożyska. On odchodzi po 5-6 godzinach. Instynkt każe mu jeść kobietę w połogu, to nie może być tolerowane, późniejszego podjęcia i zakopać.

przedwczesny wycieleniu

Jeśli zwierzę do 240 dni, istnieją oznaki wycieleniu, są możliwe przedwczesny poród. Krowa w tym przypadku, cielę rodzi się osłabiony, z niewielką szansę na przeżycie. Przyczyny:

 • spadek;
 • szkoda w jamie brzusznej;
 • zimna woda (gdy nawadnianie);
 • słaba jakość paszy;
 • nieostrożne doodbytniczego lub dopochwowego badania.

ciężarnych krów zapewniają pełny odpoczynek, zawinięty schabu i zad. wódka lutowia (0,5 – 1 litr). Oznacza to, że jeśli płód jest żywy. Wczesne generacje krów może być spowodowane chorobą zakaźną lub śmierci płodu.

położnictwo

Hotele, które wymaga pomocy człowieka, nie jest rzadkością u bydła. W dużych kompleksach zawsze istnieje obowiązek weterynarz, gotowy, aby pomóc kobietom w połogu. Rozważyć kwestię sposobu odbioru krowy w domu ze zwierzęciem pomoc.

Jest to wymagane, jeśli:

 • Zbyt duże owoce nie mogą przejść przez kanał rodny. Łydki stopy Disinfected nałożony pętle liny (co najmniej 1 cm średnicy), i zaczyna ciągnąć się tylko nieznacznie, a synchronicznie próżnemi prób. To wystarczy, aby pomóc nową matkę.
 • Krowa i dwa cielęta więcej. Delikatnie wprowadzić rękę do pochwy, próbując wcisnąć dolną łydki i pierwsza się urodzić, aby pomóc top. Z dużą liczbą cieląt lepiej jest wezwać specjalistę weterynarii.
 • Malpresentation. Opcje mogą być dużo. Wyzwaniem jest taka: jeśli cielę head – nadać mu pozycję, w której nogi są przedłużone do przodu, a jego głowa spoczywa na nich. Na tylnym Previa – obie tylne nogi powinny być wyprostowane. Kiedy krzyż – cielę trzeba wdrożyć w każdej dogodnej pozycji do porodu (głową do przodu lub do tyłu).

Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak leżała krowa też bliskość do ściany stoiska miednicy nie zezwala cielę, aby wydostać się z kanału rodnego. Po wyglądzie nóg w narodzinach cielęcia kanał całkowicie nie później niż 30 minut. Jeśli nie ma zaufania do własnych umiejętności, zaprosił specjalistę. Trudne narodziny krowy bez dostarczania odpowiedniej pomocy może spowodować śmierć płodu, a czasami matek.

po wycieleniu

Po udanym uchwałą ciężaru umieszczonego pod twarz cielęcia matki. Lizanie stymuluje produkcję siary od krów, nawiązuje połączenie z dzieckiem. Cielę otrzymujących masażu całego ciała, zaczynają działać na pełnych obrotach wszystkich jego narządów wewnętrznych. W stoisku zmieniającym nosze, krowa dać trochę solone letnią wodą.

Godzinę później, matka po wycieleniu po raz pierwszy sdaivayut i dają mleko do picia dziecko. Krowa daje rozmówcy słony ciepłej wody z pokruszonego ziarna, w oparciu o 10 l 600 g ziarna. W pierwszym dniu dają nieco siana (6-7 kg) lub ziół (do 8 kg), lekko wysuszone nieco lepszy. Na drugi dzień podawano skoncentrowanej paszy 4-5 dodać soczyste, a tydzień później umieścić na normalnej diecie. Korzeń nie jest podana, gdy jest siara.

Aby zapobiec obrzęk wymienia, krowa jest dojone 5-6 razy, stopniowo przenoszone do trzech razy dziennie udojowych. 3-4 dni, można pozwolić rodzinę na spacer. Stall zwierzę jest usuwany bardzo starannie, często zmieniać ściółkę. rodzaje Dziedzina krowy mogą być oddzielone od narządów płciowych.

łożysko i błony płodowe

Dla zdolności reprodukcyjnej krów ma wartość terminowego oddzielenia łożyska. Jego opóźnienie może być całkowite lub częściowe.

Przyczyny opóźnienia łożysko:

 • hipotonia (słaba zdolność macicy);
 • atonia (całkowity brak skurczu);
 • Kolec łożysko macicy z częściami płodu;
 • parturient zły stan fizyczny (ubytek);
 • brak aktywności fizycznej;
 • przekarmienia zwierzęcia (otyłość);
 • bliźnięta lub ciężki wycieleniu (krowy powodować ogólne osłabienie).

Kontrola całkowitego zwolnienia z łożyska uniemożliwi zwierzęciu od kłopotów związanych z rozpadu (4-5 dni), miąższ wewnątrz ciała.