155 Shares 5713 views

Cukinia smażone w cieście – smaczne i tanie

W lecie szczególnie popularne dania ze świeżych warzyw. Są one bogate w składniki odżywcze, są stosunkowo niedrogie (zwłaszcza jeśli uprawiane na gruntach prywatnych) i łatwe w przygotowaniu. Cukinia smażone w cieście – to świetny dodatek do każdego rodzaju mięsa, ziemniaki, itp Będzie to docenić zarówno dorosłych jak i dzieci, zwłaszcza jeśli plik zgnieść taki pyszny sos.


Najprostszy przepis

Aby zacząć od prostego przepisu pyszne cukinia. Tutaj głównym składnikiem jest warzywem, ale nie mniej ważne ciasto. Wytwarza się go przez dodanie piwa, ale może być zastąpiona wodą mineralną. Więc, weź trzy średnie cukinie, trzy jajka, szklanka piwa, trochę mąki i przyprawy.

Smażone cukinia w cieście należy podawać z sosem. Gotować trzeba wziąć dwie filiżanki kwaśnej śmietany, koper, kilka ząbków czosnku (do smaku), małą łyżeczkę curry i solą.

Miąższ obranych i pocięto na grube (około 1 cm), plastry. Osobno ubić jajka z solą i pieprzem. Następnie dodać mąkę i piwo. Odmierzyć ilość mąki według własnego uznania. Ciasto powinno uzyskać średnią grubość (ciasto naleśniki). Patelni, wlać olej roślinny i ogrzewać je. Pominąć pierścienie squasha w cieście, a następnie smażyć z każdej strony. Kładziemy je na papierowym ręczniku. Teraz sos jest gotowy. Mieszanka krem z pozostałymi składnikami (czosnek, koper do mielenia). Cukinii smażone w cieście gotowy.

Cukinia z serem

Jeśli dodać nowe składniki, można dostać danie z oryginalnym smaku. W tym celu bierzemy dwa cukinia (liczba może być zwiększona), kilka ząbków czosnku, majonez (150 gramów), jeden ser topiony, zielone bit (dowolny wybór), olej roślinny, mąka i sól.

Cukinia pokroić w plastry średniej grubości, dzięki czemu nie tracą swój kształt po upieczeniu. Mamy ich soli i odstawić na 20 minut. W tym czasie można przygotować farsz. Umieść ser w blenderze, czosnkiem i ziołami. Rozdrabniania składników i wymieszać z majonezem. Do smaku dodać sól i przyprawy.

Umieścić ogień patelni z olejem roślinnym i smażyć cukinię w nim. Że nie Byliśmy bardzo tłuste, umieścić je na papierowym ręczniku. Następnie przystępujemy do serwowania. Cukinia smażone w cieście umieścić w naczyniu, a górną nadzieniem utrudniają. Przykryć kolejne cukinii okręgu lub pomidorami. To danie można jeść na gorąco, ciepło lub zimno.

dopisek

Cukinia smażone w cieście – to danie, które jest twórczy proces gotowania. Wszystko zaczyna się w cieście, które można modyfikować według własnego uznania. Jeśli nie gotować na wodzie iz dodatkiem piwa, można uzyskać bardziej przewiewne tekstury. Wypełnienie dla tej potrawy można przygotować bardzo różne. To może być starta marchew z czosnkiem i majonezem, żadnej zieleni, kwaśną śmietaną z przyprawami, etc. Jeśli potrzebujesz dobrej przystawkę, to dynie warzyw smażone. Przepisy ze zdjęciami wyglądają bardzo apetycznie. Ale smak, nie są one mniej atrakcyjne, więc należy przygotować to danie na obiad lub kolację.