142 Shares 5234 views

Lula kebab w domu. Sekrety gotowania

kebaby Lula, zwane pieszczotliwie przez wielu smakoszy „lyulyashka”, to tradycyjna potrawa z kuchni azerskiej. Jednak dzisiaj to jest kochany przez wielu ludzi w Rosji i WNP. Tak, wielu fanów tej potrawy zaczynają oferować własne, nieco różnych receptur. Wszystkie z nich są w efekcie końcowym było dość smaczne danie. Dlatego poniżej rozważymy klasyczną metodę gotowania Azerbejdżanu Lula kebab w domu i nowymi odkryciami nowoczesnej kuchni.

Dla tradycyjnej receptury potrzebne są następujące produkty:

 • jagnięcina 1 kilogram;
 • 300 gramów ogona z łoju;
 • cztery średnich cebuli;
 • łyżeczka pieprzu (masy);
 • jedna łyżka bazylii (suchy proszek);

potrzebne także różne zioła i przyprawy: bazylia, mięta proszku, łodygi zielonej cebuli i czosnku, a także rzeżucha, estragon i pora.

Po pierwsze, trzeba przygotować farsz. Mielone pół odroczone kurdjuchnogo tłuszcz z cebuli. Podwójne mielone mięso baranie, mięso tylko przewija pierwszy i drugi raz – mięso i mieszaninę cebulę lepkiej konsystencji około 15 minut. Dodając proszek mięta, bazylia, czarny pieprz, sól. Kolejny mix, a następnie umieścić na 30 minut w lodówce tak, że farsz nasączone przyprawy.

Po drugie, konieczne jest formowanie kiełbas siebie. Dla tych wilgotnych rąk w zimnej wodzie i dołączyć mielone kępy formularza Lula kebab. Następnie nawleczone na specjalnym szaszłyki kiełbasą szerokości. Teraz wynika z pozostałej boczek pokroić w cienkie płatki, które następnie należy umieścić na górze Luli. Teraz trzeba smażyć na grill lub grill znajduje się na górnej kondygnacji piekarnika po drugiej stronie siatki.

Tak więc, tradycyjne lula kebab w domu gotować po prostu. Wystarczy czasu i chęci. Teraz zwrócić uwagę na bardziej nowoczesne wersje.

Jednocześnie, sądząc po licznych skarg, najczęściej trudności staje się coś, co nie pochodzi z Klops mięso mielone ślepy poprawne. To po prostu nie pobyt na patyku i rozpada. Wiele zaleca się dodanie w mielonego jajko, namoczoną czerstwego chleba, spotkać i nieoczekiwane oferty, na przykład, dodać trochę skrobi.

Jeśli przygotowujemy Lula kebab w domu na tradycyjnej recepturze, że takie przeszkody nie będzie. Po tym wszystkim, zgodnie z powyższym przepisem, trzeba gotować farsz tłuszczu (smalec z rozkładem tłuszczu). Jest tłuszczu i mięsa służyć jako środek wiążący.

Tak więc, jako nowoczesnego analogowego dać Lula kebab przepis w domu z kurczaka. Będziemy potrzebować:

 • 1 kg filetów z kurczaka;
 • dwie żarówki;
 • Dwa słodka papryka (bułgarski) duże;
 • 100 g odmiany sera każde ciało stałe;
 • 100 g oleju (krem);
 • Dwa jaja kurze;
 • sól, mielony czarny pieprz do smaku.

Piec szaszłyki kebaby będą wykonane z drewna, pożądane jest zatem pominąć je uprzednio w zimnej wodzie przez 60-70 minut. Odbywa się to do mięsa podczas gotowania, nie przyklejają się do nich.

Więc najpierw na półce piekarnika w trybie piec grilla dzwon papryki, aż będą miękkie. powinny one następnie ostudzić i pokroić na małe kawałki. Ponadto, również drobno posiekanej kurczaka, cebulę i ser. Następnie wszystkie te produkty są mieszane, dodać sól i pieprz i umieścić w lodówce przez pół godziny.

Następnie ten przepis Lula yk obejmuje formowanie owalne placki, potrzebne są tylko wstępnie zwilżyć ręce w zimnej wodzie. Piec o pół godziny, nie zapominając o kolei, w temperaturze 180 ° C.

Zatem, przygotowanie lula kebab przepis, że każdy może wybrać w zależności od swoich upodobań i możliwości, będzie to wspaniały czas, aby dostać się razem na kolację całą rodzinę. Po wyniku w każdym przypadku będzie ona spełniać nawet najwyższe oczekiwania.