756 Shares 8284 views

Rakolovki własne ręce: różnorodność i subtelności

Każdy wie, że kraby są wspaniały dodatek do piwa. Ale jeśli nie ma problemów z napojem, konieczne jest uzyskanie nowotworów: złapać lub kupić w sklepie, jeśli masz szczęście.

Prawdziwi fani nigdy nie kupi delikatność w supermarketach, mają wielką przyjemność wyodrębnić go samodzielnie. Łapania raków – dość zabawny sposób. Aby wdrożyć, potrzebne są specjalne narzędzia – rakolovki. Z ich rąk, aby były proste, ale współczesny człowiek jest przyzwyczajony do zakupu. Znaleźć sklep, który sprzedaje rakolovki, – jedną trzecią przypadków. Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie można połowu krabów i jak je zdobyć.

Oni żyją w rzekach, jeziorach, stawach, na głębokości 0,5-5 m, a większość czasu w norach i innych schronień. Rak – bardzo czysta istota, nie będzie żyć w brudnej wodzie. I … bardzo trudne. Budowanie ich domu, nigdy nie zrobi więcej niż średnica otworów od ich wielkości do nikogo poza nim nie mógł tam mieszkać.

Po południu on strzeże jego otwór, leżący przy wejściu, ale raz poczuć niebezpieczeństwo, cofa się w głąb domu. polowanie w czasie raka – noc. Prawdopodobnie, oto najczęstsze sposoby połowu tych stworzeń – z pomocą latarni lub ognisku.

Bliżej zmierzchu, kiedy kraby po prostu wyjść z ich nor w poszukiwaniu pożywienia na brzegu pożaru. Aby rozpalić ogień, reagują dobrze, bo i ruszy w jego kierunku. Pozostaje zakasać rękawy i złapać je. Nie można rozpalić ognisko, a ubiegać się o łowienie raków latarni.

Jeśli nie ma specjalnego chęć mokre nogi w wodzie, to jest bardzo łatwe do zrobienia rakolovki własne ręce.

Najbardziej prymitywne rakolovka – plastikowa butelka szeroko usta. Na górę wąskiej części jest związany długą linę. Wydajność potrzeby umieścić kawałek ryb lub mięsa zgniłym zapachu i opuścić do dołu zbiornika. Rak zapolzet w butelce, i się z niego nie mogę. Wyciągnij ją z trzaskiem pułapkę. Po prostu trzeba wstrząsnąć raka.

Istnieją wzory i bardziej skomplikowane. Zobaczmy, jak zrobić takie rakolovki własne ręce. Niezbędne przewody giętkie aluminium lub innego metalu o średnicy nie mniejszej niż 4 mm. Zginać go w obręczy. Rozciągała gęstej siatki z komórki, który jest mały luz. W centrum ładunku jest zabezpieczona, a obręcz długo koronki. Rakolovka gotowy. Na starcie i umieścić zlew przynęty na dnie stawu. W czasie wyciągania obniżeniami siatki urządzeń, a rak nie będzie miał szans na ucieczkę.

Jeśli jesteś zapalonym fanem łapania tych stawonogów, a następnie zrobić to regułą zrobić rakolovki własne ręce.

Bardziej skomplikowana konstrukcja. Musimy miękkiego drutu aluminiowego, sieci rybackich z siatką nie większej niż 2 cm, nitki włókna, transfer do naprawy sieci pływak piany i liny. Drut zrobić dwa pierścienie. Pierwszy 50 cm średnicy, a drugi -. 20 cm Połączenie ze sobą pierścień z trzech lin, których długość włącza około 45cm ramki ..

Ponieważ jest to konieczne, aby odciąć element siatkowy wymaganej wartości, a za pomocą haka, a wątku z nylonu przyszyta do pierścieni, a nie silnie wyciągnąć dna. Na środku dolnej uszyta jest hak na przynętę. Górny pierścień jest przymocowany długi sznur i unosić się do niego, aby sprawdzić, gdzie jest twój bieg. Ten rakolovka łatwa do złożenia, jest to wygodne do przechowywania i do transportu.

Jak rakolovki z rękami powyżej? Wideo, jeśli istnieje, aby pomóc poradzić sobie z zadaniem szybciej.