190 Shares 6507 views

Komory lakiernicze: rękoma (rysunki)

lakier samochodowy lub meble jest bardzo skomplikowany i odpowiedzialny proces, który jest najczęściej opierają się na ekspertów aparatu dostępnego wyposażone. Jednak, aby dokonać takiego urządzenia możliwe jest właścicielem, w tym samym czasie będzie można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także do ustalenia własnej działalności gospodarczej. Przed rozpoczęciem prac należy zapoznać się z wymaganiami, które są niezbędne do wykonania w celu osiągnięcia najlepszego efektu.

prace przygotowawcze

Komora Malowanie dokonuje się wykaz konkretnych narzędzi i materiałów. Między innymi, ważne jest, aby znaleźć pokój, w którym urządzenie będzie zlokalizowany. Garaż może działać jak on. Zaopatrzyć się w wentylator ciepła, instalacji wentylacyjnej i opalarki. Ta lista jest koniecznością. Kiedy rozszerzenie listy można dodać drzwi, wywietrzników, bramy, oświetlenie, zdalne sterowanie i więcej. Wszystko zależy od chęci i możliwości finansowych. Aparat powinien być zautomatyzowany i mają zdolność do wykonywania nie tylko samochód lub inne produkty barwienia, ale również ich suszenie. Jako składniki funkcjonalne wystaje wentylujących, która jest wyposażona w filtry do oczyszczania różnych poziomach. Tutaj należy przypisać komorze do barwienia, a następnie suszenia, pompę ciepła, urządzenia i automatyzacji. Instalacje wentylacyjne powinny działać na zasadzie zasysania i posiada filtr powietrza.

przygotowanie pokoju

Malowanie komory są wykonane w celu spełnienia wymagań, które odnoszą się do pokoju. Ściany muszą być odporne na ogień, zmywalnych, jak i z powietrza. Z powyższych elementów nie powinny mieć szczególne trudności. Ściany najczęściej wykonana jest ze stali i jest dobrze izolowany. Dwie warstwy, które będą stanowić podstawę systemu, trzeba wypełnić bezpieczeństwo materialne oszczędność ciepła. Paweł też muszą spełniać, z zastrzeżeniem pewnych zasad, a wśród nich należy część przestrzeni projektowej przy użyciu kilku warstw pokrywy grilla, który zapewni wylot powietrza. Materiał ogniotrwały powinny stanowić podstawę zamiennych i drzwi wejściowe, które chronią samochód przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami pochodzącymi z ulicy. Dlatego tak ważne jest, czy nie ma wycieków. Drzwi powinny być łatwe do otwarcia, które zapewni bezpieczeństwo pana.

Budowa systemów oświetleniowych

Malowanie komory wykonane są z uwzględnieniem ułożenie odpowiedniego systemu oświetleniowego. Zastosowanie fluorescencyjne lampy mogą zapewnić najlepszą widoczność oraz brak olśnienia i niepożądanych cieni. Do zasad technologicznych, oświetlenie wynosi od 600 do 1000 luksów. Najbardziej skuteczne i skuteczny jest stosowanie lamp fluorescencyjnych, które są umieszczone na ścianach bocznych i na suficie. Jednak takie podejście wiąże się pewne wady podczas barwienia mistrza nie będzie miał widoczność dolnej części pojazdu lub artykułu. W celu wyeliminowania niechcianych odblasków i niedostateczną ilość światła, muszą być umieszczone wzdłuż ściany dużych lamp podłużnym. Malowanie komory wykonane są na podstawie wymagań wolnej przestrzeni, co zapewni łatwość użytkowania. Nie wybrać pokój o powierzchni mniejszej niż 4 x 6 metrów. Aparat jest zalecane na podstawie konkretnych, ale warto zastanowić się, że takie podejście jest bardzo drogie. można uciec się do alternatywnego rozwiązania, które obejmuje zastosowanie, jako metalu nieszlachetnego ramy. Muszą być umieszczone pod podłogą zaworu, układu wydechowego oraz filtr.

Urządzenie z systemem wentylacji

Malowanie stoisko powinno mieć system wentylacji wysokiej jakości, ponieważ jest to jeden z kluczowych czynników. System musi być wyposażony w filtr, który zapewni czyste powietrze, eliminując odkładanie farby mgły. Na sprzedaż jest pojedynczym silnikiem i instalacji dwusilnikowy. Pierwszy typ pompy powietrza od góry, w wyniku mgłę osadza się i jest wyprowadzany przez otwór. Dwa silniki zapewniają wtrysku i odsysanie powietrza. Gdy wytwarzane komory malowania, to jest możliwe, aby dostarczyć, a filtr powietrza. Najlepiej jest wybrać rodzaj dwufazowego, model będzie w stanie dogonić gruboziarnisty brud i przyniesie z małych cząstek. Ważne jest, aby wybrać system wentylacyjny, natężenie przepływu powietrza wynosi między 20 i 25 cm na sekundę.

Wybór dla suszenia natryskowego stoisku

Jeśli jest ona wykonana kabinie natryskowej własnymi rękami, rysunki, które są przedstawione w artykule, że ważne jest, aby zapewnić jej suszenie. Generatory termiczne, które można znaleźć na rynku pracy na oleju odpadowego, gazu i paliwa. W zależności od potrzeb mogą być korzystne generator różnej mocy aparatu, może być wyposażony w automatyczny zegar i innych funkcjonalności. Do suszenia malowane pojazdów silnikowych i towarów najczęściej używane lampy na podczerwień. Są łatwe w obsłudze i zapewniają pożądany efekt w znacznym kosztem finansowym.

Urządzenie wewnętrzna komora

Jest to konieczne, aby całkowicie wyeliminować obecność wszystkich rodzajów materiałów do środka, który jest zdolny do zbierania pyłu. Są to meble, dywany, tkaniny i materiały miękkie rogi. Właściciel w tym samym czasie być w stanie po prostu produkować czystą, zapewniając prawidłowy stan przestrzeni wewnętrznej.

Wybór koloru dla kamery

Podczas malowania komory wykonane meble, ściany i sufit są najczęściej malowane na biało. Eksperci zalecają stosowanie farbą proszkową. Takie rozwiązanie zapewnia, że w odpowiednim kolorze, ale również ułatwia proces barwienia. Pożądane jest dostarczenie aparatu pomieszczenie gospodarcze, w którym będą przechowywane wszystkie rodzaje obiektów, sprzętu i ekwipunku.

Sprzęt do malowania

Jeśli jest ona wykonana kabina lakiernicza, zgodnie z instrukcjami w artykule, może być stosowany do wykonywania tych prac. Ważne jest, aby przygotować urządzenie do barwienia. Odpowiednie pistoletów natryskowych, które może pracować przy wysokim i niskim ciśnieniu. Pierwszy typ obejmuje konieczność stosowania sprężarki która pompuje powietrze tworząc ciśnienie do barwienia.

W odniesieniu do pneumatycznych urządzeń niskiego ciśnienia są zasilane sprężonym powietrzem. Sprzedaży można znaleźć i airless pistolety, które mogą być pneumatyczny lub elektryczny. Drogi sprzęt – a maszyny kombinowane, które łączą pierwszy i drugi urządzeń typu. Systemy te łączą w sobie najlepsze cechy metod airless i powietrza. Kabiny lakiernicze, przy czym fotografia jest przedstawiona w wyrobie mogą być wyposażone w jeden lub kilka wyżej wymienionych urządzeń. Eksperci zalecają przy użyciu sprzętu hydrodynamicznego, ponieważ jest to najbardziej optymalne i efektywne. W tym przypadku z pistoletu pod ciśnieniem nakładania być rozpylane cząstki lakierniczych.

wniosek

Jeśli utworzysz kabiny lakierniczej z ekranem wody, można użyć airless sprzętu, który oszczędza materiały eksploatacyjne do pracy. Jeśli chodzi o komory proszku, a następnie za pomocą będzie mogła zapisać rozpuszczalników. Sprzęt ten może pracować przy pracy z jednym silnikiem systemu wentylacyjnego, co gwarantuje jakość powłoki powierzchniowej nadwozia samochodu lub innego produktu.