114 Shares 7816 views

Teatr Dramatu Rosyjskiego. Lesia Ukrainka: Opis, historia, repertuar i opinie

Teatr – wielka sztuka, która daje niezapomniane przeżycia. Niestety, amatorskie przedstawienia teatralne jest coraz mniejsze, a stopniowo umiera gatunek. Ale pracownicy teatru i aktorzy są przekonani, że unikalna sztuka nie umrze, ponieważ teatralny duch jest obecny w każdym człowieku, nawet ten, który jest daleko od sztuki.

Jak znaleźć Teatr Dramatu Rosyjskiego. Lesia Ukrainka?

Słynny teatr można znaleźć w samym sercu Kijowa. Turyści i mieszkańcy miasta nazywa się po prostu „rosyjski dramat”. Budynek znajduje się w zabytkowej części miasta, tuż obok Złotej Bramy, a na przecięciu dwóch pięknych rafinowanych ulic – Bogdana Hmelnitskogo i Puszkina.

Historia teatru

Oficjalna data rozpoczęcia teatru przypada w 1926 roku, kiedy to władze miasta zdecydowały, że konieczne było utworzenie państwa rosyjskiego dramatu. Pierwszy sezon teatru został otwarty w dniu 15 października. Nazwa Lesia Ukrainka otrzymał w 1941 roku do teatru.

Teatr Narodowy Dramatu Rosyjskiego Lesi Ukrainki ma swoje początki w XIX wieku, kiedy Imperium rosyjskie było pełne dzień teatralnych teatralnych przedsiębiorstw, które pojawiają się i znikają w dużych ilościach. W 1891 roku, Teatr rosyjski powstała w Kijowie. Zostali Entreprise Nicholas Solovtsova – utalentowany aktor i reżyser. Uczestnicy tej spółki później stał się „starców” w Teatrze Dramatycznym w Kijowie. To tutaj, w nowoczesnym budynku teatru imienia Lesi Ukrainki, Nikolai Solovtsova trupa grał swoje pierwsze produkcje. Wyrafinowany budynek przy ulicy Kijowa przeszedł do historii jako „House of Bergonie”. Ci, którzy wciąż pamiętają dawne czasy, z drżącym sercem pamięta pierwsze sprawozdanie, które stały się legendami ( „The Living Corpse”, „Pani Dulskoy moralna”, „Drzewa umierają stojąc”, itd.).

Ale w miarę upływu czasu do przodu. W 1994 roku, szef teatru był Michaił Reznikovich. Po raz pierwszy był w tym budynku już w 1963 roku, kiedy ukończył kursy kierunku Georgiya Tovstonogova. To jest zawsze przykuty Reznikovich wizytę w murach teatru, do zespołu. Nazywa to jego „pierwszy zmysł”. Dał liczne występy w Moskwie, Nowosybirsku, Petersburgu, Pekinie, Warna … za każdym razem reżyser powrócił do ścian rodzimym teatrze.

Trochę o reżyserze

Teatr Dramatu Rosyjskiego. Lesia Ukrainka kierowany przez znanego przedstawiciela sztuki teatralnej Rosji, akademik Michaił Reznikovich. Urodził się w Charkowie, kariera rozpoczęła się w 1955 roku w murach Teatru Dramatu we Lwowie. Potem idzie do nauk ścisłych w Lwowskiego Uniwersytetu Państwowego. Franko. Mikhail tam studiował zaledwie 3 lat. Po tym, postanowił dostać się do Państwowego Instytutu Muzyki i Leningrad kina, by stać się reżyserem. Liczba reżysera robót Reznikovich jest imponująca – około 50 produkcjach.

słynne twarze

Wszelkie teatr jest cenne przede wszystkim wybitnych aktorów i reżyserów. Teatr Dramatu Rosyjskiego. Lesia Ukrainka jest bardzo bogata w utalentowanych artystów. Należy przypomnieć, że teatr do dziś pozostaje zespół teatralny. Przez utalentowanych aktorów, którzy pracują tu między innymi: Mikhail Romanov Wiktor Dobrowolski, Wiktor Khalatov, Adu Rogovtseva Miłość Dobzhansky Kirill Ławrowa. Wśród dyrektorów nie może zapomnieć o Konstantin Khokhlov, Vladimir Nelly, George Tovstonogov, Anatolie Petritsky. Teatr jest również dumny ze swoich artystów: Leon Alshits Daniel Leader, David Borowskiemu.

repertuar

Kijów Teatr Dramatu Rosyjskiego imienia Lesia Ukrainka jest znany ze swojego repertuaru, która nie pozostawi nikogo obojętnym widzem. Miłą cechą jest fakt, że repertuar jest zawsze prezentacja dla każdego i każdy może oglądać swoje ulubione ustawienia.

Turyści zagraniczni i ukraińscy naprawdę chwalić repertuar, bo gdy nie przyszedł, zawsze można zobaczyć coś pięknego i spektakularne. Do tej pory repertuar składa się z następujących widoków: „Edith Piaf: Życie na różowo”, „Aleksandr Wiertinski. Piłka Pana … „” Indian Summer „” Anioł czy nerwice seksualne naszych rodziców «» Mad Blood „” Warszawska Melodia „” Walentynki „” Małżeństwa są w niebie „” Wszędzie «» Wiśniowy sad " „niewoli namiętności”, „wszyscy pochodzą z dzieciństwa”, „Dwa z nich, nie licząc psy”, etc. Różnorodność spektakli teatralnych są na bieżąco aktualizowane, rozkoszując widzom komicznych, poważne i głębokie występy. W tym wspaniałym starych produkcjach można obejrzeć w każdej chwili.

Teatr Dramatu Rosyjskiego. Lesia Ukrainka: Billboard

Playbill wydawany codziennie. W dni powszednie, aktorzy pokazują około 3 występy w weekend – 4 produkcji. Dostać bilet do wglądu w dowolnym momencie, najważniejsze – nie przegap. Playbill znaki dla 10-11 dni przed, więc można wstępnie wybrać dogodny czas i dzień sesji.

Muzeum Teatralne

Rosyjski Teatr Teatr nazwany po Lesya Ukrainka ma swoje własne muzeum. Ta tradycja zaczęła S. I. Filimonovym z powrotem w 1961 roku. Aktualne pracownicy muzeum kontynuować ją z wielkim zapałem i starannością, ustanowienie bezpośredniego kontaktu z publicznością.

W muzeum znajduje się wiele unikatowych i cennych przedmiotów, fotografie, dokumenty. Zadziwiająco skromne przepych zdjęcia przedstawiające akcję teatralną lub aktora. Również tutaj można znaleźć nuty, nieaktualne plakaty, teksty sztuk, różne kostiumy, autografy, teksty rolę. W muzeum można dowiedzieć o genealogii teatru, pierwszych spektakli, wybitnych postaci, a także spojrzeć na ich zdjęcia.

Trzeba też zaznaczyć całą rekwizyty Cast, peruki, ubrania, meble, instrumenty muzyczne, rocznika biżuterii. Wszystko to niesamowity gość, który wchodzi do muzeum. Inną grupą skupiającą muzeum biżuterii – jest dziełem artystów, szkiców, układów. Dzieła sztuki zwraca się bezpośrednio do początków teatru.

Przekroczenie progu

Wewnątrz Akademicki Teatr Dramatu Rosyjskiego Lesi Ukrainki przypomina prawdziwą żywą bajkę. Wydaje się, że cały świat z powrotem do innej epoki i jakby w rzeczywistości nie istnieje. Głównym scena jest imponująca skala, jasność i nasycenie. Ponadto ma też miejsca Davida Borovskogo, stragany foyer antresolę i 2 etapu. Wielką wagę przywiązuje się do oświetlenia, który tworzy przestronny i uroczystą atmosferę, zgodną z duchem gry.

Recenzje teatru ma inny, ale nie jak to często tych, którzy nie lubią dramat. Wiele osób codziennie wizyty w teatrze, pozostawiając słowa wdzięczności i zachwytu. konieczne jest, aby przejść jak one rozproszyć wystarczająco szybko, aby kupić bilet. Pomimo faktu, że w dzisiejszym świecie, teatr zajmuje pierwsze miejsce nie jest w piramidzie interesów człowieka, jest on wciąż żyje i żyć będzie o wiele więcej stuleci.