691 Shares 6938 views

Szybki silnik z rąk w domu

Jeśli przynajmniej kiedyś elektryczna piła lub podobne narzędzie, to prawdopodobnie trzeba wiedzieć, jak czasami trudno jest znaleźć i naprawić błędy. A problem jest nie tylko to, że uszkodzenie jest trudna do zdiagnozowania, a niezdolność do zakupu niezbędnych szczegółów. To dlatego wielu rzemieślników domu często podejmują ryzyko, eliminując ich własne. W tym artykule pokażemy, jak silnik elektryczny do tyłu (rękami).

zmienna wyjściowa

Najpierw trzeba obliczyć liczbę lamelek i rowków. W celu uzyskania zmiennej wskazującej stosunek listew na rowkach. Załóżmy, że na pierwszej płaskiej 48, natomiast drugi – 24. Podział 48 24, uzyskuje się wartość K = 2. Następnie należy znać kierunek układania, kręte, ich krok zwolnienia i pierwsze lameli.

r kierunek

Kierunek układania jest łatwa do ustalenia, po prostu patrząc na nią. Nawiasem mówiąc, nie patrzeć na skrajnej prostoty tego rada: jeśli nie po raz pierwszy przewijanie silników elektrycznych własnymi rękami, coś o małe rzeczy dobrze, można zapomnieć. Wyobraź sobie swoje uczucia, jeśli na koniec okazuje się, że będzie musiał całkowicie przebudować!

krok nawijania

Krok wykryte przez patrząc na pierwszej górnej cewki. Wierzymy, że jeden z jego boków jest w pierwszym gnieździe. Starannie rozważyć, ile slotów oddziela go od przeciwnej strony, uwzględnione w obliczeniach i pierwszym gnieździe. Załóżmy, że liczy się sześć z nich. A zatem, gdy etap układania prawo będzie równe 1-6; w rozmieszczenia po lewej stronie szczeliny 12 (IF) – 1-8.

Odsunięcie od pierwszych lamelek

Po zakończeniu sprawy, dowiedzieć się, jak pierwsza listwa przesunięte względem pierwszego rowka. Umieścić silnik bezpośrednio, mając go wzdłuż linii psychicznego. Oznaczamy przez Z. literę Wskazane jest, aby nie polegać w tym przypadku na swojej pamięci, a dokładnie rejestrować wszystkie szkic a następnie nie powstają sytuacje ciekawy. Natychmiast ostrzegł, że uzwojenia silników elektrycznych w domu – nie jest to łatwe, być bardzo ostrożnym!

Definiujemy pierwsze gniazdo

Aby określić pierwsze gniazdo, trzeba specjalnego urządzenia, jak również prądu zmiennego na 3V. Jak to zrobić, opiszemy poniżej.

Kiedy lewostronne instalacji zostanie umieszczony lekko w prawo w gnieździe, gdzie jest ostatnia rolka. Jakoś oznaczyć. Aby umieścić subskrybowanych stawiają nasz domowy urządzenie, podanie napięcia na dwóch sąsiednich listew. Marker natychmiast zauważamy, które w jakiś sposób odbiega wartość miliamperów.

Przypomnijmy, że, na przykład, być zidentyfikowane wartość k = 2. Zatem jednostka powinna wykazywać odchylenia dwóch par lamelek, a znak powinien być w trzech lameli. W przeciwnym razie należy zmienić rowek. Jeżeli urządzenie jest odchylany za pomocą coraz większej ilości par, jest to bezpośredni dowód obecności zwarć między zwojami w zwoje danej grupy.

Reset kierunek

Ponownie musimy nasze domowe urządzenia. Bez zmiany listwy, na której naniesiono napięcie dotykowe, delikatnie przesunąć krok w prawo lub w lewo. Odchylenie w każdym z tych obszarów i wskazuje odpowiedni reset.

Kierunek nawijania

Na podstawie kierunku ostatniego uzwojenia cewki, określić jego ogólny sens. Na przykład, jeżeli w górnej lewej wyjściu z otworu, a następnie owijany w lewo.

liczba zwojów

Liczba obrotów łatwo stwierdzone przez wzór: Wn = Wk / k / 2. Gdzie Wn równa liczbie obrotów w jednym gnieździe.

Opis improwizowane urządzenie

Jak obiecaliśmy, podajemy kolejność montażu urządzenia, które pomogą Ci tyłu silnika. Jeśli masz co najmniej niektóre umiejętności elektrycznych będzie to bardzo proste. Aby rozpocząć, wybierz dowolny odpowiedni trzpień nawijając ją na odpowiednim cienkiego drutu.

Szerokość rdzenia nie powinna być większa niż 0,2 cm, a grubość ścianki – 4,5 mm. To jest możliwe, aby kilku zwykłych odpadków 5×40 trzpień, którego długość jest nie większa niż 5 cm, od 15 mm śruba tuleję ściskanie całą strukturę śruby. W tym przypadku, cewka jest położony na ramie wokół wspomnianej tulei. Miliamperów samo, najważniejszą częścią instrumentu, można wziąć dowolny starej taśmy Radzieckiego. Po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych czynności, przystępujemy do usunięcia uzwojenia kotwicę. Tak, jak szybko uruchamia silnik? Z rękami trzeba usunąć stary uzwojenia.

Usunięcie starej cewki

Najczęściej nie można zrobić bez wyżarzania kotwicy, aby usunąć z niej stare uzwojenia. Oczywiście wcześniej trzeba będzie usunąć nagłówek. Przednia część uzwojenia się należy usunąć dopiero po wypaleniu. Odbywa się to za pomocą dłuta jakości. Ostrożnie usunąć wszelkie resztki niego. Usuwanie uzwojenia przejdź opuszczone szczeliny, używając do tego celu elektrotechniczne kartonowym.

Dla większego bezpieczeństwa można go umieścić pod pokładzie taśmą izolacyjną. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy szybki silniki asynchroniczne: stanowią one dużym obciążeniem, tak że izolacja powinna być tak dobre.

montaż kolektora

Od przewijające kotwicy kolektor jest lepiej umieścić prawo. Nie powinno się także wahać z drutów lutowniczych. Po zainstalowaniu kolektora, należy zmierzyć oporność jego izolacji między wałem a same płetwy. Za pomocą powyższej omomierza przy 500 W. Uwaga, że wskaźniki oporu nie powinna być mniejsza niż 0,2 MW.

Część wału, który znajduje się pomiędzy kolektorem a rdzeniem, należy odizolować jakościowo. W tym celu, idealne do małej plastikowej rurki z odpowiednimi wymiarami. Rury te powinny znajdować się, a po przeciwnej stronie wentylatora. Tak, jak szybko silnik jest wykonywane własnymi rękami?

Pierwsze przewijanie kotwicę

Jak mam cierpieć z wszystkich powyższych procedur, wreszcie przechodzimy do najbardziej krytycznych części naszej pracy. Zaczyna przewijające twornik silnika!

Po usunięciu wszystkich pomiarów i usunięcie resztek starego uzwojenia nawiniętym drutem cewki. Weźmy na nawijanie przewodu elektrycznego 0,2 mm średnicy (to jest dowolna wartość, to wszystko zależy od konkretnego modelu), lutować go szczelina №1. Ominięcie przewodu w pierwszym rowku, oblodzenie się wokół wału. Od pierwszego drutu rowek ołowiu w szóstym (po raz kolejny, że wszystko, co trzeba zrobić na swoim sondowań) przez uzwojenie liczbę okazuje nam potrzebne. Lutować drut do drugiej szczeliny są przesłania go do pierwszego i szóstego rowka. Rozprzestrzenia żądaną liczbę obrotów, przylutować go do lamelek trzecich. Mark, pierwsza grupa jest wykonany.

Druga grupa zaczynają nawijać trzecią lameli. Wszystko odbywa się w sposób podobny do powyższej procedury. Jeśli wykonane prawidłowo, koniec pierwszej cewki muszą być dokładnie na pierwszej lameli. To, jak szybko jest uzwojenie silnika.

Tuck przewody? Starannie owinąć tektury, a dla całkowitego wyeliminowania łzawienie cewek nie zaszkodzi wstawić kliny. Następnie można wypełnić lakier krętą, ale lepiej, aby całkowicie zanurzyć je w farbie. Należy suszyć w temperaturze 80-90 stopni Celsjusza ściśle (w piecu, ciepło w minimalnej). Po jednym dniu, masz pod ręką będzie zwijany ręcznie zakotwiczyć że kiedy właściwie wykonywane wszystkich powyższych instrukcji będzie działać lepiej niż „native”. W ten sposób można zmienić skanowania twornik silnika.