600 Shares 5601 views

Odnawianie drewnianych drzwi: Strona główna pracownik

Renowacja drewnianych drzwi wewnętrznych – to proces, który wymaga wytrwałości i opieki. Wszelkie nagły ruch może uszkodzić tkaninę. Aby pomóc w aptekach proponujemy szczegółowe instrukcje dotyczące przywrócenia drzwi wykonane z drewna.

informacje ogólne

Zwykle po naprawie właścicieli apartamentów zaczynają się zainstalować nowe drzwi wewnętrzne. Ale zdarza się, że ludzie nie mogą sobie pozwolić na ich zakup. Lub stare drzwi idealnie pasować do wnętrza. I nie ma żadnego sensu. Następnie przywrócenie drzwi drewnianych będzie słuszną decyzją.

Skontroluj noże. To, czego potrzebują – malowanie lub pełna aktualizacja? Jeśli drzwi utraciła prezentację, a na powierzchni nie było głębokich rys i pęknięć, konieczne jest podjęcie pilnych działań. Narzędzia potrzebne będą:

  • Nóż stolarskie;
  • wiertarka z tradycyjnych wierteł i w dół;
  • pistolet;
  • Dłuto o różnych rozmiarach;
  • drewno kit ;
  • piła do metalu z drobnymi zębami;
  • Sander.

prace przygotowawcze

Odnawianie drewnianych drzwi zaczyna się dopiero wtedy, gdy powierzchnia jest oczyszczona z farby i lakieru. W tym celu można użyć szlifierki lub specjalnego prania. Wybierz dowolną opcję.

Zdecydowaliśmy się usunąć warstwę farby spychacza? Można je kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Aby nie psuć panel drzwi, trzeba użyć prać zgodnie z instrukcją. Jest on dołączony do obiektu.

Renowacja drewnianych drzwi z rękami polega nie tylko na usunięciu starej farby lub lakieru. Konieczne jest, aby traktować powierzchnię powlekanego płótna ściernego. Chcą rozjaśnić fakturę drewna objawiło? Następnie za pomocą grubej nazhdachku. Potrzebujesz idealnie gładką powierzchnię? W tym przypadku konieczne jest, aby traktować drzwi pierwszą główną papierem ściernym, a następnie chodzić cienkiego papieru. Ruch nie powinno być trudne.

Po szlifowaniu powierzchni zespołu drzwiowego staje się różne wady, chipsy (pęknięcia i ślady węzłów). Jak je wyeliminować? Odnawianie starych drzwi drewnianych polega na zastosowaniu specjalnego kitu na wszystkich nieprawidłowości. Szczególną ostrożność jest bezużyteczny. Jeśli warstwa szpachli stoi nieco powyżej wnęki (pęknięcia), to nie martw się. Jest to konieczne, aby czekać na cały środek suszący i wyrównanie go na powierzchni drzwi. Następnie ponownie wykonać polerowanie za pomocą papieru ściernego. W pył powstający podczas tego procesu. Można go łatwo usunąć wilgotną gąbką lub szmatką.

drzwi licowania

Chcesz poeksperymentować trochę? Następnie wyrzucić malowania paneli drzwiowych i przyciąć do użytku na samoprzylepnej podstawie sklejania. Jak to jest przymocowane? Wystarczy przykleić okleinę do drzwi i podgrzewaną żelaza. Jest to bardzo żmudna praca. Powinien być trochę przesadzić żelazo, a materiał ulegnie pogorszeniu. Drzwi muszą zostać usunięte z zawiasów i umieścić ją poziomo. Na szczycie mety svezheprikleennuyu umieścić worek z drobnym piaskiem. Środek ten będzie dzielić obciążenia i uzyskać płaską powierzchnię prawidłowo.

Renowacja drewnianych drzwi jest wykorzystanie nie tylko fornir, ale także w kształcie szyny. Z ich pomocą można osiągnąć efekt kasetonowych tekstury. Wykończenie do przywrócenia fornir drzwi zostaną rysunek na jej powierzchni jest matowe lub jasny lakier. Jest całkowicie suche na jeden dzień.

Renowacja drewnianych drzwi: malowanie

Załóżmy opcję z forniru nie będzie pasował. Zdecydowałeś się malować naprawione drzwi. Można to zrobić na dwa sposoby – ręcznie i za pomocą pistoletu. Wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada.

Renowacja drewnianych drzwi z pistoletu, która odbyła się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Wszelkie mistrz początkujący będzie łatwo poradzić sobie z tym urządzeniem. Najważniejsze – utrzymać ją prawidłowo i zapewnić jednolite zabarwienie powierzchni tkaniny. Jeśli nie masz broń, nie należy się denerwować. Konwencjonalne szczotki i wałek będzie również działać.

Aby zapewnić dobrą przyczepność farby do powierzchni drzwi, należy wstępnie zagruntować. Następnego dnia można rozpocząć malowanie. Aby uniknąć plamy wodne i inne problemy wyjąć drzwi z zawiasów i umieścić go w poziomie.

Chciałbyś płótno, aby zachować naturalny kolor i fakturę? Wtedy, zamiast używania farby plamy. Dzisiaj, to jest w szerokiej gamie kolorów. Można dokonać drzwi trochę ciemniejszy niż to było, w razie potrzeby. Dla jednolitego stosowania plamę przy użyciu wałka.

Barwienie drzwi rozpoczyna się wystające elementy i panele. Następnie przejdź na większej powierzchni. Kiedy cała drzwi są malowane, trzeba go zostawić do wyschnięcia. W rzadkich przypadkach, pojedyncza warstwa. Jeśli to konieczne, powtórzyć procedurę barwienia drzwi. Czekamy na kolejny dzień. Teraz możemy powiedzieć, że przywrócenie drewniane drzwi jest zakończone.

Zasady wyboru farby

Idziemy do sklepu, w którym towary zostały przedstawione do naprawy. Przy wyborze materiału farba musi uwzględnić warunki pracy i rodzaj drzwi z drewna, z którego został wykonany.

Chcesz dać artykule przedstawiono nowy odcień? Następnie zakupić materiał farby na bazie organicznej. Najbardziej popularne są alkidowe, akrylowe, poliuretanowe preparaty. Są one łatwo nakłada się na powierzchnię i szybko wysycha.

Jeśli chcesz zachować naturalne piękno drewna, przyczyni się do osiągnięcia pożądanych przezroczystych materiałów powłokowych.

Konkludując

Renowacja drewnianych drzwi z rękami zostało uznane przez nas szczegółowo. Jeśli ścisłe przestrzeganie instrukcji do wykonywania jakościowo i w możliwie najkrótszym czasie wymaganą pracę.