379 Shares 9038 views

Teatr Bolszoj baletnica Natalia Biessmiertnowa: biografia, twórczej i pedagogicznej aktywność

Wybitna rosyjska balerina teatru pozostał w pamięci widzów jako ideał romantycznej bohaterki. Żyła bogate życie twórcze, to może być realizowane jako wychowawca i kobiety. Jako suma jego sposób życia?

dzieciństwo

19 lipca 1941 Bessmertnova Natalya Igorevna przyszła tancerka urodziła się w Moskwie. Ale jako dziecko nie było żadnych oznak karierze artystycznej. Ojciec Natalii był wojskowy lekarz, matka i dzieci uczestniczące w domu. siostra Nataszy Tatiana. Rodzina była daleko od sztuki, ale moja mama zachęciła kochają dzieci ćwiczeń tanecznych i plastycznych, choć czasy były trudne. Siostra następnie popełnił dobrą karierę w balecie, tańczyła w Teatrze Bolszoj, ale zaginął w cieniu swej sławnej siostry. Ona z powodzeniem żonaty syn Michaela Gabovich wybitny partnera Ulanova. Są małżeństwem od ponad pół wieku. Sam Michael był również wybitnym tancerzem, a ich syn, Mihail Bessmertnov też stał baletnicą. Natalia Biessmiertnowa bratanek dzieci, dla których nie udało luksus życia postrzeganego jako własnego syna. Więc nie jest to nowy balet dynastia. Michaił Bessmertnova córka Nadzieja urodził. Ona nie zatańczy kontynuatorem tradycji rodzinnej, ale miłość do baletu była przekazywana dalej od poprzednich pokoleń.

rok studiów

Rodzina rosły dwie dziewczynki, obie uwielbiała tańczyć, a moja matka dała ją do szkoły baletowej. Natalia studiowała w klasie słynnego nauczyciela Kozhuhovoy Marii, podczas studiów, ona nie jest zbyt wyróżniał się wśród kolegów, choć uczyła się znakomicie. Ale nie miała jasny wygląd i pewność siebie, co pomogłoby jej nominację na pierwszy plan. W swoim ostatnim roku trwa jego Zofii Golovkina. Nawet przed wydaniem sali wszedł Mihail Gabovich, który zwrócił uwagę na nieważkości dziewczynka z wielkimi oczami, była Natalia Biessmiertnowa. Jej biografia w tym momencie był już przesądzony.

Początki kariery

Bezpośrednio po ukończeniu studiów Natalia Biessmiertnowa zaczyna działać w trupa Teatru Bolszoj. Tam od razu wykazywał wielkie zainteresowanie główny choreograf Leonid Lavrovsky. Widział Natasha idealne dopasowanie do jego syna, tancerka Mihaila Lavrovskogo. Tańczyli razem w „Sylfidach” Ten występ był debiutem dla absolwentów szkół wczorajszych. Tutaj Bessmertnova może korzystnie pokazać swoje dane zgodne ze wszystkimi standardami romantycznej bohaterki. To było bardzo eleganckie, z pięknymi, wyrazistymi rękach. W 1963 roku Natalia Biessmiertnowa i Michael Lavrovskii tańczyć w „Giselle”. Ten balet był bilet szczęście Bessmertnova zauważył jej krytycy, zakochał się z publicznością w roli Giselle była doskonała: cienki, romantyczny, z potężnym, latające skok. Ona została uznana przez obecnego kontynuatorem najlepszych tradycji rosyjskiego baletu, jest stale w porównaniu z Ulanova i Spesivtseva, i to z takiego porównania nie jest stracone. Zaczyna iść na wycieczkę za granicę, aby podbić Anglię i szybko staje się znana na całym świecie.

Po pierwsze, to był nauczyciel-trener , Galina Ułanowa, ale ich związek nie istnieje, a Bessmertnova, pokazując silny charakter, udał się do Morskiego Semenovoy.

gwiazdowe roku

Od 1963 Natalia Biessmiertnowa – Prima Teatru Bolszoj. Ona twierdzi, cały repertuar klasyczny, ale najlepsze jest to, że wygląda w lirycznych ról „Sleeping Beauty” Muse w „Paganini”, Odette-Odile w „Jeziorze łabędzim” w Aurora Wielki choreograf Serge Lifar powiedział, że jego życie było trzy cuda: Pavlova, Spesivtseva i Bessmertnova.

Od 1964 Bessmertnova zaangażowany w nagraniu baletów filmów przez 25 lat, ona zagra w prawie 20 filmach.

Współpraca z Jurij Grigorowicz Bessmertnova pomógł odkryć najlepsze aspektów jego talentu: zaskakująca muzykalność, nienaganna technika, umiejętność improwizacji grzywny, wirtuozeria. Zakres Natalia Biessmiertnowa był bardzo szeroki, miała zdolność do przekształcenia w dramatyczne i liryczne.

Na tancerka Teatru Bolszoj aż do 1988 roku aż Grigorowicz nie odrzucił go, wraz z innymi gwiazdami Plisetskaya, Maximova, Lavrovsky chciał odmłodzić firmę. Dla 47-letniej Natalii nie było ciosem, jak była w stanie w pełni realizować się w pracy, miała nie żałuje stron jest prosta, była w stanie wyprzedzić całą repertuaru klasycznego baletnicy.

najlepsze role

Natalia Biessmiertnowa nie wiedział, awarie, ona świeciła w różnych rolach. Ale najbardziej udany z jej partii zaczął role Kitri w „Don Kichocie”, Julii w „Romeo i Julii” Aurora w „Śpiącej Królewnie”, Leila w „Lajla i Madżnun” Girls „Spectre de la Rose”, Anastasia „Iwana straszne. " Była niepowtarzalna w „Spartakus” w „Giselle”, „Raymonda”, „Angara”. Jej występy stały się złoty fundusz rosyjskiego baletu sztuki, na szczęście, wiele z nich filmowane, a nowe pokolenie tancerzy i widzowie mogą zobaczyć jej wydajność, chociaż, oczywiście, że film nie oddaje pełnego wrażenie urokowi tancerza. Jego partnerami byli najlepsi tancerze po raz: Maris Liepa, Michaił Barysznikow, Mikhail Lavrovsky, Yuri Bogatyrev, Aleksander Godunow i Władimir Wasiliew.

Nagrody i tytuły

W ciągu swego życia Natalia Biessmiertnowa otrzymał wiele nagród, była traktowana życzliwie przez krytyków, jak i władze. Od 1976 roku jest Artysta Ludowej ZSRR. Wielokrotnie otrzymał wysokie nagrody: Lenin, Lenina Komsomołu, Nagrodę Państwową ZSRR, a także profesjonalną nagroda: Anna Pavlova w Paryżu, David we Włoszech, pierwszą nagrodę na konkursie w Warnie.

Ona Komandor Orderu Przyjaźni Narodów i Orderem Czerwonego Sztandaru Pracy. Jej praca została poświęcona filmowi „Życie w tańcu” Semen Lapin pisał o książce baletnicy.

działalność edukacyjna

Po odejściu z trupą Natalia Biessmiertnowa nie opuścić Teatr Bolszoj. Od 1988 roku pracowała tam nauczyciela-opiekuna. To nie była łatwa i przyjemna osoba, uczniowie pamiętać, że jest to bardzo wymagający i nawet trudne, ale zawsze bardzo profesjonalny. Jej oddziały było wielu tancerzy Teatru Bolszoj, niektórzy z powodzeniem działają na scenach zagranicznych. Wśród uczniów można zauważyć Ruslan Skvortsov, Anastazja Wołoczkowa Jewgienij Ivanchenko. Zostawiła Teatr Bolszoj w dniu, kiedy nie było Władimir Wasiljew skierował ją. Od tego czasu, że nie lubi myśleć o głównym teatrze kraju. Od 1995 roku, ona i długoletni asystent trenera w teatrze Jurij Grigorowicz. Wraz z nim pracowała na "Romeo i Julia", "Ivanom Groznym", "Jezioro łabędzie", "The Legend of Love", "Raymonda", "Złoty Wiek". On przestał działać w 2007 roku ze względów zdrowotnych.

zajęcia na świeżym powietrzu

Natalia Biessmiertnowa, tancerka z szacunkiem na całym świecie, wielokrotnie pracy w jury konkursów baletowych na świecie: Warna, Tokio, Moskwa. W 1979 roku stała się zastępca Najwyższego ZSRR. To nie był wielki miłośnik wydarzeń społecznych, ale podziwiać kolegom premiery w różnych teatrach świata.

życie osobiste

Zwykle wielki balerinki życie osobiste zastępuje się pracą, ale Natalia Biessmiertnowa, życie osobiste jest przedmiotem zazdrości wszystkich tancerzy Teatru Bolszoj, był szczęśliwy wyjątek. Już w 1963 roku poślubiła główny choreograf Jurij Grigorowicz Teatru Bolszoj. Wszystko obiecał małżeństwo krótkim okresie, ale żyli razem od ponad 40 lat, aż do jej śmierci. To on i muzę i przyjaciel i opiekuńczą żonę i asystenta. Bessmertnova pracował z boku męża w ramię przez ponad cztery dekady, a ich lata w Wielkiej były złotym wiekiem nie tylko ich rodzin, ale także dla teatru. Natalia stała się organizatorem strajku artystów na Bolszoj, Grigorowicza kiedy zwolniony. Poszła za nim do prowincji, aby pomóc mu położyć się na sztukach. Bessmertnova był prawdziwą gwiazdą przedstawień Grigorowicz, ona go rozumie jak nikt inny, a on jest lepszy niż inni reżyserzy wiedzieli o jego funkcji.

W codziennym życiu, Bessmertnova miał kilku przyjaciół. Ona nie był otwarty i przyjazny, nie bał się iść do konfliktu, jeśli założymy, że w obronie prawdy. Tak, że pozwany, kiedy został zwolniony po Grigorowicza od wielkiego, wygrał proces i pozostawieni sami sobie z wysoko uniesioną głową.

W wolnym czasie, Natalia dużo czytania, słuchania muzyki, uwielbiał chodzić i podróży.

19 lutego 2008 świat rozeszła smutną wiadomość: Natalia Biessmiertnowa umarł, przyczynę śmierci – długą chorobę. Jej mąż nie był tam w tej chwili, jest on w Seul wystawił sztukę w celu zarobienia pieniędzy na francuskiej kliniki dla niej. Ballerina pochowany na Cmentarzu Novodevichy, pożegnanie odbyło się w Teatrze Bolszoj.