179 Shares 3757 views

Blackberry. korzyści zdrowotne

Blackberry – jest drażliwy krzew z rodziny Rosaceae. Ma dużych owoców nasyconego koloru czarnego, podobnego w kształcie do malin. Jeżyny wiele doły. Smakują słodko-kwaśny.

Jeżyna owoce zawierają multiwitaminy kompleks. Zawierają one duże ilości witaminy C. Istnieją jagody i minerały. Są one reprezentowane przez magnez, sód, wapń, żelazo, fosfor i potas, miedź i nikiel. Obecny w jeżyny witaminy PP, K, P, E, A, w odniesieniu do grupy B, jak glukoza, fruktoza, celulozy, pektyny, kwasy organiczne i tokoferoli. Nasiona są olej tłuszczowy (ponad dwanaście procent). Przydatne korzenie i liście rośliny. Mają dużo witaminy C, aminokwasy, garbniki i minerałów.

Jeżyny, korzyści i szkody, które są już znane starożytności, wyróżnia się spośród reszty jagód. Współcześni naukowcy powinni jeść owoce tej rośliny codziennie. Jest możliwe, aby chronić się przed rakiem. uzdrowicieli ludowych jeżyny stosowany do usuwania różnych dolegliwości.

Jedzenie to uzdrowienie dar natury pozwala na wzmocnienie naczyń krwionośnych. Jeżyny, których stosowanie wydaje się być wynikiem obecności w jego składzie związków fenolowych jest antymiażdżycowo działania. Owoce są aktywnymi składnikami katechiny i flawonole, antocyjany leucoanthocyanins i posiadać aktywność przeciwzapalną. Dzięki nim korzystanie z Blackberry jest pokazany z zapaleniem płuc i gorączki i przeziębienia. Jagodowe obniża temperaturę ciała, zmniejszenie zapalenia i tłumi pragnienie. Przydatne owoców jeżyny dla normalnego funkcjonowania jelit, jak również problemów z pamięcią (na przykład zapalenie pęcherza moczowego). Pektyna, część jagód, pomaga oczyścić organizm i sole strontu metali ciężkich.

Blackberry, który polega na korzyść innych części roślin, powszechnie stosowany w recepturach ludowych podczas pozbycie różnymi patologiami. Na przykład, liście i korzenie krzewów mogą zapewnić gojenie ran, działanie ściągające i przeciwzapalne. Blackberry jest zalecane, aby wyeliminować obrzęki. Jest to możliwe dzięki silnemu działaniu moczopędnym, który ma swój wlew główny.

Blackberry liście rośliny, których stosowanie wydaje się być spowodowane wysoką zawartością substancji niezbędnych dla zdrowia ludzkiego, jest często używany jako wywar. Narzędzie to aktywuje trawienie, leczy egzemy i eliminuje zapalenie zmian na skórze. Wywar przygotowuje się z liści czarnej porzeczki, pomaga z dusznicą bolesną. Zalecany jest do pooperacyjnego choroby klejącą i ułatwienia przepływu menopauzy.

Blackberry, który cieszy się mało znane, stosowane w przypadku problemów z sercem, a także w celu wyeliminowania zaburzeń układu nerwowego. Napar z liści roślin leczniczych stosuje się jako środek moczopędny, przeciwzapalnym i środkiem gojenia ran. Ten ustnej lek efektywnie produkować płukania jamy ustnej. Eliminuje to napar z liści jeżyny rozpadu i dziąseł problemów. Roślina Lek stosowany w leczeniu stłuczeń, rany, wrzody i wielu innych chorób skórnych. W tym przypadku, przygotowanie kleik z liści rośliny, które są stosowane miejscowo. Przeciwwskazane gojenia berry tylko w przypadku indywidualnej nietolerancji.