865 Shares 6420 views

Nokia Lumia 800 – specyfikacja i przegląd modelu

Linia modeli Nokia Lumia, wkrótce po wejściu na rynek, natychmiast spodobała się użytkownikom smartfona ze względu na styl stylowy, praktyczny materiał, wydajne wypchanie. W tym artykule rozważ flagowy model Lumia 800 firmy Nokia.


Historia wyglądu smartfona

Jak wiesz, Nokia podpisała umowę o współpracy z firmą Microsoft, która odbyła się w październiku 2011 r. Słynny model Nokia Lumia 800, którego charakterystyczna cechowała fani tej marki. Gadżet działa w systemie operacyjnym Windows. Smartfon odziedziczył najlepszą technologię od swojego poprzednika N9. Piękny system operacyjny, prezentowany na biurku z etykietami na kafelki, korpusem z poliwęglanu, grubym szkłem, jasnym wyświetlaczem – wszystko to wzbudzało zaufanie na pierwszy rzut oka. W Rosji smartfon trafił do sprzedaży w grudniu 2011 roku. Na półkach szybowych urządzeń wyróżniało się między innymi tak bardzo podobne do siebie modele smartfonów.

Gadżet "Nokia Lumiya 800", charakterystyczny dla tego, który różni się od telefonów innych znanych producentów, stał się prawdziwym symbolem rewolucji wśród nowoczesnych urządzeń osobistych.

System operacyjny

Po raz pierwszy Nokia wprowadziła smartfon w oparciu o system operacyjny Windows Phone 7, który później można uaktualnić do wersji 7.8. Najnowsza ulepszona wersja "OSes" wyrównano płytki na całej szerokości pulpitu, dodano animację, ustalono drobne błędy w surowej wersji pierwszej mobilnej siedem. W porównaniu z "Androidem", szybkość pracy jest znacznie wyższa, a zdaniem ekspertów nie ma potrzeby instalowania oprogramowania antywirusowego. Wszystkie oprogramowanie jest chronione i izolowane przed zakłóceniami zewnętrznymi, ponieważ instalacja aplikacji odbywa się z Windows Phone Marketplace, a wszystkie programy, które chcą "żyć" w telefonie, muszą spełniać kilka wymagań – posiadać podpis cyfrowy i certyfikat zgodności. Ogólnie rzecz biorąc, system jest wygodny i niezawodny, ale ma wiele ograniczeń. Na przykład nie można zobaczyć plików systemowych, używać programu explorer, menedżera zadań, odtwarzacza muzyki nie ma korektora, itd. Stwarza poczucie, że "oś" została stworzona dla niewymagającego użytkownika, przy minimalnym ustawieniu ręcznym. Twórcy twierdzą, że konieczne jest podjęcie takich poświęceń ze względu na bezpieczeństwo i stabilność systemu.

Projektowanie, budowa jakości i materiałów

Wygląd tego urządzenia jest jego silnym punktem. Wygląda na to, że "inteligentna" sprawa przyszłości futurystycznej. Korpus poliwęglanu – najbardziej wytrzymałe, odporne na mróz, zmiękczające ciosy, bezobsługowe plastikowe. Glass Glass Gorilla Glass posiada specjalną powłokę, która chroni przed zadrapaniami i wbudowany filtr polaryzacyjny, który odbija promienie słońca, zapewniając lepszą dostawę kolorów w ciągu dnia.

W dłoni jest wygodny smartfon Nokia Lumia 800, którego charakterystyka różni się od poprzednich modeli. Do dotyku materiał jest przyjemny, klawisze regulacji głośności, aparat i blokada znajdują się po prawej stronie, gniazdo słuchawkowe, karta SIM i kabel ładowania znajdują się na górze. Jakość montażu materiałów na wysokim poziomie: nie ma luki, skrzypnięć, grzechotanie podczas słuchania muzyki. Akumulator nie jest wymienny, tzn. Po prostu otwórz pokrywę i nie wymień go. Twórcy twierdzą, że smartfon jest przeznaczony dla najlepszego urządzenia i jego bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli padnie, nie rozbije się na różne części, ponieważ ciało jest monolityczne; Użytkownik nie musi wyjmować baterii, aby wymienić kartę SIM, podobnie jak w innych modelach smartfona. Ale dla naszej rosyjskiej mentalności jest to oczywiście znacząca przeszkoda, ponieważ nie jesteśmy chętni do centrów serwisowych w celu wymiany baterii, a aby ją wymienić, musimy rozmontować pół telefon.

Krótka specyfikacja

W Nokia Lumia 800, flagowe cechy charakterystyczne dla ich czasu były dobre. Rewolucyjne innowacje i zaawansowane technologie zadowoliły wielu użytkowników:

  • Wyświetlacz jest rozpoznawany jako jeden spośród najlepszych smartfonów. Wykorzystano zaawansowane technologie w przenoszeniu barw. Kąty widzenia są szerokie, kontrastujące. Czarny kolor zasługuje na szczególną uwagę – jest głęboki, realistyczny w porównaniu z szarym kolorem zamiast czarnym w innych konkurencyjnych modelach. Rozmiar ekranu 3,7 cala jest dość wygodny podczas surfowania po internecie, grach, grach, ale nie na tyle, aby oglądać filmy.
  • Co jeszcze można powiedzieć o telefonie Nokia Lumiya 800? Charakterystyka procesora: jeden rdzeń, pracujący przy częstotliwości 1,4 GHz. Qualcomm MSM 8255 jest chipsetem drugiej generacji. Działa szybko, bez zamarzania.
  • RAM 512 MB i wbudowany 16 GB wystarczy, aby zapewnić wygodę. Ponadto możliwe jest przechowywanie plików w sieci, w tak zwanej Skydrive w chmurze.
  • Aparat fotograficzny Nokia Lumia 800 (parametry): 8 megapikseli, optyka niemiecka Carl Zeiss, potężna lampa błyskowa LED, szczegółowe ustawienia ręczne, wideo pełne hd.
  • Pojemność akumulatora 1450 mAh przy napięciu 3,7 V.
  • Obecność GPS, Wi-Fi, czujnik oświetlenia, orientacja i podejście.

Opinie klientów

Ocena funkcjonalności gadżetu może opierać się wyłącznie na doświadczeniu prawdziwych użytkowników. To samo dotyczy produktów Nokia.

Opinie dowodzą, że smartfon ma bardzo wysoką jakość konstrukcji. Ale do codziennego użytku ta pozycja jest niezwykle ważna. Ponadto użytkownicy zauważają wysoką wydajność smartfona. Dlatego może być używany nie tylko do połączeń i dostępu do internetu. Z pomocą nowoczesnego gadżetu Nokia Lumia 800, którego charakterystyka jest dość funkcjonalna, można oglądać filmy, słuchać muzyki i używać różnych aplikacji. Jednocześnie jest w stanie jednocześnie radzić sobie z kilkoma zadaniami jednocześnie.

Model Nokia lumia 800, opinie, specyfikacje i jakość wykonania, które spełniają wszystkie wymagania doskonałego smartfona, jest żywym przykładem trwałego wyposażenia osobistego.