535 Shares 3366 views

Tłuszcz – jest … znaczenie słowa „FOP”

Człowiek, który gra na widowni, a jednocześnie nadmiernie wywyższa się – to jest znaczenie słowa „FOP” w swoim klasycznym tego słowa znaczeniu. Słowniki encyklopedyczne przedłużyć kilka semantyczne granice słowo, rysunek paralele z ról scenicznych pompatycznych i ograniczonych, w rzeczywistości, po prostu głupich znaków. Czepiam się w role planu poświęconej całej gry, ale w życiu fatovskaya postawa jest nie mniej śmieszne i absurdalne.

Językiem klasyki

Często słowo „FOP” lub „modnisiostwo” został znaleziony w prozaików Goncharov, Turgieniew, Niekrasow. Druzhinin ostro i ironicznie skazany modnisiostwo, zastanawiając się w jaki sposób można dorosły i rozsądne, aby położyć solidne kawałek swojego życia na ołtarzu wartości self-mistyfikacja.

Ani Lermontow lub Puszkin nigdy wspomniane słowo w swojej pracy, ale nie jest na tyle silny, a każdy z nich odzwierciedla istotę takiej miernej jakości może dobrze język Hung i możliwość odtwarzania całych spektakli solowych siebie? Tłuszcz – to przede wszystkim człowiek niezadowolony ze swego stanowiska w świetle, które się czytać między wierszami w śmiesznej i haniebnego obrazu wyprowadzane najsłynniejszych klasyków wszech czasów.

Dobrze powiedziane na temat tego zjawiska, nie ograniczony czasem, gazeta „Northern Bulletin”, 1805. Nie przytoczyć cały artykuł, prezentujemy poglądy autora na pytanie „Co to jest – FOP?” Brzmiało w tym czasie jako odwołania do modnej francuskiej (FAT -. „Głupi” jest tłumaczone z języka francuskiego). Nieznany Uczony wyjaśnia czytelnikowi, że człowiek skłonny modnisiostwo, może stworzyć masę widzów tylko społeczeństwa, dużo głupi od niego, a ludzie są przynajmniej cala mądrzejszy celowo unikać kontaktu z takimi obiektami. I to osobowość jest na tyle mądry, aby pozwolić sobie nawet być szczery wobec siebie, ale także całkiem głupia nazwa to niemożliwe, od stworzenia obrazu, nawet jeśli nieprawdziwe, jest to, że dzieła umysłu.

Modnisiostwo jako gatunek

Nikt nie opisał jeszcze bardziej charakterystyczne niż welon Mikołaja Gogola w swoim słynnym „inspektor”. Nie raz w całym zabaw pisarza nie używać słowa „fop”. Jest to tym bardziej cenne, ponieważ sam widz miał możliwość odkrywania główny bohater całego spektrum wrodzonej publicznej obrzydliwe sztuczności sztuczności.

Ale ludzie, którzy w otoczeniu tego fałszerzem i Lomax, były nawet trochę mądrzejszy? Na tym polega ważna lekcja, prepodnosimye genialny mistrz dla wielu epizodów i zmiana scenerii – modnisiostwo zdegustowany się, a idąc na ten temat – śmieszne, śmieszne śmiesznie.

Życia wielkiego kompozytora

Ze słów brata P. I. Chaykovskogo, nie było pewne obcość w naturze kompozytora, który, bez zmniejszania jej twórca, ukazuje go jako człowieka, a nie w pełni usatysfakcjonowany go. Jest to dość niejasne potwierdzeń Tchaikovsky nazwy należące do dawnej szlachty.

Że zapał i nawet szyderczy zaliczanie publiczny jego rodziny do plebejskiego porządku graniczy Piotr Iljicz z niektórymi ładne urojenia zaprzeczenie, gdy dana osoba jest na pewno chcą być stale zachęcał przeciwnie. Nic innego jak rodzaj modnisiostwo, aby wymienić zachowanie kompozytor nie był możliwy, niż jego brat, i szczerze przyznał w swoich listach. Z tego widzimy, że welony – jest nie tylko Frank, ale również całkiem ukrytym formą egzaltacji, aby stwierdzić, że łatwiej niż ludzie z furią odrzuca swoją aktualną pozycję.