880 Shares 3582 views

Nasiadka dla piskląt z rękami. Jak zrobić nasiadka dla piskląt? Rysunki nasiadka dla piskląt

Uprawa ptaków – kłopotliwa sprawa. Ale mimo to, prawie każdy dziedziniec domów prywatnych, a nawet na małych obszarach podmiejskich można zaobserwować nie tylko schludny kobiet i mężczyzn, ale także inne zwierzęta. Istnieje kilka metod hodowli drobiu. Jeden z nich – to jest jego wydalanie w nasiadka. W ten sposób natychmiast rośnie drobiu dzienny przyrost po inkubacji. Ponadto, można kupić dwa lub trzy młodzieży. Przed zakupem piskląt trzeba myśleć o tym, gdzie będą przechowywane. Powstaje pytanie, jak zrobić nasiadka dla piskląt.

Istnieje możliwość nabycia specjalistycznego sprzętu do utrzymania młodego wzrostu. Ale bardzo często praktyczne właściciele wyposażyć pokój na własną rękę. Domowe nasadka dla kurcząt muszą dostarczyć niezbędne warunki dla drobiu. Jednodniowe pisklęta są bardzo wrażliwe i wymagają szczególnej opieki. Po ich nabyciu obejmują wyposażone do tego celu pojemnikach lub szuflad.

Oświetlenie i temperatura dla kurcząt Brudere

Udane hodowli drobiu ze względu na właściwą starannością karmienia i obserwując optymalnych warunków temperatury i światła. Niespełnienie warunków młodego prowadzą do śmierci. Temperatura zawartości w pierwszym tygodniu życia pisklęta jest dwadzieścia siedem stopni Celsjusza. Wtórnie, może być zmniejszona do dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Oświetlenie powinno być przez całą dobę. Z biegiem czasu, oświetlenie jest zmniejszona. Zatem uzależniając nasiadka własnymi rękami dla kurcząt muszą zapewnić powyższe warunki przetrzymywania.

Zapewniając komfortowe środowisko dla młodych

Przed zbudować wygodne miejsce dla kurcząt powinno określać kwotę, która zostanie umieszczona w nim. Dopuszczalne normy młodego gęstość wynosi 25 sztuk na metr kwadratowy. Rysunki nasiadka dla piskląt będzie określana przez ten parametr. Niewielka liczba kurcząt będzie wystarczająco konwencjonalne pudełko.
Jest to często wykorzystywane do tego kartonu przeznaczenia lub plastikowym pudełku. Jednak będzie to trudne do wykonania niezbędnych parametrów uprawy. Odpowiednia konstrukcja będzie bardziej wytrzymałych materiałów.

Wykonujemy własnymi rękami nasiadka dla piskląt. Rozmiary i materiały

Projektowanie skrzyń do uprawy piskląt mogą być różne. W najprostszym przypadku – jest adaptacja karton lub pojemnika z tworzywa sztucznego o odpowiedniej wielkości. Znając liczbę potencjalnych młodych ptaków, określić rozmiar okna, w którym będą rosnąć. Przede wszystkim, należy zapewnić niezbędne warunki zatrzymania, jak również jest wygodny dla konserwacji.

Bardziej praktyczne i wygodne być pudełka niektórych rozmiarach i wzorach. Do ich produkcji, można użyć sklejki wodoodpornej. Z tego materiału robi wielkie ciało, zapewniając sztywność strukturalną. W górnej części pudełka są pokryte zdejmowaną pokrywą mesh.

Wymiary nasiadka dla kurcząt będą:

  • Długość – 1 metra;
  • Wysokość i szerokość – 0,5 m;
  • Wysokość wewnętrzna – 0,45 m.

zespół konstrukcja

Wyprodukowanie nasiadka dla piskląt z własnych rąk, przy użyciu różnych opcji. Przede wszystkim, sama konstrukcja może mieć niewielkie modyfikacje. Może być pudełka z drzwiami uchylnymi, umieszczonych na górze lub w częściach bocznych. Zastosuj przezroczystą folię do okien lub ścian z siatki. Te ulepszenia są mistrz może zrobić na własną rękę. Oszczędza to podstawowe zasady: niezawodne ogrzewania i wentylacji, nie projekt, światło i ochronę przed drapieżnikami. Po nabyciu odpowiednich rozmiarów materiału, który będzie odpowiadać liczbie kurcząt rozpocząć produkcję konstrukcji. Dokonaj odpowiedniego rozmiaru ciała.

Ściany boczne muszą być zabezpieczone i mają sztywną strukturę, co pozwala następnie ustalenie jej oświetlenie. Dno skrzynki wykonanej z tego samego materiału jak ściany boczne. Jest również dobrze zamocowany. Gwarantuje to, że pole ruchu. Przy słonecznej pogodzie, pisklęta są przydatne do kąpieli ultrafioletowego. Kiedy zabezpieczone w miejscu pola mogą być przenoszone bez ograniczeń.

Dla wygody, górna część pudełka wyposażona w uchylną pokrywą oczka. To nie uniemożliwi dostęp powietrza i stać się niezawodną ochronę przed drapieżnikami. Konstrukcja ta jest przydatna, gdy opiekę nad pisklętami. Codzienna zmiana pościeli i karmienia ptaków zapewniają ciągły dostęp do skrzynki. Przed wprowadzeniem do wnętrza skrzynki sprzętu wymaganego do wyleczenia słabym roztworem nadmanganianu potasu. Dywan dno skrzynki czystego papieru, który jest stopień zanieczyszczenia różnić.

warunki termiczne i oświetlenie

Wyprodukowanie nasiadka z ich rąk, dla kurcząt zorganizować niezbędną ogrzewanie i oświetlenie. Przy zastosowaniu konwencjonalnych pudełek kartonowych lub plastikowych pojemników, ogrzewanie i oświetlenie jest przez konwencjonalne lampy stołowe. Wylęgarnie bardziej złożone struktury wyposażone w urządzenia podczerwieni. Robią świetną robotę z ogrzewaniem i oświetleniem we wszystkich nasiadka.

Można również użyć grzejniki grzewcze umieszczone w dolnej części okna. W tym przypadku, oświetlenie stosowane tradycyjnych żarówek, które są stałe w górnej części okna. Odpowiednie warunki termiczne i oświetlenie zapewniają komfortowe środowisko dla młodych. Młode zwierzęta mogą swobodnie poruszać się po wylęgarni. Temperatura wewnątrz pół pole może być kontrolowane za pomocą termometru. Jarzmo jest przymocowane do ściany bocznej.

Podajniki i poidła dla kurcząt

Również ciepło i światło, kurczęta musi podawania. Zbudowany własnymi rękami nasiadka dla piskląt wyposażonych w wygodnych podajników i waterers.

To proste urządzenie jest łatwe do wykonania. Nie należy stosować dozowniki szklanych. Lepiej jest zrobić mały ale pojemny drewniany. pijących konstrukcyjne nie powinno być dozwolone, aby uzyskać mokre piskląt. To może mieć z głębokiego spodek litrowych puszek oraz z tworzywa sztucznego pokrywa z wywierconym otworem. Jest wypełniona wrzącej wody. Przykryć pokrywką. Ponadto zwrotny jest ustawiony w spodku. Pisklęta będą mieć stały dostęp do wody.

karmienia kurcząt

Pierwszy diety kurcząt składa słabym roztworze glukozy i drobno posiekanej twardo jaj. W kolejnym karmieniem dodać zioła, warzywa, pszenica i twarogu o niskiej zawartości tłuszczu. Należy zachować ostrożność tak, że osoby pijące był ciągle świeża woda. Podajniki są dobrze pokryte. Karmienie suchej karmy zapewnia stałe oświetlenie. Przy zastosowaniu jako mokre meshanok trwania mocy światła zmniejszono do siedemnaście godzin. Zbędne w diecie są witaminy A, B i E. Są one dodawane do paszy w ilości 1 kropla na 1 kurczaka. Dobry wzrost pomaga również olej rybny.

Szybki silnik z rąk w domu
743 shares 7306 views
416 shares 5611 views