586 Shares 4407 views

Teatr Dzhigarkhanyan: opinie, repertuar

Moskwa – miasto gdzie jest prawie dwieście teatrów. Wśród nich znajdują się świątynie Melpomeny, o długiej historii i bardzo młodych. W 1996 roku w spółkę kapitałową utworzoną zgodnie z kierunkiem Armena Dzhigarhanyana. „Teatr A”, jak nazwał pana swego stworzenia, od razu w stanie zdobyć serca publiczności, a dziś jest jednym z najbardziej popularnych instytucji kulturalnych w Moskwie.

Kreatywność Armen Borisovich Dzhigarkhanyan

Teatr – to przede wszystkim zbiór ciekawych osobistości, którzy chcą przekazać publiczności swoją wizję życia, więc historia MDT należy rozpocząć z biografią twórcy.

Obecnie trudno jest znaleźć kogoś, kto nigdy nie widział filmy z udziałem Armena Dzhigarhanyana. Przybywając w Moskwie z Erewania w wieku 32 lat i mieli kilka ról filmowych i teatralnych, zaczął z powodzeniem wykonywać na scenach teatrów w stolicy. Jednak popularność aktora przyniósł film działa w tak znanych filmach jak "The New Adventures of Nieuchwytny Avengers", "Meeting Place Can not Be Changed", "Hello, I twoja ciotka!" "Dog in the Manger" i wiele innych. Na początku lat 1990, Armen Borisovich wykładał na uniwersytecie, aw 1996 założył „Teatr A” w oparciu o jego przebiegu.

historia

Teatr Dzhigarkhanyan, które w większości pozytywne opinie, pierwotnie umieszczone na ulicy i spółdzielnia audytorium z 96 miejscami. Jego otwarcie zostało naznaczone premierze sztuki Williama Szekspira „Wieczór Trzech Króli albo co chcecie” w reżyserii Krikora Kazaryana.

Z biegiem lat, teatr dosłownie dojrzał plejada aktorów, którzy dziś korzystają z miłości nie tylko theatergoers kapitałowych, ale także widzów w całej Rosji. Wynika to głównie ze względu na fakt, że MDT często wycieczki po kraju i już odwiedziliśmy, nawet w regionach położonych tysiące kilometrów od Moskwy.

repertuar

W krótkim czasie, powstał dość obszerny repertuar, który uświetnił występ solowy i „Ostatnia taśma” z udziałem Armena Dzhigarhanyana. Teatr jest również znany z produkcji „Little Tragedie” Puszkina i sztukach Moliera, Vampilov i Bułhakowa. Wśród występów, które można zobaczyć w niedalekiej przyszłości, chcę zwrócić uwagę inscenizacja Ludmiła Ulicka „rosyjski Jam”. Spektakl porusza odwieczny temat niezdolności rosyjskiej inteligencji do życia „na zewnątrz”. Widzowie, którzy wcześniej odwiedzili Dzhigarkhanyan Teatr i widziałem to show, zauważył, że podczas oglądania wrażenie, że postacie – to postacie z dramatów Czechowa, jakimś cudem, znaleźć się w Rosji z 21 wieku. MDT można zobaczyć i zagrać o korupcję i zło społeczne, które, mimo że został napisany 140 lat temu, a dziś pozostaje całkowicie trafne. Mówimy o spektaklu „Wilki i owce”, które jest czymś więcej niż rok idzie do teatru i zawsze miał pełne domów. Bardzo popularne wśród publiczności cieszy i produkcja „Zbrodni i kary”, rodzi pytania o odwiecznych pytań, a dzisiaj dokucza dzisiejszych młodych ludzi.

trupa MDT

Jak już wspomniano, Dzhigarkhanyan Teatr został założony na podstawie kursu vgikovskogo, który był prowadzony przez kapitana. Od „starych” członków organów, które są w teatrze od pierwszych lat od jej powstania, to można nazwać Peter Stupin, Władimir Kapustin i Elena Fomina. Ponadto, w ostatnich latach nie grałem Aleksiej Szewczenko Kirill Pletnev, Ilya błędny, Nina Zabelinskaya Stanislav Duzhnikov Elena Ksenofontova i innych. Większość z tych aktorów i aktorek – nie tylko byłych studentów Dzhigarkhanyan teatralnych, stworzony przez Mistrza, stał się dla nich domem i kuźnia umiejętności zawodowych.

Spektakl „Nameless Star”

To dzieło rumuńskiego dramatopisarza M. Sebastian znane wielu z dobrze znanej filmowej adaptacji Mikhail Kozakov, których udziałem Anastasia i Igor Kostolevsky Vertinskaya. Jest to wzruszająca opowieść o tym, jak skromny nauczyciel w życiu Miró z prowincjonalnego miasteczka ekscentryczny towarzystwa atakuje Mona, przyzwyczajony do luksusu. Ona zakochuje się w młodym człowieku, a po spędzeniu nocy w swoim domu w godzinach porannych deklaruje, że zamierza pozostać mieszka w jego budy. Jednakże, ponieważ „nikt gwiazda nie może różnić się od swojej drogi,” Mona odchodzi ze swojego patrona Grieg, pozostawiając Miro cierpią z realizacji ich marzeń niewykonalne, aby połączyć się z ukochaną.

"Nameless Star" (Dzhigarkhanyan Teatr): Opinie

Od kilku lat, gra, która opowiada historię przypadkowego spotkania i Mona Miro, przychodzi na scenie Dzhigarkhanyan. Skład zaangażowanymi podmiotami w nim zmieniał się wielokrotnie, a dziś główną rolę w nim zgodne Maria Kozlov, Alexei Annenkov, Mikhail Zheleznov, Anatolij Kot i Alexey Lapshin. Wcześniej, wydajność nazwano „Mona”, a główną bohaterką Elena Ksenofontova uosobieniem. Po jej odejściu z teatru, zdecydowano się nawiązać nowe oświadczenie. Zmieniono także dekoracje, i tak dobrze, że kiedy widzowie pytanie, czy grają Nameless „Star” (teatr) Dzhigarkhanyan lubił opinie dotyczą głównie drobnych prac artysty-projektanta Konstantin Rozanov. produkcje autorami reżysera Dmitrija Isaichev któremu udało się odtworzyć atmosferę prowincjonalnego miasteczka. W nowej grze na jego mieszkańców odgrywa szczególną rolę, a ich wspólny obraz jest kluczem do zrozumienia tragedii, która się dzieje z głównych bohaterów.

„Teatr z czasów Nerona i Seneki”

Kolejna gra, która, sądząc po opiniach widzów, jest najbardziej interesujące, poświęcona relacji między tyrana i jego nauczyciela. Włożył spektaklu „Teatr Nerona i Seneki Times” Edward Radzinski i oferuje nowe spojrzenie na naturę okrucieństwo cesarza rzymskiego. Pełni rolę Seneca samego Armen Borisovich i jego wymowne milczenie publiczności nazywa najpotężniejszych scen w całej grze. Według niektórych opinii, gra Nero, które można zobaczyć w MDT – to nie tylko opowieść o sadysty, złamał losy ludzi i historię chłopca, Loveless rodziców i profesjonalne nauczycieli, któremu bezgranicznie ufać.

repertuar dla dzieci

Dzhigarkhanyan Teatr – jest doskonałym miejscem na wprowadzenie do sztuki młodego pokolenia. W jego repertuarze znajduje się kilka sztuk dla dzieci, takie jak „Wszystkie myszy uwielbiają ser”, „Opowieści Kota naukowca” na podstawie baśni Puszkina i innych.

Jak dla nastolatków, może polecić, aby zobaczyć grę „The Thirteenth Star”. Jest to przypowieść, która mówi o królikach, które są zmuszone do wzięcia udziału w biegu, w którym śmierć zagraża przegrany. W istocie, twórcy spektaklu oferuje widza do refleksji na temat tego, czy dla życia zbawienia przez krzyż miłości i przyjaźni.

ceny biletów

Teatr Dzhigarkhanyan odwiedzane przez ludzi o różnym statusie społecznym. Ceny za występy są znacznie niższe niż w większości innych instytucji metropolitalnych tego rodzaju. W szczególności, aby zobaczyć wydajność dzieci (początek o godzinie 12:00), wystarczy zapłacić tylko 300 rubli, a bilety na występy „dorosłych” kosztuje od 1000 do 1500 rubli. Kasach kina są otwarte w dni powszednie od 12:00 do 20:00, aw weekendy można kupić bilety od 11:00 do 20:00.

Czy warto odwiedzić teatr Dzhigarkhanyan? „Nameless Star”, „Teatr czasów Nerona i Seneki”, „Vasa” i innych spektakli, z pewnością zasługują na uwagę.