529 Shares 7609 views

Grota do akwarium własnymi rękami: kilka ciekawych pomysłów i prosty

Każdy, nawet początkujący akwarysta ma świadomość, jak ważne dekoracji akwarium. Oni nie tylko uczynić go bardziej estetyczny i bardziej harmonijny, ale także aktywnie wykorzystywane przez mieszkańców do gier i rekreacji. W sklepach taki sprzęt – góra. Jednak nie zawsze odpowiadają idei rejestracji, są dość drogie, a czasami nawet inspirować wątpliwości co do ich bezpieczeństwa: dominacja chińskich rękodzieła nie możemy zagwarantować, nietoksycznych materiałów i przetwarzania wystarczające do zwierząt nie zranić. Dlatego, wykształceni ludzie wolą zrobić grotę dla akwarium własnymi rękami. W tym przypadku, po prostu pasuje do podwodnego krajobrazu i jest całkowicie bezpieczny dla ryb.

Kilka słów o scenerii

Dojazd do budowy domów „” dbać o ekologicznej czystości surowców. Do mocowania elementów mogą wykorzystywać wyłącznie krzem, przeznaczoną do uszczelniania akwariów – inne mogą zatruć ryby.

Naturalny materiał zebrany w naturalnym środowisku, wymaga dobrego mycia, ale lepiej – gotowanie.

Dekoracje do akwarium nie powinny mieć ostrych krawędzi, występów i krawędzi. Jest to szczególnie prawdziwe wejścia do struktur podwodnych, gdzie prawdopodobieństwo bólu w maksymalnie ryb.

Wewnętrzne wymiary pomieszczenia powinna być wystarczająca, aby obrócić rybę albo mieć „wyjście awaryjne”, znajdujący się naprzeciwko wejścia.

Unikać stosowania cementów: zawierają wapna, które mogą poważnie zmienić kwasowość środowiska swoimi zwierzętami.

Jeśli są przyciągane do ceramiki do akwarium, należy pamiętać, że zakup wymaga dodatkowego wypalania. Albo weźmy na odłamki, które są sprzedawane w spetsmagazine.

„W pośpiechu”

W niektórych przypadkach, grota z akwarium własnymi rękami jest potrzebna natychmiast: na przykład, dano Cubs i „Pool” dla nich było ciasno. W oczekiwaniu na poprawę ich warunków życia ryby mogą zabić siebie. Ratować sytuację można złożyć „fast food”.

Wziąć butelki szklane o wymaganej wielkości (na przykład ketchup), przemyto, gotowano i suszy. Na gazetę kruszy suchego piasku akwarium, pojemnik powleczony silikonem i napędzany wokół w glebie. Po jednej godzinie, kiedy dostatecznie mocno chwycić silikonowy naklejonych na piasku przyklejone lubianych kamieni i żwiru. Dodają estetykę i daje stabilność butelki. Taki grota do akwarium z ich własnymi rękami jest do wyschnięcia na noc, aby silikon uzyskał ostateczną siłę. W godzinach porannych można go umieścić w organizmie wody do bojowników.

Tselnokamennoe schronienie

Aby utworzyć to zajmie czasu, wytrwałości i zdolność do obsługi instrumentów. Ale ta grota do akwarium własnymi rękami będzie wyłącznym i wieczyste. Dla jest wybrany brukowców odpowiedni rozmiar i wytrzymałość nie jest zbyt wysoka. W tym przypadku, ze spienionych bloków betonowych i powinny zostać zarzucone: są one łatwo obsługiwane, ale będzie przeznaczyć do akwarium wody zbędnych chemikaliów. Hammer i krawędzie wiertnicze i odbijanie zbędne wypukłości tak, aby uzyskać formę wstępną fantazyjne. W nim, używając sekcji wiertła i wierteł długo pożądany jest sposób przejść i jaskiń. Muszą być umieszczone losowo, tak aby nie być śledzone sztuczne pochodzenie. Farba lub coś ekstra do dekoracji „rock”, nie jest po stojąc w wodzie, będzie nabyć rośliny i podjąć naturalny, naturalny wygląd.

Jak zrobić Grotto Aquarium kamyków

Ta wersja scenerii jeszcze bardziej pracochłonne, ale wyjście daje realną arcydzieł architektonicznych. Najpierw trzeba zebrać kilka (lub kupić) wystarczającą liczbę gładkich kamieni, najlepiej kolorową. To dobry pomysł, aby zanotować szkic, który nie przeliczyć się z wielkością i swojej grocie nie zatrzymam wyjątkowy krajobraz dekoracji. Potem położył się na pierwszym rzędzie poczętego unclosed krzywa. Przyszłość celem wejścia odpowiedni stały przekrój – na przykład butelki z tworzywa sztucznego. Kamienie są wybrane o tej samej wysokości. zastosowali uszczelniającego i umieszczone następnego rzędu. Gdy silikon wykorzystać następująca sekwencja pochodzi, każdy rząd musi być nieco mniejszy wewnętrzny przekrój otrzymać zaokrąglony kształt.

Jeśli chodzi o sklepieniu wewnątrz groty spełnia papier i murowane odbywa się na wierzchu. Po ostatecznym utwardzania silikonu pociągnął za uchwyt przedni i papier wsparcia.

Jeśli nie leń się i rozłożyć kilka pięter, trzeba będzie wyłączną blokadę dla akwarium, miejsce, w którym będzie wystarczająca dla wszystkich mieszkańców. Przed zainstalowaniem na stałe swego lepiej moczyć przez kilka dni w zbiornik jest pusty, z dziennej zmiany wody.

drewniana wieża

Z korzeni lub trochę konopi jest również możliwe, aby zbudować piękną grotę dla akwarium własnymi rękami. Najważniejsze – nie podejmują dąb, który odcieni wody i uwalnia ona niepotrzebna lotny. I upewnić się, że materiał nie był zgniły. Bad również przetwarzać obrabiany przez specjalne środki zapobiegające gniciu. Technologia jest prosta: według własnych wyobrażeń o pięknie, ale biorąc pod uwagę wielkość ryb żyjących w akwarium są wycięte fragmenty i pomieszczeń wewnątrz drewna. Wszystkie miejsca, które dotknięte nóż, singe świecę lub do blowtorch: to daje naturalny i zapewni dodatkowe ubezpieczenie od urazów.

jaskinia kokosowy

Orzech uzyskać bardzo przytulne grotę dla akwarium własnymi rękami. Tylko trzeba go kupić świeże, tak wewnątrz bulgotała mleko. kokosowy jest cięty, miazga jest czyszczony, wykonane wejść i wyjść. „Hair” może być w lewo, można usunąć; Jeżeli akwarium jest mała, muszle powinny być gotowane.