397 Shares 8969 views

Co jest Czako: elementy stroju huzar

Husaria – dzielni wojownicy, piękno i duma z 19 wieku armii rosyjskiej, a zwłaszcza jego pierwsza połowa. Hussar kostium był bardzo elegancki, piękny, tworząc żywy wrażenie. Dlatego przedstawiciele tego rodzaju wojsk cieszących koktajle i cieszył się specjalny układ pań.

fryzura

Miłośnicy historycznym tematem książek i filmów na pewno wie, co kołczan. Ta fryzura, stanowi integralną część wyposażenia Hussars. Był popularny i rosyjska kawaleria do Pierwszego Świata. Następnie ten typ nasadki został zastąpiony przez inny, bardziej wygodny formy. Co jest Czako: w rzeczywistości, wysoki cylinder z daszkiem. Wierzch nim jest płaska i używane jako ozdoba sułtana wiązki piór lub włosia końskiego. W tej formie to byli żołnierze z wielu państw europejskich. Z dużą liczbą niedogodności ta czapka jest jeszcze dobrze chronione żołnierze głowy od ciosów szabla. I że po prostu nie będzie tolerowane przez wzgląd na życie! Mamy przeżył prawdziwe stroje wojskowe, a także ciekawe opisy i rysunki co kołczanie, na przykład, dragoni lub kadet szkoły, jakie są ich podobieństwa i różnice. Tak więc, w czasach Mikołaja I, ten kapelusz jest najbardziej przypominały wiadro oddolne. I razem z sułtanem jego wysokość osiągnęła 73,5 cm Czy można sobie wyobrazić, co to było. A noszenia w upale na siebie taką zupełną projekt! Kapelusze ozdobione herbami i jednostek wojskowych, innych znaków z wyróżnieniem. Zostało to zrobione z wielkim rozmachem i ostrożnie. Wniosek: jaka jest kołczan? To prawda, przedmiotem dumy huzarów, to okazja, aby pokazać ich „molodchestvo”, jak powiedziałem wcześniej, tj. E. Daring dzielny. Nawet w wiersz Lermontowa „Borodino” ma wiersz: „Kto bagnety zaostrzony, mrucząc gniewnie, który czyścił kołczan, wszyscy pobici, gryzie swoje długie wąsy …”

Sklep kapelusz

Załóżmy, że jesteś zainteresowany w pytaniu: jak zrobić kołczan własnymi rękami? Nie tak łatwo, ale nie bardzo skomplikowane. Najważniejsze – aby znaleźć potrzebne materiały pod ręką i pracy szybko i dokładnie. może być konieczne: elastyczny karton, skrawki tkaniny białe i niebieskie, 2 metry złotożółty taśmy prosty 60 cm oplot z frędzlami kolor jest taka sama. Przędza nadaje się do pasma materiału, kolorem i 2 typy kleju – „moment” PVA. Przewód giętki – około 40-50 cm, sztuczne pióra (wysokość – 30 cm). Naturalnie, to maszyna do szycia i „pistolet” klej. Plus centymetr, aby głowę kryterium.

Etapy produkcji kołczanie

Zacznijmy majstrować Busby. Obwód głowy jest nam znana. Na tekturze, narysować część czaszy. Zacznij z koroną (musi pokrywać się z rozmiaru głowy), a następnie wykonaj górę i przyłbicę. Uwaga dodatkowych centymetrów na temat uprawnień do klejenia i nacięciami, aby móc zginać tektury. Ostrożnie przeciąć przedmiot. Teraz dołącza je do ciętego materiału, kredy krawieckiej okręgu lub mydłem. Korona i szczyt wykonać biały, dwukierunkowa daszek jest niebieski. W strukturze zawierać dodatki dla szwach, oznaczyć je tak, aby nie pomylić. „Momentów” podłącz krawędzi denka, po czym klej dno. Nie zapominaj, że kształt iglicy się nieco szerzej niż na dole, u podstawy, która zakrywa głowę. Obtyanite tkaniny papier detalu. Dla wygody, można najpierw Sew szczegóły, a następnie skończył „woreczek” wyciągnąć na ramie kartonowej. Lub każdy szczegół Amortyzacja osobno, używając PVA do wklejania krawędzie. Następnie udekorować warkocz korony, konsolidacji jego pomocą kleju „pistolet”. Pod koniec belki, dołącz piór – Sultan. Aby nadać mu pożądany kształt chwycić drutu. Oto twój wspaniały iglica i gotowe! Niech żyje Hussars!