163 Shares 1987 views

Telefon komórkowy „Nokia E72”: opis, charakterystyka, cena

Dziś mówimy o telefonie komórkowym „Nokia E72”. Charakterystyka tego modelu jest podane szczegółowo poniżej. Jako podstawową zasadę twórców wybranego modelu zasadę „nie szkodzić”.

Projektowanie i kontrole

Rozmiar "Nokia E72" (oryginalny, zwykle bardziej zwarty niż fałszerstwo) – 114×59.5×10.1 mm i waży 128 gramów. Urządzenie jest idealnie umieszczony w kieszeni koszuli lub spodni. Obudowa „Nokia E72” uzupełnione metalowych rurach chromowane na brzegach. Tylna okładka wykonana jest ze specjalnej stali nierdzewnej. Górny panel posiada gniazdo słuchawkowe – 3,5 mm. Twórcy dokonały poważnej pracy, aby osiągnąć doskonałą jakość dźwięku. Moc srebrny klucz. To rozwiązanie idealnie współgra ze wszystkimi elementami projektu. Urządzenie dostępne jest w trzech kolorach – czarnym, stal, brązowy. Po lewej stronie znajduje się złącze micro USB oraz gniazdo dla wymiennych nośnikach danych. kapsle z tworzyw sztucznych. Oni usiąść na zawiasach. Po prawej stronie znajduje się parę przycisków do regulacji głośności. Jest też przycisk odpowiedzialny za usługi głosowe. Dolny pas ma otwór i łącznik 2 mm do ładowania akumulatora. Głośnik znajduje się na tylnej stronie urządzenia. Ze względu na lekko wystającym modułu kamery osiągnąć głośny i wysokiej jakości dźwięk po umieszczeniu urządzenia na płaskiej powierzchni, jak i kieszeni. Wyświetlacz jest wyposażony w szkło ochronne. Nad nim znajduje się z przodu aparatu, a także czujnik światła otoczenia.

pokaz

Display „Nokia E72” ma stosunkowo wysoką jakość. Jego przekątnej 2,36 cala i rozdzielczości – QVGA. Ekran wyświetla 16 milionów kolorów. Obraz jest jasny, wyraźnie widoczne w różnych warunkach. Wyświetlacz dobrze zachowywał się w słońcu i jest wyposażona w podłożu lustrzanym. Wyświetlane przyłącza 3 i 14 tekstu. Font brzmi dobrze.

sterownica

komfortowa klawiatura. Duże przyciski do wygodnej prasie size. Białe podświetlenie. Hallmark „Nokia E72» – cztery oddzielne klawisze funkcyjne, domyślnie są one odpowiedzialne za dostęp do poczty elektronicznej, kontaktów, kalendarza i menu głównego. Przyciski mają typu 2 zawory tak krótkie i długie. W pierwszym przypadku, widzimy ogólny wykaz książce adresowej lub poczty i kalendarza dla całego miesiąca. Długie naciśnięcie uruchamia nowy rekord. Jest możliwe, aby nawiązać kontakt, kalendarz, czy e-mail. Po ponownym naciśnięciu przycisku, możemy powrócić do menu głównego. Każdy z powyższych klawiszy wyposażony jest w własną nazwą. Przyciski szybkiego dostępu mogą być przypisane, odpowiednią okazję do zaprezentowania w roślinach. Przycisk nawigacyjny jest bardzo wygodne. Kontrolka jest wpisany wokół niego. Można dostosować ten przedmiot do powiadomienia o określonych zdarzeniach i ustawić czas działania sygnału.

bateria

Telefon „Nokia E72» używany BP-4L – akumulator litowo-polimerowy o pojemności 1500 mAh. Według producenta, urządzenie może dostarczyć 12,5 godzin rozmów lub 20 dni w trybie gotowości.

pamięć

«Nokia E72» dostaje 128 MB pamięci RAM. To wystarczy, aby uruchomić wiele aplikacji i stron internetowych. Do przechowywania danych, 250 MB pamięci wewnętrznej jest przewidziane. Obsługuje nośniki microSD z możliwością wymiany „na gorąco”. Zestaw składa się z karty 4 GB (maksymalny obsługiwany 32GB). Cena maszyny około 10 tysięcy rubli.

Wydajność, interfejsy, kamera

«Nokia E72» otrzymał procesor ARM11 o częstotliwości 600 MHz. Składnik ten zapewnia natychmiastowe przejście do menu, kolorowych efektów, szybkich aplikacji startowych. Ustawienia USB oferują do skorzystania z jednego z trzech trybów pracy. Wyświetlacze transfer danych jak i wymiennych nośników pamięci wewnętrznej. Kierowcy w tym przypadku nie jest wymagane. OS identyfikuje słuchawki automatycznie. PC Suite przeznaczony do pracy z tego samego programu nazw. To pozwala kontrolować wszystkie funkcje urządzenia na komputer osobisty, a także wykonać kopię zapasową danych. Tryb obrazu Wydruk jest odpowiedzialny za drukowania zdjęć. Prędkość transmisji danych wynosi 2 Mb / C. Wersja 2.0 Bluetooth, wspiera EDR. szybkość transferu danych przez Bluetooth około 100 Kb / s.

Urządzenie obsługuje Wi-Fi ze wszystkimi normami bezpieczeństwa. Maksymalne ustawienia. Zgodnych z UPnP. Dostępne Mistrz Wi-Fi sieci. Jeśli to konieczne, znaleźć i połączyć realizowane w trybie tła. Aparat jest 5 megapikseli, autofocus, CMOS. Skupienie jest wyposażony w joystick optyczny. Dostępny zoom pięciokrotny. Skupić się na 4,7 mm. Możliwe jest wyłączenie geotagging. Sceny – noc, sport, krajobraz, portret, makro, zdefiniowane przez użytkownika, automatyczne. tryb makro – 10-50 cm. długość ogniskowej 10 cm, rozpoczyna się i kończy się w nieskończoność. Rozmiar obrazu wynosi średnio 2 MB. Zdjęcie utrzymuje się przez około 1 sekundę. Dostępne w różnych trybach kolorów. Istnieją 4 efekty – ujemny, Żywe, Czarno-biały, Sepia. Krok kompensację ekspozycji – 0,33. Funkcja ta jest przydatna podczas fotografowania obiektów, który jest zdominowany przez jasne lub czarne. balans bieli działa dobrze w trybie domyślnym, ale opcjonalnie można wybrać opcje: fluorescencyjny, żarówki, mętny, i słonecznie.

Podczas nagrywania wideo liczbę ustawień jest znacznie mniej niż podczas robienia zdjęć. Dostarcza oprogramowanie stabilizator obrazu. Ponieważ skutki mogą być stosowane Negative, czarno-białe, sepia. automatyczne i noc – tryb fotografowania. Maksymalna rozdzielczość wideo 640×480 pikseli, format – MPEG4. Można wyłączyć zachowując dźwięk podczas filmowania. Więc zrozumieć podstawowe cechy „Nokia E72” telefonów komórkowych. Instrukcje zawarte iz nim można dowiedzieć się, jak korzystać z urządzenia w praktyce.