761 Shares 3489 views

UMI X1 Pro – model przegląd, opinie klientów i ekspertów

Idealne połączenie niskiej cenie i wysokiej funkcjonalności urządzenia – jest to inteligentny telefon UMI X1 PRO. Urządzenie to odnosi się do początkowego poziomu, ale jego elementy sprzętowe i programowe pozwalają rozwiązać większość codziennych zadań bez żadnych problemów. To jego mocne i słabe strony zostaną omówione krok po kroku i szczegółowo w niniejszym przeglądzie materiału.

Co jest w pudełku?

Zgodnie z oczekiwaniami na urządzeniu entry-level, bardzo skromnego wyposażenia w UMI X1 PRO. Przegląd akcesoriów, z wyjątkiem devaysa, wskazuje na obecność takich z nich, aby naładować akumulator adapter przewodu adaptera i folię ochronną. Wykaz dokumentów w tym przypadku jest ograniczona do skromnych instrukcji obsługi na końcu której znajduje się karta gwarancyjna. Natychmiast należy zauważyć, że słuchawki, zewnętrzny napęd flash, a pokrywa ochronna, będą musiały kupić oddzielnie. Ale to nie jest przypisany do tego urządzenia i dla wszystkich urządzeń z klasy ekonomicznej.

Gadżet Projekt i ergonomia

Poważnie pracował nad wyglądem UMI X1 PRO Projektanci i styliści. Tylna osłona urządzenia jest wykonana z tworzywa sztucznego o strukturze specjalną powłoką ochronną. Wszystkie krawędzie inteligentnego telefonu, z wyjątkiem najniższego, wykonane są z metalu. Tutaj panel przedni wykonany jest z zwykłego szkła. W związku z powyższym, bez folii ochronnej nie jest konieczne, ale mądrzy inżynierowie nie zapomnieli chińskich o tym ważnym akcesorium i jest on dostępny jako standardowe urządzenia. Smartfon jest długość 139 mm, szerokość – 69 mm. Gdy jej grubość jest 9,3 mm, masa – 156 gramów. Jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń. Smartfon jest wielki w ręce i jego poszczególne elementy nie będą odtwarzane. Wysoce kontrowersyjna decyzja twórców jest to, że fizyczne przyciski sterujące są renderowane na różnych żeber inteligentny smartphone, nie zgrupowane z jednej strony. Dotychczas byłoby łatwiejsze do kontrolowania go jedną ręką.

Na lewym brzegu znajdują się huśtawki, aby wyregulować głośność, a po prawej – przycisk blokady. Dolną krawędź smartfona nie zajęte, a na górnej wycofane wszystkie złącza: microUSB oraz porty audio. Poniżej ekranu znajdują się trzy przyciski dotykowe są znane, więc nawet z podświetleniem. Pod nimi znajduje się otwór konwersacyjny mikrofon. Nad wyświetlaczem i czujniki są przednia kamera. Gdyby nie podział objętości swing i przycisk blokady, a następnie od ergonomii, że byłoby to idealne urządzenie.

CPU

Jako platformę sprzętową z UMI X1 PRO Działa sprawdzone rozwiązanie 6582 z „biblioteki”. Jeśli jeszcze do niedawna, procesor może być przypisana do segmentu średniego, ale teraz, po MT6732 i MT6752, stopniowo przenoszone do urządzeń klasy podstawowej. Składa się on z 4 rdzeni „Cortex-A7” architekturę, która może dynamicznie zmienić częstotliwość zegara, od 600 MHz do 1,3GGts w zależności od stopnia złożoności rozwiązywanego problemu. Jego moc obliczeniową z głową wystarczającą do wykonywania większości codziennych czynności.

Grafika i kamera

Jako kartę graficzną w smartfonie służy MALI400MP2. W taki sam sposób jak CPU, jest to rozwiązanie sprawdzone. Rozmiar wyświetlacza w tym urządzeniu wynosi 4,7 cala. Ponadto, jego rozdzielczość – 1280×720. Obraz jest wystarczająco jasny, kolory są bez zarzutu. Główny aparat oparty na elemencie czujnika Mn wynosi 5, ale kosztem pewnych sztuczek chińskich programistów, wartość ta wzrosła do 8 Mn. jakość zdjęcia w warunkach normalnego oświetlenia budzi żadnych zastrzeżeń, a co gorsza – to dobry wynik, aby uzyskać problematyczne. Z kolei, przednia kamera oparta na czujniku w 0,3 megapikseli, a to jest więcej niż wystarczająco, aby komunikować się za pośrednictwem połączeń wideo. I czegoś więcej to nie jest odpowiedni.

pamięć

Podsystem pamięci jest na tyle zorganizowana w standardowym UMI X1 PRO. charakterystyka niej są:

 • 1 GB pamięci RAM. Gdzieś pół RAM zajęte przez procesy systemowe. Oznacza to, że potrzeby użytkownika przeznaczono przyzwoity 500MB.

 • Wydajność z wbudowaną pamięcią 4 GB. Ponadto, w przypadku instalacji dodatkowego oprogramowania, użytkownik może korzystać około 1 GB.

 • Jest też gniazdo pamięci zewnętrznej. Jego maksymalna pojemność w tym przypadku może być nawet do 32 GB.

Jedyną rzeczą naprawdę brakuje w tym urządzeniu, a więc wspierać OTG łączności i technologii do tego modelu inteligentnego telefonu zwykłego kija. Opcja ta nie jest realizowana na poziomie oprogramowania, i to jest niemożliwe, aby rozwiązać ten problem.

możliwości akumulatorów

Co ciekawe, akumulator jest oznaczony za pomocą tego urządzenia. Dokładniej, pojemność baterii jest w zakresie od 2050 mA / h do 2100 mA / h. Eksperci są zgodni, że jest to wyjątkowo nominał wynosi 2000 mA / h. Optymalizacja oprogramowania w odniesieniu do oszczędności energii w tym urządzeniu nie odbywa. W rezultacie, maksymalna trybie oszczędzania energii, jednym naładowaniu potrwa 3 dni. Przy średniej wartości poziomu jest zredukowana do 2 dni. Ale przy maksymalnym obciążeniu baterii tego gadżetu potrwają aż do 12 godzin.

oprogramowanie

Telefon UMI X1 PRO Działa w ramach „Android”. Wersja, która jest zainstalowana na nim – to 4.2.2. Jest nieaktualne w tej chwili. Ale spodziewać się aktualizacja oprogramowania nie jest konieczne. Choć nie są spodziewane problemy z instalacją nowego oprogramowania, ale w pewnym momencie pytanie może jeszcze powstać. Zestaw aplikacji na tej niezwykłej smartfon nie może się pochwalić. Znajome narzędzia międzynarodowych sieci społecznych, zestaw programów na „Google” i standardowe wbudowane oprogramowanie – to było pierwotnie na tym urządzeniu. Wszystko inne będzie wtedy trzeba zainstalować z „Android Market”.

komunikacja

Imponujący wachlarz komunikacji w UMI X1 PRO. Przegląd dokumentacji technicznej punktów do takich z nich:

 • Pełne wsparcie dla najbardziej popularnych sieci telefonii komórkowej na 2. i 3. generacji.

 • Niezawodne i stabilne działanie Wi-Fi w tym przypadku, może przekazywać informacje z maksymalną prędkością aż do kilkudziesięciu megabitów na sekundę.

 • Nie zapomnij o chińskich inżynierów oraz o „Bluetooth”. Może być używany bez problemów podłączyć głośnik bezprzewodowy do tego urządzenia lub wymianę danych z podobnych urządzeń mobilnych.

 • Aby poruszać się w tym gadżecie jest zintegrowany odbiornik GPS.

Wśród danych przewodowych metody transferu pełni obsługiwane microUSB i 3,5 mm, port audio.

Eksperci i właściciele

Aby rozpocząć, należy rozważyć pozytywne aspekty UMI X1 PRO. opinie Właściciele tej jednostki oraz opinie ekspertów w tym przypadku są zbieżne. Dedykowanych takie momenty:

 • Nienaganna jakość wykonania.

 • Odpowiednia platforma sprzętowa wydajność.

 • Dość dobry stopień autonomii urządzenia.

 • Duża przekątna wyświetlacza.

 • Dobrze zorganizowana podsystem pamięci masowej.

 • Dobrze zaprojektowany firmware programu.

Są wady w UMI X1 PRO. opinie Pokaż:

 • Zdjęcia w niskiej jakości z głównego aparatu w słabym oświetleniu.

 • Nieco zawyżone ceny za urządzeniem mało znany chiński producent.

streszczenie

Na koniec warto powiedzieć o kosztach UMI X1 PRO. Jego cena w tej chwili jest 110 $. Ona nieco zawyżone na tle podobnych urządzeń. Ale z drugiej strony, jakość wykonania i niezawodność sprzętu i oprogramowania w tym smartfonie jest znacznie lepsza. Stąd łatwo jest zrozumieć, dlaczego przepłacać kupując UMI X1 PRO. Oczywiście, za wysoką jakość końcowego urządzenia.