331 Shares 7317 views

Rosyjski Teatr Młodzieży Akademickiej (Ramtha) w 2016 roku obchodzi swoje urodziny

Rosyjski Teatr Młodzieży Akademickiej (Ramtha) – świątynia sztuki, gdzie tradycja i doświadczenie w połączeniu z wyjątkowo nowoczesnych trendów, nowych form i gatunków. Pomysł stworzenia należy Natale Sats, które w ostrym okresie post-rewolucyjnej z nowymi oczami starał się patrzeć w przyszłość Sztuki Dramatycznej.

Historia powstania

Rosyjski Teatr Młodzieży Akademickiej (first name – Moskwa Teatr dla dzieci) , otwarty w 1921 roku, gra „Pearl Adalminy”. Tale Topelius umieścić nieznaną ale utalentowany reżyser Novikov. Projektant i główny artysta został mianowany A. Vesnina, który jest nie tylko gotów kostiumy i dekoracje, ale również napisał plakaty reklamowe i stworzył pierwszą wersję logo teatru.

Po raz drugi teatr został przemianowany po premierze „Siergiej Streltsov” autor V. Lyubimov w 1936 roku. Teatr centralnych dzieci był znany i lubiany nie tylko w Moskwie, ale w całej Rosji. Touring zespół koncertował wszystkich większych miastach kraju i przyjaznych narodów. W 1992 roku teatr otrzymał nazwę, która możemy zobaczyć dzisiaj na plakatach – Rosyjski Akademicki Teatr Młodzieży (Ramtha). W 1987 roku został przyznany status akademicki.

Oto oświadczenie dyrektora artystycznego Aleksandra Borodina o tytule: „Zgodnie z Dahl,” młodzież „zawiera coś takiego wieku jak dzieciństwie i okresie dojrzewania. Jego nazwa, zakładamy unikalny repertuar dla wszystkich widzów. I małych dzieci z rodzicami i młodzieży oraz osób starszych zawsze znajdzie nasze występy do Twoich zainteresowań. "

Unikalna budowa

Budynek (nowoczesny Rosyjski Akademicki Teatr Młodzieży) był początkowo planowany jako dramatyczny instytucji zaprojektowana przez F. M. Shestakova w 1821 roku zgodnie z zasadami przestrzeni scenicznej. dane akustyczne, położenie na scenę i publiczność spełniają najwyższe standardy projektowe. Projekt obejmował Moskwa architekta I. O. Bove, który nadzorował odbudowę Moskwie po pożarze w 1812 roku, zniszczył część kapitału.

Budynek jest zabytkiem architektury i dziedzictwa historycznego. Początkowo grał artystów przechodnie teatry z Jarosławia i Petersburgu. Pień szlachcice, którzy mieli teatry SERF, przyniósł występy, aby pokazać społeczeństwu Moskwie. W budynku w tym czasie był znany jako dramatu Shelaputina. W połowie wieku A. N. Ostrowskiego często zbiera się krąg artystycznych w tym pomieszczeniu. New Imperial Theatre kilka lat jako wygodna platforma dla idei, ale porzucił ją z nieznanych powodów. Aż do 1917 roku, opera Zimin pracował tu po 1921 posiadał scena Teatru Artystycznego M. A. Chehov Moskwa i wyreżyserował 2nd. Po II wojnie światowej pracował w sali Teatru Małego.

Aleksiej Władimirowicz Borodin

W 1980 roku Aleksiej Borodin przejmuje kierownictwem teatru. Narodzin słynnego reżysera w 1941 roku w Chinach, Qingdao. 80 pełnił funkcję naczelnego dyrektora Teatru Kirowa Młodych Widzów. W 1987 roku otrzymał tytuł Artysty Ludowego. Od 1971 roku jest profesorem rata (Akademia Sztuki Teatralnej).

Rosyjski Akademicki Teatr Młodzieży Alexey przyszedł ze swoją grupą produkcji: reżyser i scenograf E. Dolin S. Benediktov. Pierwszy występ na nowym etapie powieści Victora Hugo „Nędznicy” otrzymał nagrodę państwową. W 1983 Borodin inscenizacja Ostrowskiego „Ubóstwo nie jest przestępstwem” otwiera małą scenę.

Najważniejsze wydarzenia

na podstawie powieści formułowania B. Akunin „Ernest Fandorina” znalazł się wśród widzów takim sukcesem, że autor pisał o inscenizacji teatralnej „Yin i Yang” (dwie wersje). Aleksiej Borodin stawia oba spektakle, gdzie równi ze scenami rzemieślników pracujących młodszego pokolenia aktorów.

Impreza wielka skalę – to „u wybrzeży Utopia” w 2007 roku. Powieści Trilogy wygrał super nagrodę w konkursie teatralnym „Złota Maska”. Po projekcie przesiewowych w Hiszpanii obserwatora „Murdo” nazwał występ arcydzieło.

W sezonie 2009-2010 młodzieży akademickiej rosyjskiego teatru wyprodukowała 13 spektakli. Lista zawiera inscenizację Borodina i plejada młodych reżyserów w ramach twórczego laboratorium.

Repertuar, który można zobaczyć dzisiaj

"Scarlet Sails". Wydajność dla starszych dzieci w wieku szkolnym i młodzieży w oparciu o tytułowej powieści Aleksandra uśmiechu. Pomysł – jak zachować marzenie żyje w świecie, w którym wszyscy zapomnieli o cud. Młodych i odważnych będzie Szary przez burze oceanicznych i ludzkiego zaufania wydają się zapalić latarnię.

"The Coast of Utopia" – projekt z trzech produkcjach. Filozofia rewolucji – co to jest? Zniszczenie starego, czy walka o wolność każdego człowieka?

„Nieustraszony mistrz”. Bajka Tajemnica historie Alexander Afanasyev. Karnawał znaków folkloru.

"Buddenbrooks". Dramatyzacja autobiografii Mann życiu starej Europy, a także sposób koncepcję kilku pokoleń jednej rodziny.

„W drodze”. Romantyczna historia dwóch zakochanych w sztuce Rozov. Na świecie istnieje tylko miłość, wszystko inne – niepotrzebne lub po prostu codzienne jedyna karuzela zdarzeń.

„W ogniu ciemność.” Szkoła dla niewidomych nastolatków pokoju i radości, jak wszystkich ludzi, oni wiedzą, jak namiętnie kochać i cieszyć się życiem. Ale gdy przybywa grupa początkujących, którzy gwałtownie oprzeć swoją chorobę. Czy ma rację? Vallejo grać – to metamorfozie naszego życia. Ludzie często przymykają oko na brutalnej prawdy, aby nie zniszczyć jego wewnętrzny świat.

Rosyjski Akademicki Teatr Młodzieży (adres: Plac Teatralny, budynek 2) ma w swoim repertuarze takie spektakle dla dzieci i dorosłych, jak „Wiśniowy sad”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „The Magic Ring”, „Gupeshka”, „Historie Deniskiny” i innych.

Miłośnicy kluby Teatr

Od 1957 roku, kiedy to teatr otwarty klub wielbicieli sztuki dramatycznej.

  • Arts Club.
  • Teatrovedchesky sekcja.
  • Family Club.
  • Teatralny słownictwo.

Te małe organizacje Melpomene fani zgromadzeni pod skrzydłem rosyjskiej Akademickiego Teatru Młodzieżowego. Moskwa lubi Ramthy, wdzięczna publiczność nie przegapić ani premiera, cieszył się sukcesami ulubionych aktorów, zasłużone nagrody i uznanie.