892 Shares 4676 views

Jak zrobić nagrzewnic indukcyjnych własnymi rękami?

Prawie każdy właściciel Dokładamy wszelkich starań, aby zmniejszyć koszty ogrzewania. Do tego jest nie tylko izolacja cieplna ścian, ale również ustalone nowych typów kotłów, które są często po prostu konwencjonalne urządzenie grzewcze typu AGV. Ale czasami niektórzy sprzedający po prostu „vparivayut” Klienci takich jednostek pod przykrywką „najnowszych osiągnięć technicznych.” Najlepiej spełniają ich potrzeby tylko wtedy, gdy zrobisz coś własnymi rękami. Dzisiaj przyjrzymy się, jak zrobić własną nagrzewnicy indukcyjnej wir.


instrumenty

W trakcie pracy, musimy korzystać z następujących komponentów i urządzeń:

  1. Przetwornica spawania (niekoniecznie najdroższe) z regulatora prądu 10 A.
  2. Kawałek metalu lub rury z tworzywa sztucznego do 10 centymetrów.
  3. drutu metalowego o przekroju 6 mm.
  4. Drut miedziany o średnicy 1,5 mm.
  5. Termoreguryator.

Aby zobaczyć, jak wszystkie te urządzenia mogą być wykonane nagrzewnic indukcyjnych własnymi rękami, należy rozważyć wszystkie kroki opisane w szczegółach.

instrukcja

Po pierwsze musimy wziąć drutu stalowego i pokroić na małe kawałki o długości 9-10 cm. Powinny one być umieszczone w rurze z tworzywa sztucznego lub metalu, który jest następnie zamykany za pomocą specjalnych kart. Robi grzejniki indukcyjne z rękami, w górnej części urządzenia, konieczne jest nawijanie drutu miedzianego przynajmniej 100 zwojów. Następnie, część wyjściowa inwertera jest połączony z końcem uzwojenia i za pomocą termostatu jest włączony, a następnie ogrzewania i wymiany ciepła. Nawiasem mówiąc, urządzenie sterujące może być umieszczone w pobliżu rury zasilającej. Wszystko w tym momencie urządzenie jest z powodzeniem zrobić.

rada

Podczas wykonywania prac przy produkcji domowej roboty nagrzewnicy indukcyjnej podłączyć diody prostownika na wyjściu przetwornicy – i nic więcej. Czyniąc nagrzewnic indukcyjnych własnymi rękami, trzeba przylutować przewody do diod prostowniczych. W przeciwnym razie nie dostaniesz grzejnik i prosty elektromagnes, który będzie stanowić pole wokół nich bez powodowania ogrzewania termiczną.

Całość Istotą pracy urządzenia, takich jak grzejniki indukcyjne, jest następujący. W wyniku tego, występowanie pól elektromagnetycznych , które induktor jest prowadzona od końca drutu, przy czym urządzenie jest stopniowo ogrzewany. W konsekwencji, temperatura wzrośnie przez rurociąg, który przechodzi do wody w instalacji grzewczej, a tym samym pokoju. Przetwornica stanowi źródło wysokiego napięcia, które stanowi dany kierunek w rurze w pobliżu przewodu złomu. Po włączeniu tego urządzenia są tworzone wirowych prądów wirowych, co prowadzi do ogrzewania wszystkich części urządzenia.

Więc nauczyłem się robić nagrzewnic indukcyjnych własnymi rękami, i zrozumieć ich zasadę działania.