296 Shares 4920 views

Teatr Dramatyczny w Penzie – pycha historyczna kraju

W sercu miasta Penza jest Regionalny Teatr Dramatyczny w Penie, imieniem A.V. Lunacharskogo – niesamowity budynek architektoniczny o powierzchni około 17 tysięcy metrów kwadratowych, zaprojektowany i zbudowany zgodnie z najnowszymi standardami światowych wymagań. Główne i małe sala (dla 1100 i 100 widzów), kopuła orkiestry, najbardziej aktualne wyposażenie oświetleniowe i dźwiękowe, apartamenty aktorów, najnowsza i przestronna przechowalnia dekoracji oraz przytulny hotel dla artystów niebędących rezydentami.

Historia teatru

Teatr Dramatyczny Penza przyciąga wiele uwagi do siebie, którego historia jest pełna imprez. Nie można jej opisać w jednym artykule. Jako jeden z najstarszych miejsc kulturowych w Rosji, Teatr Dramatyczny Penza ma długą, kontrowersyjną i raczej interesującą historię. Rozważmy największe i najważniejsze fakty rozwoju teatru.

Teatr Dramatyczny Penza pokazał pierwsze przedstawienie na scenie przed hali, zaprojektowane na sto miejsc w listopadzie 1793 roku. Była to kontrowersyjna komedia gatunku komedii, napisana przez samego Catherine II, "Głupca". Inicjatorem utworzenia był wicepremier Penza, Iwan Mikhailowicz Dolgorukov, który po spektaklu zorganizował wieczorny wieczór dla wszystkich gości. W tym czasie głównymi aktorami byli przedstawiciele wyższych klas: szlachta i urzędnicy. W 1796 r. Skład grupy scenicznej obejmował aktorów kadry.

103 lata później utworzenie A.N. Ostrowski "Ubóstwo to nie wada" otwiera debiutowy podstawowy sezon teatralny Teatru Folkowego w Peszcie. Na początku XX wieku powstały dwie sceny: lato (tak zwany teatr, zlokalizowany na placu Górnego Gulaniego) i zimą (w budynku teatralnym). We wczesnych produkcjach członkowie dawniej zmontowanego społeczeństwa kręgu dramatów nazwali VG Belinsky. Później do 1905 r. Prawie cała kadra teatralna składała się z wysoko profesjonalnych artystów.

Budownictwo

W 1911 r. Duma Miejska w Penza ogłasza konkurs na rozwój i budowę domu ludowego teatru. Krajowy architekt AE Jakowlew wygrał mistrzostwo, ale budowa została zerwana z powodu imperialistycznej wojny, która rozpoczęła się w 1914 roku. AGD Kuznetsov, lokalny kupiec, przybył do pomocy Dumy i pożyczył znaczną sumę. Jeszcze później, po obchodach jubileuszu VG Belinsky, letni teatr spłonął. Otwiera Dom Ludowy nazwany po cesarzu Aleksander II, a sala widowiskowa wyznacza kręcenie dramatyczne o nazwie V.G. Belinsky.

Niekorzystne czasy na spektakle

Potem pojawia się mętny czas. Teatr Dramatyczny Penza odnajduje rewolucję lutnią, wojnę z Polską, powstanie ZSRR, drugą wojnę światową. Niemniej jednak kierownictwo i artyści teatru próbowali w jak najlepszy sposób przyczyniać się do zachowania etycznego i moralnego ducha ludzi z wieloma produkcjami na tematy wojskowo-patriotyczne. W okresie powojennym widzowie musieli dostosować się do młodych i utalentowanych, ale nowych aktorów, reżyserów o dużym potencjale twórczym, a także do nieznanych dzieł dramatu klasycznego. Na przykład "Wuj Vanya" AP. Czechowa, "Romeo i Julia" Szekspira i wielu innych.

Odbudowa budynku

Pierwsza odbudowa budynku została przeprowadzona w 1963 r. Do 300-lecia miasta Penza. Teatr już doświadczył nowego kreatywnego wzmożenia się już w latach 90-tych XX wieku. Na czele statku był Honorowany Artysta Federacji Rosyjskiej Ogarev Viktor Vladimirovich. Ale bez katastrofalnej katastrofy. W styczniu 2008 r. Ogień praktycznie zniszczył Pena Drama Theater bez odpoczynku, po czym budynek musiał zostać rozebrany. Później został ogłoszony przetarg na nowoczesny wizerunek teatru, w wyniku którego największa liczba głosów została wybrana warsztat twórczy pod kierownictwem AA. Breusov. Budynek w stylu neoklasycyzmu został otwarty w marcu 2010 roku, wystawiając komedię "Generalnego Inspektora" N. Gogola. Kilka tygodni później otwarto małą scenę, która rozpoczęła swoją nową ścieżkę z gry "Do not Leave Me" A. Dudarev.

Obecnie teatr ma zespół, w skład którego wchodzą jeden z krajowych i siedmiu odznaczonych artystów Federacji Rosyjskiej. Ci ludzie sĘ … znani z Penza Drama Theater. Repertuar teatru jest zupełnie inny. Ma ponad 35 spektakli różnych gatunków, począwszy od musicalu "Mukha-Tsokotukha", aż po komedie eksperymentalne i teatralne pokazy.

Od połowy 2010 r. Dyrektorem artystycznym jest Honorowany Artysta Rosji Siergiej Władimirowicz Kazakow.