472 Shares 7049 views

Kąt ostrzenia noży

Tępe noże w kuchni – znajomy problemem! Można skorzystać z pomocy służb specjalnych, ale jest to prostsze i szybsze narzędzia własny wyostrzenie. Po tym wszystkim, czasem jest to konieczne nie tylko w domu, ale także do polowania, gdy trzeba profesjonalną ostrzenie noży, która ma swoje tajemnice.


Ostrzenie noży wcześniej był specjalny sztuki, który posiadał kilka. Rzemieślnicy z własnymi wynalazkami i sztuczki można naostrzyć nóż maszynki do ostrości. Teraz proces wyostrzania często zastosowanie tak zwanych japońskie wodne szlifierskich, które przed użyciem znajduje się w wodzie przez dwadzieścia minut. Następnie toczka należy umieścić na twardej powierzchni (czasami sprzedawane w stojak).

Głównym celem ma być osiągnięty w trakcie ostrzenia noża – jest ustawienie krawędzi tnącej narzędzia pod kątem prostym. Ostrzejszy kąt ostrzenia noży, tym lepiej będzie wyciąć. Należy pamiętać, że promień ostrza klina powinna być minimalna. Jeśli jakość ostrzenia, to końcówka jest pięć mikronów. procedura obowiązkowa – polerowane ostrze, konieczne jest za najlepszy dźwięk metalu.

Gdy ostrzenia ostrza za pośrednictwem kamienia konieczne, aby jej powierzchnia oddziałuje sączyć wodę (jeśli gruboziarnisty kamień) lub palce mogą po prostu zanurzyć w wodzie i zwilżyć kamień (w przypadku drobnoziarnistych). Z pomocą małej kamienistej – nagury – jest tworzony na powierzchni zawiesiny, pozytywny wpływ na szlifowaniu: Wymaga to swabbing kamień. Należy wyjaśnić od razu, że kąt ostrzenia noża – jest to kąt, pod którym naostrzyć nóż na tle kamienia. To może być inna. noże myśliwskie wyostrzyć pod kątem dwudziestu stopni. Siekanie narzędzi tupyatsya mniejsze, więc ich naostrzone pod większym kątem. Po wybraniu żądanego kąta, umieścić na ostrzu noża osełka tłoczony dwoma palcami i mielenia. Można dokonać ostrza z powrotem lub zmienić ich kierunek. Zaczyna się od tego miejsca ostrzenia na uchwyt i powoli dochodzi do końcówki. Końcówka ostrza jest konieczne, aby wyostrzyć ruchy arc kształcie. Nie rób ostrzenia oddzielnych części, w przeciwnym razie mogą wystąpić ostrze etapy. Noży jest to konieczne, na obu stronach, stopniowo obniżając ciśnienie. Następnie należy wybrać inną toczka precyzyjniejszy.

Obecnie istnieją specjalne narzędzia, które ułatwiają ten proces i udostępnione do publicznej wiadomości: na przykład, urządzenie ostrzenie jest produkowany przez „Spayderko”, który łączy w sobie kilka rodzajów kamieni. Przy pomocy zaledwie 40 ruchów instrumentu doprowadza do żądanej ostrości. W tym przypadku, gdy nóż wykonuje się jeden po drugim, wówczas inne kamienie, trzymając je w pozycji pionowej. Kamienie do ostrzenia są wykonane z alyumokeramiki. Są bardzo dobrze wyostrzyć wszystkie marki noży wykonanych ze stali nierdzewnej.

Czasami podczas pracy ostrza kąta ostrzenia noża muszą być zmienione. Tego rodzaju problem występuje wówczas, gdy kąt fabrycznie nie pokrywa się z tymi, w którym urządzenie jest skonfigurowane do ostrzenia. Tutaj pomoże starą i sprawdzoną metodę – wykorzystanie do tworzenia pożądanego kąta surowego kamienia i ropy naftowej. Potem znowu możliwe jest zastosowanie urządzenia do ostrzenia narzędzi wykończeniowej.

Stal, z której wykonane są łopaty, dzieli się na znak i ma inne cechy. Zgodnie z tym, będzie się różnić, a kąt noży, które należy rozważyć w debugowania. Dla narzędzi używanych w kuchni, polecam kąt trzydziestu stopni. W przypadku dużych i silnych ostrzy – czterdzieści stopni. Najczęściej określić rodzaj stali jest utrudnione, a zatem wybór pożądanego kąta ostrzenia jest intuicyjna. Usunięcia śladów go z puszki ostrza ze sztywną gąbki do mycia naczyń i płyn do mycia naczyń.

Po zapoznaniu się z proponowanym materiałem ostrzenia noży kuchennych dla ciebie nie jest trudne. Wystarczy przygotować niezbędne narzędzia do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas pracy z nożami – a wynik będzie ostry, szlifowane do stanu żyletką.