191 Shares 4893 views

Rosyjski Akademicki Teatr nazwie Volkov adresowe, repertuar, zdjęcia i opinie

Rosyjski Akademicki Teatr Dramatyczny im. F. Volkov – jeden z najstarszych w Rosji. Ma ponad 260 lat. Dziś jego repertuar jest bogaty i zróżnicowany. Teatr jest uważana za jedną z najlepszych w naszym kraju.

Historia teatru

Teatr nazwany Volkov (Jarosław) rozpoczął karierę w 18. wieku. Nazwał ją na cześć jej założyciela. Open House był synem kupca, Fodorom Grigorevichem Volkovym. Zebrał pierwszy trupę, która obejmowała ludzi różnych zawodów, które nie miały związku z art.

Pierwsze występy odbyły się w stodole skórzanej. Wkrótce Fedor zbudowany dla swojego teatru specjalnym pomieszczeniu. F. Volkov zainwestował w sztuce jest nie tylko duszę, ale także wielkie zasoby materialne. Jego pieniądze zostały wykonane dekoracje i kostiumy szyte. Wkrótce amatorskie trupy został zaproszony do stolicy, gdzie nadal mieszka i pracuje.

Z odejściem Yaroslavlya Fodora Grigorevicha i jego trupy, życie kulturalne w mieście ucichła. Rozwój techniki w 1777, jest zaangażowany w Krasnojarskego Kraju gubernatora A. P. Melgunov. Zachęca on rozwój sztuki w mieście.

Pod koniec 19 wieku, rosyjski Teatr Akademicki Teatr. F. Volkov zasłynął w całej Rosji i została uznana za jedną z najlepszych w kraju. Na debiucie scenie, wielu wspaniałych artystów. Wśród nich, Leonid Sobinov. Ten światowej sławy tenor operowy rozpoczął swój twórczy aczkolwiek jedynie jako dodatki i wzrósł do solisty cesarskich teatrów. Jarosław scena wychował wiele talentów, które później zdobi główną scenę Moskwie i Petersburgu.

1911 był przełomowym dla teatru. Po pierwsze, nowy budynek z widownią na tysiąc foteli został zbudowany dla niego. Po drugie, został nazwany po Fyodor Volkov.

W 20-30 lat. Repertuar składa się z rosyjskich klasyków. Szczególne miejsce zajmuje ona w twórczości A. N. Ostrovskogo.

Jarosław dramat stał się pierwszym prowincjonalny teatr, w którym produkt został dostarczony przez A. Tołstoja „Peter I». Na premierze wzięli udział sam autor, który pochwalił pracę aktorów, wystąpił.

W czasie II wojny światowej wielu aktorów poszedł do przodu. W tych trudnych czasach w repertuarze były utwory odpowiadające czasowi. To był dramat wojskowy.

W ciągu 50 lat trupy został uzupełniony o młodej kadry – absolwentów uczelni Mińsku.

Od 1996 roku do chwili obecnej jest głównym dyrektorem teatru Vladimir Bogolepov.

budynek

Ten artykuł przedstawia obraz, gdzie można zobaczyć jak to wygląda w teatrze imienia F. G. Volkova dzisiaj.

Budynek, w którym się znajduje, został zbudowany w 1911 roku. Wnętrza i fasady zostały zaprojektowane przez architekta Nikolay Spirin, który wygrał konkurs, w którym jury prowizję od Moskwy, kierowany przez F. Schechtel.

N. Spirin stworzony budynku bez precedensu w skali do tej prowincji. Została zbudowana w ciągu dwóch lat. Na uroczyste otwarcie nowego budynku wzięli udział nawet Władimir Niemirowicz-Danczenko.

Pierwszy pokój, który jest zamieszkany przez teatr pod koniec 19 wieku, został zaprojektowany przez architekta Pankov, w tym samym miejscu, gdzie nowa lokalizacja jest teraz. Ale na początku 20 wieku istniała potrzeba stworzenia nowego budynku dla prób i sztuk teatralnych, a także stare mocno zepsute.

W latach 2012-2015 lokal przeszedł gruntowną renowację. Został ulepszony mechaniki sceny. Teatr został wyposażony w najnowszą technologię. Płytkę przykryto drzewo scena specjalne stopnie i jest bardzo trwały.

Również podczas remontu elewacji przywrócone. Ochrona fundament został wykonany z wodą, jak podziemna rzeka płynie pod budynkiem.

Została zaktualizowana oświetlenie i nagłośnienie na obu scenach.

Przeszedł radykalną zmianę we wnętrzu holu na pierwszym piętrze budynku. Teraz jest ozdobiony sztukaterią. Lampy i piękne drzwi były zainstalowane. Foyer drugim piętrze również zostały przekształcone. Jej sufit pomalowano. Na podłodze w łóżku nowego parkietu.

Podczas przebudowy budynku nadano go w formie, że został on zaprojektowany przez architekta N. Spirin. Jednak, ze względu na fakt, że w pierwszej wojnie światowej, nie był w stanie zrealizować wszystkie plany.

Podczas remontu został całkowicie przekształcony w formie bufetu. W nim to powstała sprzęt audio, i to jest teraz pełnoprawnym obszar etap.

F. Volkov

Teatr nazwany Volkov nazwany na cześć wybitnego aktora, który żył w 18 wieku. Theodore G. urodził się w 1729 roku. Był wszechstronny osobowość i posiadał wiele rodzajów sztuki.

F. Volkov pochodził z rodziny kupieckiej. W 1750 roku założył w Jarosławiu teatru publicznego, który zawierał jego własne pieniądze.

Trupy, który zebrał Theodore G., składała się z byłych seminarzystów, Urząd urzędnicy, kupcy, rzemieślnicy, itp itd .. Ich poziom aktorstwa był znacznie wyższy niż amator. Ten teatr przyciąga uwagę Petersburgu.

W 1752 roku Jarosław trupa został zaproszony do pracy w stolicy. W tym samym roku, artyści opuścił swoje rodzinne miasto i przeniósł się do Petersburga.

Najlepsi aktorzy teatru zostali wysłani przez cesarzowej Elżbiety szkolenia. Po studiach, stały się podstawą pierwszej profesjonalnej firmy teatralnym Rosji.

Fyodor Volkov jest uważany za założyciela teatru rosyjskiego. Jego następca I. Dmitrevsky otwarto pierwszy w stolicy szkoły aktorskiej.

występy

Teatr nazwany Volkov repertuarze oferuje swoim widzom następujące:

 • "Brad razem."
 • „Dwa biednych Rumunów, którzy mówią po polsku.”
 • "Zoyka mieszkanie".
 • „Miesiąc na wsi”.
 • „Romeo i Julia”.
 • "Teatr Blues".
 • „Człowiek i dżentelmenem.”
 • „Bez tytułu”.
 • "Green Zone".
 • „Nie wrócił z pola walki.”
 • "Tartuffe".

I inni.

goście Theatre

Bardzo często na scenie odbywają Teatr Volkov (Jarosław). Plakat oferuje w tym sezonie następujące oświadczenie wizyty zespołów:

 • "Sharabaniada".
 • "The Miracle Worker".
 • "Romeo i Jeannette".

„Sharabaniada” – koncert-mieszkanie, myśli o sztuce i prawdziwych uczuć.

Wydajność Iwanowo dramat „Miracle” opowiada historię, która naprawdę wydarzyło się w 19 wieku. W nim widzowie znajdą odpowiedź na pytanie: „Czy to możliwe, aby nauczyć osoby” zobaczyć „świat”?

"Romeo i Jeannette". To kolejna wypowiedź Dramatu Iwanowski. Spektakl poruszył odwieczne pytanie, czym jest miłość i czy jest to uczucie, że ofiary zostały rozwiązane za nią.

spółka

Teatr nazwany Volkov zebrane na miejscu jego pięknych, utalentowanych artystów.

trupa:

 • Vadim Astashin.
 • Irina Veselova.
 • Michaił Emelyanov.
 • Siemion Iwanow.
 • Tatiana Isayeva.
 • Sergey Karpov.
 • Alexey Kuzmin.
 • Daria Makarova.
 • Oleg Nowikow.
 • Tatyana Pozdnyakov.
 • Jewgienija Rodina.
 • Walerij Sokołow.
 • Olga Stark.
 • Sergey Tsepov.
 • Vladimir Shibankov.

I wiele innych.

Festiwale

Teatr nazwany Volkov jest twórcą i organizatorem dwóch dużych festiwalach. Odbywają się one co roku. Pierwszy z nich nosi nazwę „Międzynarodowy Festiwal Volkov”. Wziąć w nim udział najlepsze zespoły teatralne z całego świata. Warunkiem koniecznym dla wszystkich uczestników – muszą pokazać występy umieszczone na dziełach rosyjskich dramaturgów w ich własnym języku.

Drugi festiwal, organizowany przez dramatu Jarosław nazywa się „The Future of rosyjskiego teatru.” Odbywa się dla młodych ludzi. Wziąć w nim udział studenci wyższym i średnim teatru, filmu, szkół muzycznych, a także uniwersytetów i szkół artystycznych i kultury.

Przepisy dla zwiedzających

Teatr nazwany Volkov opracował następujące zasady muszą być przestrzegane bez wątpienia każdy widz, niezależnie od wieku. Każdy użytkownik musi posiadać własny indywidualny bilet. Jeśli jesteś późno i nie mają czasu iść na siłownię przed trzecim zadzwonił dzwonek, nie może zająć jego miejsce, jeśli zakupiony bilet na ziemię. Usher poprosi siedzieć w łóżku lub w pobliżu wejścia. Siedzieć na swoim miejscu będzie możliwe tylko podczas przerwy.

W sali nie można przynieść jedzenie i napoje. Zewnętrzna odzież należy umieścić w szafie. Podczas spektaklu, telefony komórkowe muszą być wyłączone. Zabrania się produkować fotograficznych i wideo produkcje.

Pozwolono, aby przejść do sali z małych torebek, małych plecaków, torebki, teczki.

Jak się tam dostać

Każdy, kto idzie na koncert po raz pierwszy, pojawia się pytanie: „Gdzie jest Teatr Volkov?”. Znajduje się w pobliżu ogrodu Vlasyevsky i kościoła proroka Eliasza. Adres go – powierzchnia Volkova, dom №1.

Można dostać się do teatru na №9 trolejbusowej. Każda magistrala numerach 19K, 44, 2, 33, 14 i 42. Ponadto, taksówki № 51, 91, 36, 80, 99, 44 m, 73, 97, 37, 87, 71, 98, 61, 46 , 94, 47, 96 i 84. ogranicznik jest nazywany "obszarem Volkova".