885 Shares 9983 views

Petersburg, teatry: przegląd, opinie i historii. Najlepsze teatry w Petersburgu

Petersburg śmiało można nazwać jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Jest to duży skansen – że ani budynek, historia o wielkiej mocy. Jak wiele doniosłych wydarzeń stało się na ulicach tego miasta! Jak wspaniałe arcydzieła sztuki powstał tutaj!

wyjątkowym miastem

Majestatyczny Petersburg – teatry, muzea, pomniki, zabytki – to wszystko pojawi się przed oczami. Tutaj każdy znajdzie intelektualnej do myślenia i estetyczne przytłoczony. Wśród wszystkich rozrywkowych oferowanych przez teatrów petersburskich są jednymi z najbardziej popularnych. Są one bardzo wiele (ponad 100). Poniżej znajduje się zwiedzanie najsłynniejszych twierdzy sztuki teatralnej.

teatru Maryjskiego

Petersburg mogą być reprezentowane nie tylko Ermitaż, krążownik „Aurora”, ale także najsłynniejszy rosyjski Teatr – Maryjskiego. Można śmiało można nazwać symbolem rosyjskiej kultury. Jego historia sięga 1783 roku. Protoplasta Teatru Maryjskiego był kamień, który zbudowano na rozkaz carycy Katarzyny II.

Antonio Rinaldi (włoski architekt) stworzył prawdziwe arcydzieło, urządzony plac Kawalerii. W tym budynku robiły występy muzyczne i teatralne nie tylko Rosji, ale jednocześnie włoskich artystów.

W 1802 roku, pojawienie się w teatrze nie uległa zmianom ze względu na architekta Tom de Thomon. Ale śmiertelny Sylwester 1810 wybuchł pożar w budynku, który zniszczył wszystkie wspaniały wystrój wnętrz. Tylko siedem lat później, nowo wyremontowany budynek otworzył swoje podwoje dla teatru amatorskiego.

fakt historyczny

Bolshoi (Kamień) Teatr ma związek pośredni do Maryjskiego. Faktem jest, że Wielki był w tym czasie jednym z najpiękniejszych zabytków miasta. U wiedzieć tradycja pójść do teatru. Maryjskiego pojawił się dopiero w 1859 roku. Nazwa teatru została nazwana na cześć żony cara Aleksandra II – cesarzowa Maria Aleksandrowna. Budynek wzniesiony przed architekta Alberto Cavos Kamień Teatru. Niesamowity dźwięk głosy na scenie tego teatru został stworzony ze względu na grubą warstwę rozbitego kryształu, który leżał pod podłogą głównej scenie.

teatr Wielki

Petersburg słynie innego wybitnego teatru – Big Dramatycznego imienia Tovstonogov. Powstał w 1919 roku. Natychmiastowe zostały jednostki inspirowane, Gorzki, Andreeva. Teatr ten został pomyślany jako coś wielkiego i duże. Na jego scenie musieliśmy umieścić nie mniej majestatyczny luz. Głównym ideologiem był Maxim Gorki, a przewodniczący – Alexander Blok. Wielki rozliczane w dawnym Teatrze Małym na rzece Fontanka, gdzie pozostaje do dziś.

Jeden krok do przodu

Nowa era teatru można nazwać połowy lat pięćdziesiątych XX wieku (po dołączeniu BDT). Podniósł trupę utalentowanych aktorów. Na scenie Teatru Wielkiego rozpoczęła wielu znanych aktorów, takich jak Smoktunovski, Doronin, jury, Basilashvili i wielu innych. W 1964 roku teatr otrzymał status akademicki.

Po śmierci naczelnego dyrektora artystycznego Georgiya Aleksandrovicha Tovstonogova na to stanowisko został mianowany K. Yu. Ławrow. W sztukach teatralnych Bolszoj opartych na dziełach rosyjskich i zagranicznych klasyków. Ten teatr jest bardzo popularne nie tylko w Rosji, ale także daleko poza jej granicami. W tak wielkim mieście jak Petersburg, teatry są perły dziedzictwa kulturowego.

adres

Scena Pałac Kultury. Maksima Gorkiego – Sq. Strajki, d. 4. Nowe sceny BDT nich. Georgiya Aleksandrovicha Tovstonogova (Kamenoostrovsky teatr) – Stary Teatr obszar, 13 ..

Teatr Mały Teatr

Powstał w 1944 roku. W tych trudnych czasach, wszystkie teatry ewakuowano, ale życie toczyło się dalej, ludzie chcieli jakoś uciec od okropności wojny. W ten sposób firma powstała na mocy decyzji regionalnego komitetu wykonawczego, który dał występy w Leningradzie i okoliczne wsie. Nie stały mieszkaniem czy dany repertuar z aktorów nie było, ale teatr był sukcesem. Po wojnie, kiedy słynne teatry powrotem do domu, o Małym Dramatu jakoś zapomniany. I trwało to aż do wczesnych lat siedemdziesiątych. Ale w 1973 roku, główny dyrektor teatru został mianowany Efim Padve – Student G. Tovstonogov, który zatrudnił młodych reżyserów i dramaturgów znane.

Stopniowo, Mały Teatr Dramatyczny (St Petersburg) zaczął się popularny wśród miejscowych. Z każdym spektaklu goście coraz bardziej, a sam teatr stał się ulubionym miejscem nie tylko rdzennych mieszkańców miasta, ale także goście. Wkrótce dowiedzieliśmy się o tym w Europie. Jeden z pierwszych występów w ramach nowego kierownictwa została inscenizacja młodą, ale bardzo utalentowany reżyser Lva Dodina „Rogue” pod grą Karel Čapek. Praca ta natychmiast przyciąga uwagę nie tylko publiczności, ale również krytyków. I obaj wydał bardzo pozytywną ocenę. Niezwykła decyzja o utworzeniu i języku oryginalnym etapie nie zachwyci miłośników sztuki wysokiej.

To było śledzone przez reżysera inne, mniej popularne roboty – „Żyj i pamiętaj”, „The Rose Tattoo”, „cykl”. W 1980 roku, uwaga publiczności został zaprezentowany spektakl „Dom” na podstawie powieści Fiodora Abramov. Produkcja była wielkim wydarzeniem nie tylko w Małym Teatrze Dramatycznym, ale w całym życiu teatralnym Petersburgu. Zagraj w „dom” umieścić na scenie teatru przez dziesięć lat, a tylko śmierć bohatera przerwane życie tej niezwykłej wydajności.

Jego repertuar obejmuje wiele spektakli i aktorów trupy ponad pięćdziesiąt osób. Ogromna popularność i uznanie na całym świecie świadczy fakt, że w 1998 roku decyzją Zgromadzenia Ogólnego Związku Teatrów Europy przypisany status teatru Europy. Należy zauważyć, że tylko trzy teatry mają w tym momencie jest tytuł. Do dziś głównym dyrektorem artystycznym pozostaje Lew Dodin. W 1994 roku został odznaczony Orderem literaturze i sztuce godności oficera.

Ludzie z całego świata z wielką przyjemnością uczestniczyć występy w dramacie Teatr Mały. Petersburg po raz kolejny potwierdziła swój status jako centrum kultury na świecie. Teatr Adres – ul. Rubinstein, budynek 18.

teatr Michajłowski

Miłośnicy opery powinni odwiedzić teatrów muzycznych w Petersburgu. I, być może najbardziej znany jest St. Michael, ma swoją nazwę na cześć wielkiego księcia Michała Pawłowicza. Jest on uważany za perłę Petersburgu i jest jednym z teatrów cesarskich (znajduje się w centrum miasta, na placu Arts).

Budynek, w którym mieści St. Michael, został zbudowany przez architekta Bryullova A. P. – brata słynnego malarza. Interesującą rzeczą jest to, że kiedy obywatele po raz pierwszy zobaczył budynek, byli bardzo rozczarowani. Fasada wyglądała bardzo, bardzo zwięźle, aby powiedzieć co najmniej. Ale to był pomysł autora. Przez cały splendor zdjął wewnątrz budynku. Jest zdumiony widz ma piękną scenę. W środku wszystko było obite aksamitem i ozdobione złocone i luster. Przed rewolucją, teatr nie miał stałego trupy. Ale teraz najsilniejsza obsada Michaela, uczyć się z doświadczeń takich gwiazd jak Nacho Duato, Farukh Razimatov, Wasilij Bahratov i Jelena Obrazcowa. Adres Teatr – SQ. Sztuka, 1.

Petersburg State Puppet Theatre bajka „The Moskovskie Wrota”

teatr dla dzieci w Petersburgu będzie odwoływać się do młodych widzów, korzyści z nich w mieście mnożą się: Teatr Lalek „Odtwarzanie opowieść” Teatr Lalek „bezpański pies” Baby Dramat „Teatr w Narva Gate” i wiele innych. Należy zwrócić uwagę na St. Petersburg State Puppet Theatre bajce „bram Moskwy.” Przez ponad siedemdziesiąt lat, daje jego młoda publiczność jest prawdziwa magia. Teatr powstał w najgorszym momencie w historii miasta – w 1944 roku. Oblężenie Leningradu została dopiero niedawno zniesione. I dzieci, którzy doświadczyli tego horroru, musieliśmy ponownie nauczyć się żyć i wierzyć w cuda. Trzy niezwykłe kobiety – Olga Lyandzberg Elena Gilodo Katarzyna Chernyak, wracając do oblężonego miasta, postanowił w cokolwiek był powrót dzieci do baśni, wiara w świetlaną przyszłość i szczęśliwego życia.

A teraz dzieci i ich rodzice mają wspaniały kukiełkowe, po prostu zachwycający młodych koneserów sztuki. Jego pierwszy teatr wydajność przedstawione młodej widowni w wigilię 1944 r. Bardzo długi czas w placówce nie mają stałego miejsca zamieszkania, trupa prowadzili koczowniczy tryb życia, chociaż może ten fakt odegrał pozytywną rolę. Te „bezpańskie artyści” znane i lubiane na całym ZSRR. Dopiero w 1986 roku, aktorzy znaleźli stałe miejsce spoczynku.

Podczas swojej długiej historii tak wiele wspaniałych występów zostały dostarczone w teatrze, takich jak „Mała longnose”, „Circus”, „Złota Maska”, „Koń garbaty” i wielu innych. Dzisiaj, utalentowanych aktorów zaangażowanych w produkcje, które codziennie dają radość do swoich młodych fanów. Oraz w sobotę w teatrze dla młodych widzów są różnego rodzaju warsztaty, w których dzieci uczą się tworzyć różnorodne rzemiosła. Ale w niedzielę każdy może dostać lekcje sztuki teatralnej. Pamiętaj, aby odwiedzić z dzieckiem Puppet Theatre. Petersburg – Theatre Center, nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Adres Teatr – Moskwa, itd., Itd … 121

Akimov Comedy Theatre nazwie

I, oczywiście, jeśli chcesz odwiedzić Teatr Komedii Petersburg dadzą wam tę wielką szansę. Jednym z najbardziej popularnych jest nazwany Akimov. Historia teatru jest bardzo bogata, jak zresztą każda inna w Petersburgu. W odległych przedrewolucyjnych latach wiele satyryczny teatr znajdujący się na drugim piętrze, powyżej kupca delikatesów Eliseev. W 1929 lokale zostały przekazane do młodego satyra teatru, który był prowadzony przez dyrektora Gutman. Ale dwa lata później połączyła się z Teatrem satyry komedii, który wystawił spektakle, koncentruje się tylko na aktorkę Granowski.

W 1935 roku teatr został czele początkującym artystą i reżyser Akimov Nikołaj Pawłowicz. Wraz z pojawieniem się tego człowieka przyszedł rozkwit teatru, jego etapem były ustawione tak znane produkcje jak „The Village Stiepanczikowa”, „To słodkie starym domu”, „Old New Year”, „Trojan War nie będzie” i wiele innych. Teatr Adres – Newski Prospekt 56.

wniosek

Podsumowując, po raz kolejny możemy powiedzieć, że ośrodek kultury Rosji jest Petersburgu. Teatry, muzea, hale wystawiennicze – dowód. Petersburg można nazwać ośrodkiem życia kulturalnego Rosji. To miasto ma wszystko, aby zanurzyć się w historii i sztuce współczesnej. Satyra Teatr Lalek, Teatr Teatr w Petersburgu …. – mekka dla miłośników piękna.