787 Shares 6562 views

Kreatywnie udekoruj swoje podwórko własnymi rękami

Oczywiście możesz zadzwonić do projektanta krajobrazu, wynająć pracowników, aby doprowadzić stocznię we właściwy kształt. Ale często nie ufamy smaku kogoś innego i ozdobić nasze stoczni własnymi rękami. Po pierwsze, jest o wiele tańszy, a po drugie istnieje możliwość wyrażania siebie i korzystania z własnego potencjału twórczego, a po trzecie – to interesujące i ekscytujące!

Oryginalne pionowe łóżka

Pierwszą rzeczą jaką wykonujemy przy dekorowaniu naszego stoczni własnymi rękami jest oczywiście określenie miejsc na kwietniki, łóżka z zielenią i warzywami, jagody jagodowe. Ale, niestety, nie zawsze jest możliwe przydzielenie wielu gruntów do roślinności: nadal musisz zdołać złamać plac zabaw, znaleźć miejsce na sztuczny zbiornik na wodę, trzymać letnią letnią herbatę i … Tak, co jeszcze chcesz umieścić na podwórzu! Prawdziwy znajdzie się w tym przypadku pionowe łóżka. Mogą być wykonane z drewnianych skrzyń wypełnionych podłożem i zainstalowanych na innych stopniach. I można je z metalowych czołgów, wywiercić otwory w bokach roślin. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić więcej, ozdobimy nasze stocznie własnymi rękami, używając pionowych łóżek z dużych worków przeznaczonych do budowy gruzu. Jasny kolor tych worków jest przyjemny nawet wtedy, gdy rośliny całkowicie je splatają. Zieleń może być sadzona kilkanaście razy, chwastanie zajmuje niewiele czasu i nie będzie konieczne przygięcie podczas wykonywania jakichkolwiek prac nad pielęgnacją roślinności. Należy zwrócić uwagę tylko na torby wypełniające: dla każdego rodzaju upraw należy dobrać specjalną kompozycję gleby , która dodawała nawozy organiczne i mineralne.

Odznaczamy nasze podwórko własnymi rękami – na przykład szachy twórcze

Niezależnie od tego, jak bardzo chcemy korzystać z każdego kawałka ziemi z zyskiem, ale także bez miejsca przeznaczonego na wejście do samochodu lub granie dzieci w piłkę, stoczni nie da się zrobić bez. Dlatego niektóre obszary nadal muszą rozprzestrzeniać płytę chodnikową. Tutaj możesz wymyślić wspaniały pomysł! Dekorujemy nasze stocznie własnymi rękami, układając płytki w postaci olbrzymiej szachownicy! Podczas gdy dzieci bawią się piłką, to tylko pole sportowe. Kiedy samochód dotrze do garażu – jest to miejsce jego tymczasowego parkowania. Ale kiedy przyjaciele przyjeżdżają, plac zabaw zamienia się w oryginalną, twórczą szachownicę. Jednak do takiej deski do dekoracji stoczni własnymi rękami (zdjęcie jest tutaj przedstawione), będziesz musiał zastanowić się, jak robić gigantyczne szachy. Może ktoś wyrzeźbi ich z drzewa, a ktoś wolałby wyrzucić z tynku. I ktoś będzie lubi pomysł na rzeźbienie pionków i szachowych słoniarzy przy użyciu metody papier-mache z papieru, który został namoczony w specjalnym rozwiązaniu.

Rzeźby na łukach

Myśląc, jak pięknie zdobić stocznię, wielu właścicieli nieruchomości uważa, że uliczne postacie są jednym z najbardziej akceptowalnych opcji. Często stocznie rzeźby spełniają nie tylko ozdobną rolę dekoracji krajobrazu, ale także posiadają praktyczną wagę. Na przykład słodkie psy, potężne lwy i krokodyle, wdzięczne pantery i lamparty są wspaniałymi ławeczkami. Zabawny krasnoludzka z parasolką w dłoni dać cień w upalny dzień tym, którzy odpoczywają na sztucznym stawie. Długowłosego bociana w dziobie może mieć latarnię, która działa wieczorami i wieczorami, ładując po południu baterią słoneczną, a siwą sową ze sznurkiem w dziobie jest ekskluzywny dzwonek wejściowy.